Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyire pontosan érkeznek a...

Mennyire pontosan érkeznek a rokonok?

Figyelt kérdés

Én már kicsit ki vagyok azon, hogy senki nem tudom mikor jön.


Én tökre benne lennék, hogy sokan és sokat jöjjenek (pl. anyósom heti 2x jár át munka után 3-4 órára, plusz apósom, férjem tesója 1-1 alkalommal. Az én családomból is minden héten 1x valaki jön).


De kicsit irritáló, hogy még nincs két hónapos a gyerek és ennek ellenére nincsenek annyira tekintettel ránk, hogyha délután 2-t mondok, akkor akkor jönnek.


Eddig a rekord anyósom részéről volt. Egyszer két órával korábban végzett a munkahelyén, úgyhogy egyszercsak megjelent (van kulcsa, úgyhogy be is jött). Egyszer meg nekiállt főzni nekem, úgyhogy 2 órával kb. később jöttek, mint vártam. Persze ez extrém, de a fél óra késés/korábban jövés az kb. a normális kategória mindenkinél.


Még akkor is, ha 3x elmondom nekik, hogy nekem mindegy mikorra jönnek, csak ne késsenek.


Persze értem, hogy nem mindig lehet kiszámítani, de azért nyilván zavar, hogy nem tudok normàlisan tervezni semmivel.


Nálatok is ilyenek a rokonok? Vagy csak az én családom ilyen?


2023. szept. 12. 14:10
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
97%

"3x elmondom nekik, hogy nekem mindegy mikorra jönnek, csak ne késsenek."


Rosszul fogalmazol.

Nekik annyi jön ebből át, hogy mindegy, mikorra mennek. Hát ezért kezelik ilyen lazán. Inkább azt hangsúlyozd nekik, hogy X órára várod őket, kéred, pontosak legyenek.

2023. szept. 12. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
81%
Bosszantó tud lenni baba mellett, én is sokszor voltam úgy, hogy hívtak másfél óra késés után,hogy X idő múlva érkeznek, mert ez az közbejött. Szívem szerint mondtam volna, hogy akkor inkább ne is jöjjenek. A csúcs az volt, mikor megadtam egy 2 órás intervallumot, amikor nekünk és a babának is jó, utána nyűgös szokott lenni és altatni viszem. Akkor persze késtek annyit, hogy már altattam a babát, mikor csengettek. Én nyilván nem vittem ki bőgni a kicsit, előttük se kezdtem el szoptatni, így meg nem látták értelmét az útnak. Nézték a férjemet egy ideig és hazamentek. Utána se voltak pontosak, de rászámolunk egy átlag késést esetükben. Ha például azt mondják, hogy 11-re érkeznek, akkor fél egy előtt nem kezdek teríteni. Eddig működik.
2023. szept. 12. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
93%
2x fordult elő,hogy altatási időbe betoppantak vagy szoptatás alatt és verték az ajtót holott nem akkora volt megbeszélve. Az elsőnél szépen szóltam,a másodiknál közöltem,hogy ez volt az utolsó alkalom,a harmadiknál nem nyitunk ajtót hiába indultak útnak illetve hogy köszönjük a látogatást,mi nekünk dolgunk van. Közöltük előre,hogy orvoshoz van időpont,ezért ne késve jöjjenek,de azért is késtek. De ezután nem tették,nem érdekel ki milyen rokon,de nekem ide nem kell beállítani hivatlanul,ahogy én se teszem másnál. Ha 2 óra,akkor 3-kor már nem kell jönni. Viszont engem ismernek annyira,hogy bizony betartom,ha azt mondom,hogy ajtótajtó nem nyitok. Kulccsal pedig rajtunk kívül ide senki nem jön,de én mondjuk nem is tűrném a minden napos átjárók házát...így nőttem fel,elég is volt.
2023. szept. 12. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
#1 Akkor meg azon vannak kiborulva, hogy miért nincs ébren a gyerek. Elég random a napirend, nem tudom azt mondani, hogy 2-kor biztos ébren van, mert nem keltem fel, ha nincs.
2023. szept. 12. 14:33
 5/18 anonim ***** válasza:
81%

Az ilyen korai időszakban a baba igénye az első. Jöjjenek, de kösd ki, hogy szépen kéred, +/-15 eltérés legyen maximum a megbeszélt időponthoz képest.

A másik meg, amikor rosszkor jönnek és borítják a viszonylagos napi rutint, akkor nem kell mindig és mindenáron alkalmazkodni, mert ez lesz belőle. Elkényelmesedtek, mert te mindig megoldod. Ha zavar, akkor legközelebb már ne csináld.

2023. szept. 12. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 babyboom567 ***** válasza:
90%
Mondjuk én 2 hónap alatt már zártosztályon lettem volna ,ha ilyen átjáróház lenne nálunk.
2023. szept. 12. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
#6 Szerintem nem olyan rossz. Nagyon nem szeretek egész nap egyedül lenni. Régen is heti 3-4x találkoztam családtagokkal, heti 1-2x barátokkal.
2023. szept. 12. 14:57
 8/18 anonim ***** válasza:
89%
Fú, én gyerek elött is utáltam az ilyet.
2023. szept. 12. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
83%
Fogalmazz érthetően, tisztán, határozottan. Ne legyél ilyen pipogya, és akkor lehet hogy komolyabban vesznek.
2023. szept. 12. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
87%
Amikor meg a fiam 2 honapos volt, megmondtam, hogy johetnek barmikor, de lehet, hogy vegig aludni fog, en pedig nem fogom sem felkelteni, sem kesobb letenni miattuk. Ez igy mukodott, volt, hogy csak a babaszoba ajtajabol lattak a babat. Mostmar 8 honapos, igy a tavolabbi rokonoknak/baratoknak megmondom, mikor jojjenek, mert eppen akkor nincs alvasido, ok pontosak, a kozeli rokonsag meg jon, amikor akar, en ebbol nem csinalok problemat.
2023. szept. 12. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!