Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Gyerek mellett kutya?

Gyerek mellett kutya?

Figyelt kérdés
A férjem és az anyósom állandóan elégedetlenkedik a kutyám miatt. Van egy gyerkőcünk (1 éves), illetve egy 8 éves kistestű kutyám. Az a bajuk, hogy a házban van a kutya és felengedem kanapéra, ágyra. Szerintük így allergiás, beteg lesz a gyerek stb. stb. Hogy tudnám megértetni velük, hogy megférnek egymás mellett? Sokszor veszekszünk emiatt.
2010. okt. 20. 12:40
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
73%
Egy éves gyerek.Èn nem az alergia miatt aggódnék,hanem,hogy féltékenységböl megharapja.
2010. okt. 20. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
83%
Nekem védőnő mondta, hogyha ilyen kis korban együtt laknak (kutya és gyerek), akkor épp azt előzzük meg, hogy allergiás legyen az állatszőrre!
2010. okt. 20. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
A gyerekek arra lesznek allergiásak, amivel nem találkoznak elég kis korban.
2010. okt. 20. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
52%
Nekünk meg azt mondták, hogy ha túl korán találkozik valamivel, akkor lesz allergiás. Na ezt sakkozza ki valaki.
2010. okt. 20. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
82%

Szia!

Nekünk is van egy tacsink, a kétéves lányom imádja is. A kutya is nagyon szereti a lányomat, elfogadta a helyzetet. De bármennyire is szeretjük a kutyát, sose engedném fel se a kanapéra, se az ágyra. Nem vagyok tisztaságmániás, de nekem ez nem fér bele. Lehet, hogy a Te anyósod is így vélekedik és ha határt szabnál a kutyának, akkor megbékélne a helyzettel.

2010. okt. 20. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
74%

Az anyós veletek lakik? Ha nem, mit szól bele? Te vagy a gyerek anyja, te tudod a legjobban hogy mi jó neki.

Volt már baja a kisgyereknek a kutyától?

2010. okt. 20. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
74%

Valószínű aki nem kutyás azzal sose fogod megértetni, hogy a gyereket nem kell félteni tőle, mert nem kap el semmit, nem fog a gyerekre támadni (nyilván ha nem bíznál meg a kutyádban nem engednéd össze a gyerekkel).

Nálunk is ez volt a helyzet: elkap valamit a gyerek a kutyától, az majd ráront és "megeszi", gyerek mellé csak kiskutya mehet stb.

Hiába magyaráztam, hogy a kutyáimtól nem kell félteni, mert jámborak, és sűrűbben látja őket orvos mint engem (ha másért nem 3 havonta megyünk úgyis a féreghajtóért, akkor mindig rájuk néz a doki).

Anyós kedvvért biztos nem változtatnék semmilyen szokásunkon, de ha a férjedet is zavarja max kössetek kompromisszumokat: pl a kutya nem mehet fel az ágyra; esetleg a legközelebbi állatorvosi látogatásnál küld le vele a kutyát és beszéljen az állatorvossal.

2010. okt. 20. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

Próbálj kompromisszumot kötni. A kutya nem menjen fel a kanapéra, viszont maradjon a gyerek közelében. Jó, ha van kutya a családban, mert így nem fog félni az állatoktól a gyerek és valószínűleg szeretni is fogja őket. Nem lesz tőle semmi baja, nem lesz allergiás. Én pici koromban mindig a nagymamámnál voltam, ahol 5 kutya volt (bejöhettek a házba is), kb.: 10 macska, tyúkok, disznók, kacsák...Saját moslékos vödröm volt és bejártam (igaz, hogy nem egyedül) a 200 kg-os disznók közé is. Napos csibékkel, békákkal, kutyákkal játszottam és nincs semmiféle allergiám. Egyszer megharapott egy ismerősünk kutyája, fellökött egy kecske, de nem ijedtem meg és utána is ugyanúgy szerettem mindenféle állatot.

Próbáld ezt megbeszélni velük.

2010. okt. 20. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is megférnek egymás mellett. A férjed nem áll melléd ez esetben? ez fura. Jobban kell vigyázni rájuk mikor együtt vannak /kutya meg a kicsi/ nehogy vmi baja essen a kicsinek. Az allergiára csak annyit tudok mondani hogy később is lehet allergiás az állati szőrre a baba. Ez ugyanaz mint a parlagfű meg hasonlók, kevesen vannak olyanok, akik gyerekkoruktól kezdve allergiásak azaz má nagyobbak voltak vagy felnőttek mikor iderült. A férjedet állíts a saját oldaladra, az anyós úgyis megbékél.
2010. okt. 20. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
Amíg nem jött a gyerek, azelőtt is problémáztatok ezen? /Felengeded ide-oda./ Vagy beszéltetek előtte ezekről? 8éves pláne kistestű kutyát ha már megszokta,hogy benti kutyus, nem lehet már kitenni. Remélem,hogy nem. Gyerek sok mindentől megbetegedhet, ilyen indokkal,akkor az utcára, vagy a földre játszani se tehetnétek le... Bizonyos higiéniai szabályokat be kell tartani és nem lesz baja. Ha allergiás lenne a gyerkőcöd,akkor már ki jött volna rajta a tünet!
2010. okt. 20. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!