Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Az élettársam mindig felhordja...

Az élettársam mindig felhordja a barátait inni, mi tegyek?

Figyelt kérdés

Ma is és tegnap is itt voltak. Egyszobás garzonban lakunk, nem tudok sehová se menni. Most a konyhából írok, szerencsére bementek a szobába vízipipázni, egy kicsit egyedül lehetek.

Reggel 8kor fontos találkozóm lesz, így viszont nem fogok tudni megint aludni, amekkora szemetet fognak csinálni takaríthatok.

Nagyon ideges vagyok de nem tudom őket elküldeni, mondtam hogy ma nem kéne de a kocsmából idejöttek részegen.

Ha csak néha jönnének nem lenne bajom mert amúgy józanon normálisak, de ez már sok!!

Volt valaki ilyen helyzetben?


2010. okt. 20. 18:18
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
Tartok tőle, hogy igy kezdődik az alkoholiznus! Ma egy kicsit, aztán holnap is, már kicsivel többet, végül életformává válik. Már most érezheti a hátrányát, hiszen nem kapta meg a jobb állást v.szeg több pénzzel Biztos nem éri meg, mégsem képes abbahagyni. Ha nem változtat, neked lesz jobb, ha kiszállsz ebből a kapcsolatból,mert rossz irányba tart a párod.
2010. okt. 20. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:

Gondoltam már rá.. de nem tudom, hogyan. Együtt élünk, itt tanultam, itt dolgozom, eddig 200 kilométerrel odébb laktam, nem tudnék bejárni, saját lakásra, albérletre nincs pénzem, nem keresek túl sokat, kölcsönt nem szeretnék felvenni, akkor inkább hazamennék a szüleimhez, csak ott meg munka nem lenne, persze ezt sem szeretném feladni.

Ő is mondta, hogy nem akar alkoholista lenni mint pár barátja, de ha továbbra is velük van.. szeretem, de ha ezt csinálja.. utálom ezt az egészet.

2010. okt. 20. 19:08
 13/19 anonim ***** válasza:
100%

1.Beszélj a szüleivel vagy olyannal ,akire hallgat.


2.Készits fényképeket vagy ha lehet, videót amikor " csúcsformában vannak". Aztán józan állapotában mutatsd meg neki/nekik. Ha ez sem segit, akkor ezt is mutatsd meg a rokonainak, hátha ők nem tudják, mi folyik nálatok.Talán ekkor megdöbben magától, hiszen egyébként sosem látja magát kivülről, ahogy te.

2010. okt. 20. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:

Jóban vagyok a szüleivel, ők kb. tudják mit művel a fiuk, amikor utoljára náluk voltunk telepakolta az otthoni hűtőjüket sörökkel és röviditalokkal. Hiába mondják neki hogy nem kéne, nem hallgat rájuk. Gondolom láttak már róla sok képet miközben/miután iszik/tép, sőt, élőben is.

Saját magán általában röhög, szoktam filmezni amikor beszélni se tud, azokból lesz a köveztkező csoportos berúgáskor a mém, megnézik 10szer és röhögnek rajta.

2010. okt. 20. 19:28
 15/19 anonim ***** válasza:
56%

Ilyet az én barátom is szokott csinálni, hogy felhozza a barátait hétköznap piálni. A lakás az övé én csak nála lakom, szóval nincs sok beleszólásom. Még tanulok de én sem örülök, ha ZH előtti éjjel 5 betépett pasit kell elviselnem, neki persze nem gáz ha szigorlat előtt betép és úgy megy be, hogy a nevére sem emlékszik.

Szerencsére azért ha még annyira nincs tele akkor lebeszélhető, szerintem valahogy józanon kellene vele beszélned. Ha viszont a barátai isznak, akkor ők úgyis vissza fogják húzni, tehát vagy nekik is változniuk kell, vagy új barátokat kellene szereznie.

2010. okt. 20. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
kérdező, hogy vagy? ott vannak még?
2010. okt. 20. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:

Megvagyok, már a szobában, kiraktam őket a konyhába, felváltva ülnek ott és cigiznek a lépcsőházban. Magamra zártam az ajtót, egyikük kidőlt és itt alszik a fotelban. A többiek meg majd aludjanak kint, vannak matracok és polifoamok, a földön elférnek, aki nem tökrészeg az bejöhet aludni. Túl hangosan nemigen lesznek, mivel pár hónapja kijött a rendőrség és megbüntették őket, azóta nem mernek hangoskodni.

Holnap pedig addig nem mehetnek el amíg minden tiszta nem lesz, főleg akik nem is dolgoznak.

2010. okt. 20. 22:22
 18/19 anonim ***** válasza:
100%
sajnállak, szerintem trógerség amit csinál
2010. okt. 20. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Nagyon drasztikus megoldás, de hátha segit. Az ilyenkor róluk készitett filmeket fel kell tenni olyan megosztó oladalakra, ahol ők is látják és tudatosul bennük, hogy ezt idegenek is látják, sőt visszajelzést kapnak tőlük. A munkahelyén már úgyis tudják, hogy iszik, hiszen emiatt maradt le az előléptetésről.Én először elmondanám neki, hogy ezt fogom tenni.Ha ez sem számit neki, akkor megtenném.A sajátján kivül a te életedet is tönkreteheti, ha nem változtat. Én a szülők felelősségét is látom.Én nem engedném meg, hogy a saját hűtőmet is telepakolja itallal/ ha jól értettem, ez történt? /. Hiába felnőtt, akkor is a gyerekem és felelős vagyok érte, igy megpróbálom minden módon megakadályozni, hogy lezülljön.
2010. okt. 21. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!