Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan tudnék ségíteni a...

Hogyan tudnék ségíteni a szüleimnek? Fontos

Figyelt kérdés

Sziasztok

Én egy 22 éves lány vagyok. Az apukámnál idén áprilisban hasnyálmirigy daganatot diagnosztizáltak. Azóta nálunk minden káosz. Ezt úgy értem hogy apu így táppénzen van hetente kell kemóra járnia + vérvétel. Anyukám is teljesen ki van mostanába lelkileg főleg apu miatt. Anyu most munkanélküli. Legutóbbi csapásként szeptemberben meghalt a nagymamám is. Látom anyun és apun hogy tiszta idegesek. Emiatt főleg anyu kb. 3 hónap alatt majdnem 20 kg fogyott. Sajnos a rokonokra ( másik mamám + apu tesója) nem számíthatunk Itt nem anyagiakra gondolok hanem lelki segitségre. Még azt sem kérdezi meg mama a saját fiától hogy mi van vele csak a saját baját fújja ha nagy ritkán átjön ( pedig korához képest eléggé jól van).


Az a fő gond hogy én olyan tétlennek érzem magam nem tudok mibe segíteni anyuéknak. Van még két tesóm ők is tanulnak még ( én is) szóval nem tudom mi lesz. Anyagilag szerencsére én abba tudok talán segíteni hogy ösztöndíjbőól fizetem a saját kiadásaimat. ( mármint otthon lakom de legalább így nekik egy gyerekkel kevesebb gond).

Annyira sajnálom őket nem akarom aput elveszíteni és nem akarom hogy anyu belebetegedjen.

Mibe tudok én segíteni nekik?


Köszi szépen: Eszter


2010. okt. 19. 18:36
 1/3 anonim ***** válasza:
Igazából nem tudom most, hogy megy, de anyukád válláról levehetnél terheket. mosás, főzés takarítás.
2010. okt. 19. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Szerintem inkább lelkileg próbálj segíteni. Ha olyan viszonyban vagytok beszélgess sokat a szüleiddel. Hátha sikerül élérned, hogy kiöntsék neked egy kicsit a szívüket. Hidd el néha többet ér, mintha százezreket tennél le azt asztalra. Segíts nekik a házi munkában. Ha a tesóid igénylik figyelj oda jobban rájuk, ezzel is anyudat segítve. Próbálj nem elkeseredni, bíztasd te őket, hogy meglátjátok jobbra fognak fordulni a dolgok. Én tiszta szívből kívánom, hogy így is legyen.
2010. okt. 19. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

köszi szépen aranyosak vagytok.

remélem már valami jó is fog történi


Házi munkában segitek amit tudok ha épp nem vagyok az egyetemen.

Olyan rossz amikor azt érzi az ember bármit tesz az még nem elég.

2010. okt. 19. 20:23

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!