Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Gyerek mellett kutya?

Gyerek mellett kutya?

Figyelt kérdés
A férjem és az anyósom állandóan elégedetlenkedik a kutyám miatt. Van egy gyerkőcünk (1 éves), illetve egy 8 éves kistestű kutyám. Az a bajuk, hogy a házban van a kutya és felengedem kanapéra, ágyra. Szerintük így allergiás, beteg lesz a gyerek stb. stb. Hogy tudnám megértetni velük, hogy megférnek egymás mellett? Sokszor veszekszünk emiatt.
2010. okt. 20. 12:40
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%

Azt hiszem, ez olyan, mint a Domestos és hasonló fertőtleítők kérdése. Nem vagyok koszpárti, :) de ha minden baktériuomt elpusztítasz, semmi nem kerül be a baba szervezetébe, ergo védettség sem tud kialakulni. Vegyük csak a védőoltásokat: mi a lényegük? Hogy legyengített baktériumokat juttatnak a baba szervezetébe, amivel meg tud küzdeni a szervezet, és amikor "élesben" is támad, már van a kicsinek védettsége.


Nekem is vannak kutyáim, kertes házban lakunk, bármikor be tudnak rohanni, és bent is vannak, amikor mi is bent vagyunk, mert szeretnek a közelünkben lenni. De a konyhába és a szobába nem engedjük be őket, megelégszenek azzal, hogy a nappaliból nyomon követnek minden lépésünket. Talán ha lenne egy olyan szobátok, ahol a baba van, de a kutyának nincs bejárása, kicsit lenyugodnának a családtagok.

2010. okt. 20. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%

A te házad, a te várad!

Az anyósnak ne legyen beleszólása a nálatok lévő szabályokra, vagy annak nem létére. Semmi köze hozzá, hová engeded a kutyát. Max. ha eljön, akkor ne engedd meg a kutyának, de mondjuk ő nem fogja érteni, hogy most miért nem mehet a kanapéra.

A mi kutyánk is kanapés. Akinek ez nem tetszik, az ne jöjjön el hozzánk. Persze, van rá eset, hogy klivételt teszek, ilyenkor a kutya marad kint. Az meg jó dolog, ha a gyerekedet úgy neveled, hogy szeresse az állatokat. Én mellette vagyok. Megférnek egymás mellett, ha jól neveled őket.

2010. okt. 20. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk 2 kutya is van.2 éves a kisfiunk.

Semmi baja nincs tőlük,szoktam mondani ha valakinek nem tetszik,hogy a kutyáimért felelősséget vállaltam,ez nem egy tárgy hogy megváljak tőle egy gyerek miatt.

Legalább a gyerek 11 évesen nem fog félni a kutyáktól,és tudni fogja h hogyan bánjunk egy állattal(értem ezalatt azt hogy sétánál nem ráront egy idegen kutyára,hanem megkérdezi h megsimogathatja-e,és mondjuk nem hátulrol közelit egy kutyához,stb)

2010. okt. 20. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

13:08-val maximálisan egyetértek! Nálunk az utcán hazafelé tartó "gyerekek" mert van köztük min. 25 éves is... cseszegtetik a kutyákat, rugdossák a kerítést stb. Legszívesebben kiengedném a kutyáimat!

De én is azt gondolom, hogy a NEM kutyás embereket SOHA nem fogod tudni meggyőzni arról, hogy egy kutya lehet tiszta és egészséges! :)

Sok sikert! :)

2010. okt. 20. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

Bocsi nem olvastam végig a válaszokat. Nekünk egy boxerünk van, gyerekemmel együtt nőttek fel, igaz kertben tartott, de lányomat azért ugye előfordul, hogy megnyalja stb. Imádják egymást. Tiszta jól karbantartott kutya, oltással minden, tényleg vigyázunk rá. Az utcában lakó nő egyszer meglátta, hogy a lányomat megnyalta a kutya, erre hogy ő nem engedné, ha az ő gyerekét nyalná meg az a koszos kutya. Sajnos látni kellene a gyerekeit, hogy koszosabbak mint az én kutyám :).

Szerintem tök rendben van a kutya is meg a gyerek is.

2010. okt. 20. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

Én a legelső válaszoló kérdését tenném fel újra?

Az az igazság, anyósomék díjnyertes kutyatenyésztők és még Ők sem engedik a kutyát be, nemhogy a kanapéra. A kutya legnagyobb megtiszteltetése, ha bemehet a gazdához a házba. Náluk a konyha előteréig mehetnek. Ha egy kutya felmehet a kanapéra(hozzáteszem, iszonyat gusztustalan dolognak tartom) előbb-utóbb ki fogja vívni a hatalmi harcot és nagy az esély, hogy megmarja a kisgyereket, egyszer, amikor nem néztek oda.Mivel egy területen osztoznak, ki fogja próbálni,ki az erősebb. Sűrgősen rakjátok el a kutyát máshova. Egyébként szerintem nem higiénikus, lehet, hogy akaratán kívül összeszed a kutya a mancsával valami férget, vagy olyan bacit, amit elkaphat a gyerek.

2010. okt. 20. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
39%
Akinek nincs kutyája, sose fogja ezt megérteni. Nekem még nincs gyerekem, de korban már úgy állok, hogy 3-4 év múlva biztos lesz már. És biztos, hogy nem fogok se lemondani a kutyámról, se megtiltani neki olyan dolgokat, amiket addig megtehetett. Mert szerintem ezzel csak rosszabbat érsz el. Képzeld, hogy godnolja a kutya: oké 8 évig mehettem a kanapéra most itt ez a kis nemtudommi és már nem engednek fel. Ezzel erősítenéd benne azt, hogy a gyerek nem a barátja, hanem ellensége és sokkal rosszabbat érnél el. Ha te bízol a kutydban és betartod a higéniai szabályokat szerintem nem kell tartanod ilyesmitől.
2010. okt. 20. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim válasza:
Kisgyerek voltam minden állatot össze-vissza ölelgettem, csókolgattam. Reggeltől estig az udvaron voltam. Apám állatorvos volt, és sok időt töltöttem állatok mellett. Semmi bajom nincs. Semmire nem vagyok allergiás. Születésem óta egyszer sem voltam még kórház közelében(kopp, kopp, kopp) :)
2010. okt. 20. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
a gyereknek ha most vele egyutt lakik egy kutya is egesz eleteben nagy valoszinuseggel nem lesz kutyaalergiaja
2011. okt. 16. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!