Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan legyek kész a "felnőtté...

Hogyan legyek kész a "felnőtté válásra"?

Figyelt kérdés

18éves vagyok, jövőre lesz érettségim (nulladikon voltam, szval még van egy évem érettségiig) és nem érzem magam elég érettnek vagy nem tudom minek ahhoz, hogy elkerüljek pl Pestre, vagy más városba. ( Debreceni vagyok )


Egyszerűen félnék elmenni, pedig sokkal jobb lenne, jobban tudnék tanulni, itthon a körülmények nem nagyon engedik... De egyszerűen képtelen vagyok.


Még ugye van egy évem... Hogyan próbáljak magamon segíteni, hogy meg tudjam tenni ezt a nagy lépést? Vagy Ti mit gondoltok erről?


2009. jan. 2. 22:28
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%

Nincs recept. :) Én 33 vagyok, már sok sok éve elköltöztem otthonról, megteremtettem az egzisztenciámat, házam, kocsim van és személy szerint még mindíg gyerekesnek vallom magam.

Ha elmész otthonról az első időkben kicsit nehéz lesz, de nem feltétlenül rossz. Majd jön magától.

2009. jan. 2. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Te mikor léptél ki a nagyvilágba? :)
2009. jan. 2. 22:49
 3/20 A kérdező kommentje:
Ja, és köszönöm, hogy írtál! :)
2009. jan. 2. 22:49
 4/20 anonim ***** válasza:
100%

A szüleid adjanak tanácsot, hogy mire figyelj (írhattok egy listát). Itt is fognak páran írni.

Ha Internet lesz, akkor tudsz kérdezni - de mindenestre írj fel egy pár fontosabb telefonszámot is (arra az esete, ha nem működne az Internet).

2009. jan. 2. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
Rendben köszönöm! De én igazából attól félek, mi lesz velem " egyedül " ?! Hiányozni fog a család...
2009. jan. 2. 22:59
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
Valaki nem az a tipus, hogy egyedul elboldoguljon a nagyvilagban. Ezt nem lehet eroltetni, ez az igazsag! Ha ugy erzed, hogy nem az a tipus vagy, akkor maradj otthon. De ha nagyon elvagysz, akkor menjel ki mindjart kuldolre, es ott aztan tenyleg megtanulhatod mi az a nagyvilag, ott megedzodsz rendesen. Esetleg allj ossze valakivel, aki ugyanugy menni szeretne, mint te! A lenyeg a lelemenyesseg, es az, hogy ne felj, valamint a jeg hatan is megelj!
2009. jan. 2. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%
Első vagyok. 18 évesen kerültem ki a családi fészekből egyből 4 évre és más városba. Utána még visszaköltöztem pár évre szülővárosomba, de akkor már én nem akartam a szüleimmel lakni tehát elmentem albérletbe. Ezután megint "leléptem", de akkor viszont nagyon messzire: 13 óra az út repülővel hazáig. :)
2009. jan. 2. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ a 3. válaszolónak is!


És köszönöm, hogy írtál első válaszoló! :) Hű, jó Neked, hogy ilyen 'erős' vagy, hogy el tudtál menni... :)

2009. jan. 2. 23:05
 9/20 anonim ***** válasza:
100%
Otthon esetleg elkezdhetsz ugy 'készülni', hogy pl. megtanulsz főzni..., minél több dolgot elsajátítani, gondoskodni önmagadról minél önállóbban! (gondolok itt a mosás-mosogatásra, ha van háziállatod, tudod mi a felelősség...) A család hiányára a majdani ottani barátaid lehetnek a vigasz, meg ugye lefoglal a suli, de egyébként is annyi módja van a kapcsolattartásnak, és nyilván hazamész majd időnként, akár hétvégente! Kitartás, menni fog!
2009. jan. 2. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%
egyszer azért eljöhetnél pestre kirándulni nézelődi barátkozni a környezettel.
2009. jan. 2. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!