Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljak? A barátomnak...

Mit csináljak? A barátomnak van egy kislánya 2 éves.

Figyelt kérdés
Mindig vele van, mindent megvesz neki elkényeszteti az egész család barátom huga is minden megvesz neki adidas, nike cuccokat, külön elviszi a kislányt.. Úgy érzem hogy barátomnak ő a legfontosabb egyben ő az első is.. Van így értelme folytatni a kapcsolatot? Köszönöm a válaszokat 24N
2010. okt. 19. 16:48
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
69%
Mindig a kislánya lesz a legfontosabb és ez igy is van rendjén, ha neked ez igy nem felel meg akkor keress olyat akinek nincs gyereke!
2010. okt. 19. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
81%
Normál esetben az embernek a gyereke a legfontosabb. Örülj neki hogy ilyen a kislánnyal. Valószínű hogy így a ti gyereketekkel is ilyen lenne. Bár ilyen hozzáállással az valószínüleg nem lesz. Gondolom ha a te gyerekedről lenne szó te is mindent megadnál neki. Próbálj kicsit felnőtt módon gondolkodni, ha már korodból adódóan az vagy.
2010. okt. 19. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim válasza:
62%

Egyértelmű, hogy a gyereke a legfontosabb neki, ez mindig is így lesz.

Ha ezt el tudod fogadni, és képes vagy szeretni a kislányt, akkor van értelme folytatni.

De egy ismerősöm példájából láttam, hogy ha kicsit is zavar téged az, hogy van már egy gyereke, és nem tudod úgy szeretni, mintha a sajátod lenne, akkor hagyd őket. Persze csak akkor ha a gyereket az apja neveli. Mert az ismerősöm sem tudta igazán szeretni a férje kislányát és amikor közös gyereket vártak, jöttek a gondok, mert akkor már-már szinte megutálta a kislányt.

2010. okt. 19. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
57%
Szerintem hagyd ott.En is ebben a cipoben jartam, de nem eri meg.Tul fiatal vagy ahhoz, hogy mas gyereket dajkald.
2010. okt. 19. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
77%

Az, hogy a barátodnak a kislánya az első, ez természetes. Te "csak" a második lehetsz, de minden normális családban a gyerek kerül az első helyre, a második a párja. Hát ezt vagy elfogadod, vagy lépj ki a kapcsolatból.

Az viszont nem tetszik, hogy elkényeztetik. Ez teljesen felesleges!!! Nem írtad, mi van az édesanyával, mert hasonló eseteknél igyekeznek egymáson túlköltekezni a rokonok. Dacból, vagy bármiből. Ez marhaság. Mi lesz később? Oviba már laptoppal fog járni? Szeretni kell egy kisgyereket, őszintén, szívből, és nem tutujgatni, idő előtt divatmajmot csinálni belőle.

2010. okt. 19. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
58%

mindig a kislány lesz az első és ez így normális.

az én páromnak két kislánya van és tudom,hogy nagyon szeret engem is,de az a normális,ha szereti őket és sok időt tölt velük.

2010. okt. 19. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
57%
Nekem erről más a véleményem. A párom mostmár a férjem, és külföldön dolgozik. De amikor anno hazaért-két hetente, állandóan hozta a két kamasz fiát hozzánk, az én nyakamra. Persze a szépfiúk állandóan megjegyzéseket tettek rám főleg a kicsi, pedig mindent megtette higyjétek el, főztem rájuk, volt hogy a nagyobbik egy hétig is onnan járt iskolába. Anyósomnak én voltam első perctől kezdve a fekete bárány, miközben unokáival maximálisan törődtem, az apjukkal együtt. De utólag rájöttemmi volt a csel ebben a dologban.Ugyanis amikor összeházasodtunk a srácok nem jöttek többet, tehát a volt exe így akarta visszahódítani, a gyerekek által. De nem sikerült. Hat évet elvettek a nyugalmamból, sőt még pánik beteg is lettem, na az aztán betette az ajtót. A te esetedben a barátodnak is kellene egy határvonalat húzni, ha mindkettőtök annyira fontos neki, akkor veled is törődhetne, nem csak a lányával. Nekem is van egy lányom, imádom, de magánéletem is fontos volt számomra. Nagyon jól gondold meg, mert rámehet az egészségd, ha mindig mellőzöttnek érzed magad ebben a kapcsolatban.
2010. okt. 19. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
43%

Ha már felmerült benned a kérdés, nincs értelme folytatni.

Az természetes, hogy az apjának a gyereke az legfontosabb és, hogy foglalkozik vele, de szerintem is túl fiatal vagy ahhoz, hogy mások gyerekét neveld.

2010. okt. 19. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
59%
Akkor, mivel latom, hogy kezdenek lepontozni, elmagyaraznam a dolgot.Nem mindenki alkalmas a "mostohaanyasagra".En peldaul nem tudtam elviselni azt, hogy nem en vagyok neki az elso, hogy nem tudunk koltozni semerre, mert neki ott kell maradni, ahol a gyerekei laknak, hogy hetvegenkent nem tudunk menni sehova, mert babazni kell, hogy a gyerekei anyjaval orokos kapcsolatban van.Egy ideig azt hittem, hogy sikerulni fog, de aztan rajottem, hogy ezt nem nekem talaltak ki.En olyan ferjet akarok, akinek ugyanolyan elmeny lesz, ha gyerekunk szuletik, mint nekem(neki nem lett volna az, hisz van mar neki masik).Es nem akarom, hogy az en gyerekemnek osztozkodnia kelljen szamomra vadidegen gyerekekkel, nem eslosorban penzre, hanem idore gondolok.Vannak olyan emberek, akiket ez nem zavar, engem sajnos igen, es mikor erre rajottem, ott is hagytam a baratomat.De nekem a kerdesedbol ugy tunik, hogy teged is zavar, hogy minden korulotte forog.Szoval meg most lepj, mert ez idovel csak rosszabb lesz(es ez a normalis, hogy az apja foglalkozik vele, te is ezt tenned a te gyerekeddel).Szoval itt neked kell eszen lenni es lepni, ha nem megy a dolog.
2010. okt. 19. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

Nem azonos kategória a gyerek illetve a szerelmünk! Nincs is értelme "ellenfélnek" tekinteni felnőttként a párunk gyerekét, mert abból lesznek a a balul sikerült párkapcsolatok.


Nem szabad rivalizálni vele, egyszerűen a helyén kell kezelni a dolgot. Ő a gyerek, kedvére kényeztetheti mindenki, attól még neked nem kell ezt tenned. Csak fogadd el, és légy barátságos, természetes vele.


A szerelme akkor is te vagy a párodnak ezen a területen és mint ilyen, egymagad:)

2010. okt. 19. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!