Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Meglakolnak e valaha is azok...

Meglakolnak e valaha is azok akik masokon zsarnokoskodnak? Mi a tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Az apropot az adja ,hogy nekem nap mint nap egy ilyen ember mellett kell leteznem.Reszletekbe most had ne menjek.Sajnos az ilyen emberek tapasztalatom szerint soha nem ismerik be h. hibaznak mert konoksaguk elvakult nezeteik miatt ez lehetetlen!

Csak a sors kenyszeritheti e ra oket arra, h. leszalljanak a magas lorol?


2010. okt. 22. 07:45
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
100%
Én egész biztos vagyok benne,hogy a sorstól mindent vissza kapnak,csak tudod,az a baj,hogy konokságuk miatt legtöbbjük nem veszik észre,mit kap a sorstól és miért...
2010. okt. 22. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
97%
Ja igen,nem muszáj egy ilyen zsarnokot tűrnöd.Hagyd ott a fenébe!
2010. okt. 22. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
100%

Sok ismerősöm szerint igen. Gyermekkoromban a mostohaapám nagyon csúnyán viselkedett, ivott, anyut verte.

Elváltak, de néhány év múlva nagyon csúnya betegségben meghalt.

Volt férjem nem csinált ilyeneket, de képtelenség volt létezni mellette, válás után is mindent megtett, hogy kereszteb tegyen, a gyerekekre sem volt tekintettel.

Hát, ő nem rég halt meg, szintén betegségben, egy év alatt elvitte.

Ismerőseim meg vannak róla győződve, hogy felemésztette a rossz indulta, a zsarnokság.

Ezek elég durva példák, és ilyet nem kívánunk senkinek, de nagyon úgy tűnik, hogy a sors rendezi az ilyen dolgokat.

2010. okt. 22. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 A kérdező kommentje:
Ugy legyen Utolso :)
2010. okt. 22. 08:18
 5/27 anonim ***** válasza:
89%

"Amint vetsz, ugy aratsz!"

En ugy erzem, hogy ez valoban igy mukodik. Ezert van az, hogy a sok rossz indulatu, zsarnok ember visszakapja azt, amit az elete soran a masik embernek lelkileg okozott, vagy barmilyen formaban bantotta azt, En ezt tapasztaltam.

Azzal a durva, agressziv erzessel fogja a sajat szervezetet felemeszteni, de erre nem figyel, ugyhogy O lesz az, Aki onmagat megbetegiti, de nem veszi eszre.

Ezert van az, hogy a legtobb ilyen tulajdonsagokkal elo szemelyiseg valami rossz indulatu daganat miatt fog meghalni!

2010. okt. 22. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
100%
Az állandó negatív érzelmek -gyűlölet, harag, irigység, gőg stb.- tönkreteszik a tulajdonosukat. Minden ilyen érzelemnek megvan a testben a megfelelő szerve. Igaz a mondás, hogy mindenkit utolér a végzete. A gond az, hogy aki az ilyen emberek mellett szenved, az ugyanilyen romboló érzelmek rabja. Mert ugyanígy tönkretesz az állandó félelem, szorongás, kilátástalanság, értéktelenség érzése. Ez egy ördögi kör, ezért kell az ilyen helyzetekből bármi áron menekülni. Nem leszel előbbre, ha még akkor is mellette leszel, mikor a sors elkezdi neki visszafizetni a gonoszsága árát. És boldogabb sem leszel a tudattól, hogy na, megkapta. Akármilyen pici esélyed van rá, hogy elhagyd, tedd meg Magadért!
2010. okt. 22. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
100%

Igen, nem véletlen alakult ki az a mondás, hogy az "Isten nem ver bottal". Általában az élettől vissza szokás kapni mindent, de ennek ellenére látok sok ellenpéldát is.

Pl édesanyám, aki rákban halt meg és az utolsó féléve maga volt a pokol neki. Pedig élete során a légynek sem ártott, mindent megtett értünk, a családjáért, önzetlen volt és mégis ilyen csúnya véget ért és aránylag fiatalon (+53)


Neked azt tudom javasolni, hogyha a zsarnok, akit el kell tűrnöd, az házas- vagy élettársad, akkor tényleg szakíts/válj! Ha szülő, akkor meg meg kell próbálni saját lábra állni és külön költözni.

Nem akarok visszaütni és megalázni (előre szólok, mert sokan sajnos olyanok, de én nem ezt akarom), de: felejtsd el azt, hogy esetleg a mostani helyzeted kényelmes, vagy nem mersz az újba belevágni. Csernus is azt szokta írni, hogy legyünk hiteles emberek, akik nem konfliktuskerülők. Nem kell kötekedni, de az érdekeinkben MERNI KELL KIÁLLNI.

Ha valami nem működik, akkor kevesebb fájdalom az esetleges szép részei miatt veszni hagyni, mint éveken, évtizedeken át szenvedni.

Viszont káros és negatív a sorstól várni, hogy megbüntessen valakit. Az rokona kicsit a kárörvendésnek, ami mindenképpen rossz, még ha jogos, akkor is.

2010. okt. 22. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
100%

A zsarnok és egyáltalán rosszindulatú személyeket nem szokták szeretni, sőt megvetik, gyűlölik, utálják - és lehet-e annál nagyobb büntetés, mintha valakit nem szeretnek? Ha nem ragyognak fel az arcok körülötte, nem kap egy őszinte jókívánságot, ha mindenki a háta közepére kívánja, és az első alkalommal ott tesz keresztbe neki, ahol lehet? Ha nem tudja, milyen az, mikor egy jó társaság része lehet?


Szerintem a szeretetlenség már önmagában a legrosszabb dolog a világon. Tehát igen, folyamatosan visszakapja. Az élet igazságos.

2010. okt. 22. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
nem igazságos, én évek óta nyűglődök, pedig nem bántottam soha senkit...
2010. okt. 22. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:

08:48


Persze. Mindenki ezt mondja: ő soha senkit nem bántott, bezzeg vele gonosz az élet. Az apróságokat sem szabadna elfelejteni....


Honnan tudod, hogy iskolás korodban nem bántottál-e meg valakit egy általad semmisnek vélt gúnyolódással, hogy szerencsétlennek még sokáig eszébe jutottak a szavaid, aztán tiszta rögeszmés lett tőle?

Ha még iskolás vagy, hagyd figyelmen kívül a kérdésem, mert a fiatalok mind azt hiszik, hogy a világ összeesküdött ellenük.

2010. okt. 22. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!