Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nagyon csúnyán összevesztünk,...

Nagyon csúnyán összevesztünk, mi lesz szerintetek?

Figyelt kérdés

Csütörtök reggel felhívott barátom (25), hogy jön hozzám(20) este, mert szabadnapot kapott péntekre.Örültem neki.Délben felhív, h meggondolta magát,és inkább haza akar menni a szüleihez,mert a kicsi anyucikája mondta neki,h látni szeretné.Mondtam neki,h mi lenne,hogyha együtt mennénk pénteken,de ő ezt nem akarta.Egyszerűen nem is érdekelte,h én mit mondok.Én bedurcáztam, h nekem ígérte magát,és ezért nem vettem fel a telefont csütörtök estétől péntek délutánig.Az a baj a szüleivel,h csak a pénzre utaznak,utána meg látni sem akarják.Barátomnak vannak tartozásai,és azért nem örülök,h csak úgy osztogatja azt a kevés fizetését.Péntek du. anyu felhívott,h haragszik rám barátom,és eljön hozzám összepakolna cuccát.Mire hazaértem a suliból,akkor már nem volt nálunk.Anyu felhívta, h jöjjön vissza,beszéljük meg.Nekem az volt a problémám,h hirtelen mért lettem neki a második?És erre azt mondta,h csak otthon szeretett volna aludni.

Nagyon összevesztünk egész hétvégén,annyira h tegnap este átment tesómékhoz aludni,látta,h sírok,szenvedek miatta,de semmi.Anyu azt mondta neki,hogyha át mert jönni hozzám összeveszik vele is.Reggel a hajnali vonattal ment vissza dolgozni,és be sem jött hozzám elköszönni.Meghallottam,h megy ki,utána mentem,és azt mondtam neki,h nem gondoltam volna h ennyire szívtelen.

Ellenem szól,h kicsit szidtam az anyját,meg nem beszéltem vmi szépen...

Most az van,h nem tudjuk, h mi legyen velünk.

Két hét múlva lennénk 4 évesek.Nem tudja,h velem maradjon e vagy sem.Én már mondtam neki,h fejezzük be a veszekedést, béküljünk ki,de ő nem igazán hajlik rá.Azt mondja,h akkor 1 hét múlva megint összevesznénk,de viszont ragaszkodik hozzám.Egész hétvégén azt mondta,h legszívesebben szakítana velem.

Anyu azt állítja,h barátomnak van igaza,őt védi.

Nekem nem az volt a bajom,h haza ment,hanem az h bunkón, flegmán bevágja, h ő márpedig haza fog menni.

Én nagyon szeretem őt.

Szerintetek is neki van igaza?Szerintetek szeret még ezek után?


2010. okt. 17. 21:11
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
négy év alatt nem tanultátok meg kezelni a problmáitokat?
2010. okt. 17. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Én úgy látom, elérkezettnek látja az időt négy után, hogy végleg szabadságolja magát. Ennek egyik jele, hogy az anyjához menekül. Nem tartanám vissza.
2010. okt. 17. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Értlmetlen dolgokon vesztek össze. Így nem érdemes együtt lenni, ha marjátok egymást. Én pedig neked adok igazat, de csak részben. Ha a barátod haza akar menni, menjen. De akkor ezt tudjátok letisztázni, hogy miért stb. ő pedig ott a hibás, hogy forrófejű lehet.

Eléggé elfogult lehetsz, az utolsó kérdésed arra utal. Azt mondom beszéljétek meg, mi a helyzet, fölösleges egymást szidni, jobb nem lesz tőle semmi.

(Sokszor azt nem értem, egyes emberek mennyire ragaszkodnak minden sértés, bántalmazás ellenére is a másikhoz.)24/F

2010. okt. 17. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
24%

neki van igaza. attól még hogy te nem szereted a szüleit, joga van meglátogatni őket, amikor csak akarja.

ezek után meg még ilyen hisztit kicsapni... szerintem én már akkor otthagytalak volna. én is elviseltem párszor hogy a párommal nem tudtam sehova menni, mert ez meg az miatt mennie kellett a szüleihez, mégsem jutott soha eszembe hogy második lennék.

Ráadásul veled 4 éve van együtt a párod, a szüleivel elvileg 25 éve. az pedig az ő szíve joga, hogy kire költi a pénzét. A szülei gondolom többet költöttek rá, mint te.

20/L

2010. okt. 17. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
A 4 év alatt ez volt idáig a legnagyobb,legdurvább összeveszésünk.Ez előtt soha nem veszekedtünk,max vitáztunk apróságokon,de fél óra múlva már nevettünk.De most nagyon nagy a gáz,ilyen még nem volt...
2010. okt. 17. 21:23
 6/14 anonim ***** válasza:
ez is azt mutatja, hogy sok feldolgozatlan feszültség van köztetek.
2010. okt. 17. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
igen a szülei többet költöttek rá,és ezt már vissza is kérik,szó szerint.Megmondták,ha tanítttunk,ruháztunk,kérjük az árát.(pénzben)
2010. okt. 17. 21:26
 8/14 anonim ***** válasza:

Szia! Én Veled egyidős vagyok, szintén hosszúnak mondható (3év) kapcsolattal a hátam mögött...

Tudod, egy kapcsolatban nem elfogadható ha sértegeted a másik édesanyját-édesapját vagy bármelyik rokonát.

PErsze nem volt fair a barátodtól, hogy nem ment hozzád, de ha szüleihez ment, tuti annak is oka volt. Az ő pénzét, meg hadd döntse el Ő, hogy hova teszi, kinek adja!

Gondolom te is rájöttél már, hogy a durcázás nem vezet sehova. Az annyira gyerekes és csak növeli a feszkót, nemhogy csökkentené...az meg, hogy szidod az édesanyját Téged minősít, gondolom ma már ezt is belátod.

A párom szüleit én nagyon tisztelem. Persze vannak olyan dolgok amikkel nem értek egyet, azoknak olyan mód adok helyet, ahogy azt illik: normál hangnemben megbeszélem a párommal.


A másik: A szülők ne szóljanak bele a gyerekeik kapcsolatába. rendezzék le azok maguk között, ők kavarták a sz.rt hát ők is másszanak ki belőle!

Én utálnám (utálom) ha beleszól(ná)nak a kapcsolatomba a párom szülei vagy az én szüleim. Oké, volt eset rá, de csak annyi volt, hogy szólt a párom anyukája, hogy vegye már fel a telefont.


A másik: Szerintem maga a probléma, amin összementetek nem akkora nagy dolog, mint amekkora feneket kerítettetek neki, a háttérben van valami, ami ennél sokkal nagyobb, szerintem ezt Ti is érzitek, tudjátok. itt már nem arról az egy napról van szó.


Szerintem üljetek le és beszéljétek át a dolgokat, lássuk ki mennyire, mit bánt meg. aztán lépjetek...vagy előre vagy hátra...

remélem sikerül beszélni, a szülőket viszont hagyjátok ki ebből!

2010. okt. 17. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat.egyébként én nem szidnám a szüleit,mert pontosan,h mi lettünk le "mocskos tetves bandázva" az ő szüleitől.Na ezért nem bírom őket....
2010. okt. 17. 21:39
 10/14 anonim ***** válasza:
Tanulni kell a családi lélektant. Itt találsz mindenféle példákat arra, hogyan kell veszekedésmentesen beszélgetni, vagy csendben maradni: [link]
2010. okt. 18. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!