Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit kezdjek ezzel a helyzettel?

Mit kezdjek ezzel a helyzettel?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Adott a helyzet, hogy 4 éve van egy barátom, mind a ketten 22 évesek vagyunk. Abszolút nem felvágásként írom, de én harmadéves joghallgató vagyok, elég jól megy az egyetem, sok időt szánok a tanulásra és sok energiát fektetek ebbe az egészbe, minden félévben 4,9-5,0 közötti az átlagom, versenyekre is járok, plusz dolgokat csinálok, ösztöndíjakat nyerek, stb…

A barátom családja nem értelmiségi család, mi több, a miénk sem, közel sem! Édesapám munkás ember, kőművesként dolgozik, édesanyám sajnos 3 évvel ezelőtt elhunyt daganatos betegség következtében. Közel sincs tökéletes életem, mégis folyamatosan a beszólásokat kapom főleg a tanulmányaimra a barátom családja részéről, például tegnap (is) az ünnepi vacsoránál ez volt a téma, hogy minek ez, mennék el dolgozni, minek ezzel az egyetemmel küszködni főleg jogászképzéssel, “tanulna az akinek 6 anyja van”, ilyesmi dolgok…és ha megkérdezte olyan valaki a vacsoránál, akivel nem szoktam találkozni, hogy mennyi van még az egyetemből, mondtam, hogy ezen kívül 2 év, és arra az volt a válasza a barátom testvérének, hogy “ha minden jól megy, ezt tegyük hozzá”. A testvére egyébként targoncás, a testvérének a felesége pedig húsboltban dolgozik. Ezek ketten engem szétszednek minden egyes alkalommal, amikor találkozunk…. Lassan már ott tartunk, hogy nekem kell rosszul érezni magam, amiért tanulni akarok és ezzel kapcsolatos céljaim vannak, én ebben lelem örömömet és ennyi.

A barátom igazából ugyanúgy csöndben van ilyenkor, mint én, mivel kb. nem tudunk erre mit mondani, max annyit szoktam, hogy én ezt szeretem csinálni…

A barátom is sokszor nem érti meg azt, hogy mennyit kell tanulni, vizsgaidőszak, stb, hiszen ő sem tanult tovább, ő mezőgazdasággal foglalkozik, családi gazdaságuk van. A szülei is ha megkérdeznek engem, hogy mit csináltam ma pl, és ha azt mondom hogy hát az egyetemen voltam, tanultam utána, stb, konkrétan ilyeneket mondanak, hogy “na már megint”.

Ez borzasztóan bánt engem, nem a barátomat okolom, de ez részemről olyan nagy elvárás, hogy nem kell felmagasztalni engem, csak legalább nézzenek már valamibe, hogyha én minden energiámat ebben fektetem bele!? Legalábbis ne szóljanak már be.

Nekem így is elég probléma, hogy Édesanyám már nincs köztünk, édesapám nem is tette túl magát rajta, sokszor iszik és rászokott a dohányzásra is. Pont elég ez, miért kell az ő részükről a bántás? Teljesen egy kívülálló fekete báránynak érzem magam köztük…


Szerintetek lépjek ki ebből az egészből mert sosem lesz jobb?


dec. 26. 16:30
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
0%
Kerüld el a csajt.
dec. 26. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
85%
Amíg odáig nem jutottam, hogy a barátod csendben van ilyenkor, és nem érti, hogy te miért tanulsz, azt gondoltam, hanyagold a családját, járjon hozzájuk a barátod egyedül. De így, ahogy írod, ebből hosszú-boldog kapcsolat nem lesz, ha a család részéről a "na már megint tanultál" után a párod csak nagyokat hallgat, az jót nem jelent. Nálunk én szakítottam, mert elegem lett a folyamatos cseszegetésből - már megvolt a diplomám, mikor összejöttünk, neki nem volt, nem is akart, de amúgy értelmes, normális(nak látszó) srác volt, úgy voltam vele, ez nem is számít. Viszont egy idő után szó szerint mindenből azt hozta ki, hogy az a baj, hogy én diplomás vagyok. Azóta se jöttem rá, mi köze a diplomának ahhoz, hogy hová menjünk nyaralni, vagy milyen színű legyen a kanapé.
dec. 26. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
63%

A nagyobb probléma nem a családdal van, hanem a lapuló nyúl pasiddal, aki képtelen kiállni érted ;)


Monjuk neked sem megy - és te akarsz jogászként dolgozni majd? A klienseid érdekében inkább ne.

dec. 27. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!