Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan beszéljem meg? Mit tegyek?

Hogyan beszéljem meg? Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Anyósommal nagyon jól kijövünk.Nem panaszkodhatok rá egy szóval sem, de mégis akadnak kisebb gondok. Nem régen költöztünk össze párommal (4hónapja). Elhiszem hogy mindenkinek megvan a maga kis élete, ezért eddig elnéző és türelmes is voltam. Tisztába vagyok azzal, hogy nekem kell alkalmazkodni, de úgy gondolom,(lehet hogy rosszul??) hogy neki is. Volt időszak, hogy nem volt munkahelyem, ez idő alatt mindent megcsináltam otthon. Most már hogy van munkahelyem nincs rá annyi időm. Előbb ér haza a munkából mint én, és leül fejteni vagy internetezni. Ha eszik valamit otthagyja a mosatlant. Ezek még a kisebb gondok, de vannak olyanok, amit egyszerűen nem tudok felfogni. Reggel előbb indul el dolgozni és minden reggel(5-kor) bekapcsolja a mosó gépet. Nem értem meg hogy mi értelme van, hiszen csak este 5-re ér haza, addig egész nap megy a mosógép, (fogyassza az áramot, jó nem sokat, de sok kicsi sokra megy)és persze engem is zavar, hiszen ráérnék csak fél 7-kor kelni, de a gép miatt 5-től nem tudok aludni, mert hallom a mosógépet. Hogyan mondjam el neki ezeket a dolgokat, hogy a jó viszonyt mindezek mellett megőrizem?? vagy ez lehetetlen és legyek türelmes amíg nem költözünk el?? (már tervbe van)
2010. okt. 20. 12:21
 1/8 anonim ***** válasza:
58%

Őszintén. "Erzsi* néni, ne kapcsolja be hajnalban a mosógépet, mert nem tudok tőle aludni! Szívesen bekapcsolom inkább én, amikor elmegyek itthonról, csak tessék bekészíteni a mosnivalót!" Ennyi. :)


*-tetszőlegesen behelyettesíthető név. ;)

2010. okt. 20. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Húh, nem könnyű! Lehet,hogy direkt csinálja? :) Szerintem mind két félnek alkalmazkodnia kell a másikhoz,nem gondolod rosszul. Párodat nem kérdezted meg, hogy mielőtt te odaköltöztél volna is csinálta már ezeket? Ha igen, őt ez nem zavarja? Mert jobb ötletnek tartom,ogy inkább a párod beszéljen vele. Nem tudom,hogy hozzájárulsz-e a kiadásokhoz/számlák stb./,mert ha igen, bizony van neked is beleszólásod a dolgok menetébe!
2010. okt. 20. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

En is voltam hasonlo helyzetben es ugy oldottam meg, hogy nem pakoltam a "masik" csalad utan!

Elvegre Te es a Ferjed egy csalad vagytok, s az Anyos is kulon csalad, Ti csak egyutt laktok, mint tarsberlok pl.

Tudom, hogy nehez helyzet, mivel szeretjuk a rendet, de nem szabad a masikat raszoktatni arra, hogy trehany legyen es elvarja azt, hogy a tanyerjat is Te szedd le az asztalrol, holott ezt O is eltudna obliteni.

Ne vedd eszre az ott hagyott tanyert, hidd el, hogy elfogja rakni maga utan, amikor rajon, hogy Te nem vagy a cseledje!

A mosogepnel pedig fogadd meg az elozo tanacsot, hogy szepen, finoman megkered!

2010. okt. 20. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Hogy megy egész nap amúgy a mosógép, ha reggel 5-kor kapcsolja be? Tényleg nem értem. Lejár a mosás, aztán annyi. Utána nem fogyaszt áramot. Gondolom azért kapcsolja be, hogy este ki tudja teregetni. Tényleg mondd el neki szépen, hogy te szívesen bekapcsolod, ha felébredtél, mert nem tudsz tőle aludni.
2010. okt. 20. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Legyen szíves, ne csinálja ezt és ezt, mert zavar.
2010. okt. 20. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Arra értettem, hogy fogyaszt, hogy áram alatt van, hiszen égnek rajta a lámpák, ebből gondolom, hogy valamennyit fogyaszt.

A párom is mondta, hogy mostanában van "megbolondulva", mert egyedül van. És már nincs kicsi fiam így, úgy, amúgy.Lehet hogy az lenne a megoldás, ha tényleg ő beszélne vele. Adok a rezsibe persze.

2010. okt. 20. 13:02
 7/8 anonim válasza:
Ha tényleg olyan jó a viszony, akkor egyszerüen csak mond meg neki h ez téged zavar, és majd te elindítod a gépet ha felébredtél. Ha ő ezt rossz néven veszi, akkor mégsem olyan jó a viszony. Azt még hozzátenném h azon kívül h fogyassza az áramot, a nedves ruha bebüdösödhet a gépbe ha több órán keresztül benne van hagyva.
2010. okt. 20. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget. Kíváncsian várom, majd a reakcióját.
2010. okt. 21. 10:35

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!