Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Egyik szülő normális, másik...

Egyik szülő normális, másik nagyon nem. Hogy lehet ez?

Figyelt kérdés

Édesapám egy családcentrikus, türelmes, szerető, gondoskodó ember, aki kicsit szétszórt, de rendes, lehet rá számítani. Az iskolában többször megkaptam már, hogy milyen jófej apukám van. Jó a humora, néha túltolja és idegesítő, de sose volt ciki akarattal. Ha kell, akkor leteremtett minket. Mindenből kivette a részét, sokszor túl odaadó, amit néha kihasználtunk túlzottan is (de csak utólag láttam be, hogy több terhet is levehettem volna a válláról).


Ezzel szemben anyám többször váltott munkahelyet, mert nem jött ki a munkatársaival, a barátok jönnek-mennek az életében, mindenkiben csalódik. Ha munkahelyi problémája van, azt rajtunk töltötte ki, megalázás, megszégyenítés, de felelősséget nem vállal semmiért sem és bocsánatot sem kért soha, ha valami nem úgy van, ahogy ő azt akarja, akkor csapkod, vergődik, szitkozódik, bánt, aztán pedig letagadja. Másoknak megmutatni nem szeretem, mert vagy túl kedves (tolakodó, barátaimnak vett csak úgy ruhát, ami tök ciki volt), vagy pedig bolond és leszégyenít. A bocsánatkérés annyi, hogy felvásárolja a boltot. Cigire, kávéra jut pénz, de hónap végén többször kért már kölcsön. Senki nem kedveli, ha mégis, akkor csak egy ideig.


Ez hogy? Ha vannak valakinek ilyen szülei, akkor ők mit látnak egymásban?


2023. szept. 8. 21:14
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Az ellentétek vonzzák egymást, néha igaz ez a mondás.
2023. szept. 8. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Mert megtalálta a zsák a foltját - ha apukád nem lenne türelmes, családcentrikus ember, már rég elváltak volna. Ismeri anyukádat, tudja, milyen a természete, így tudja, mit hogyan kezeljen. Sok ilyen pár van.
2023. szept. 8. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

ezek is lehetnek opciók:

-a problémás nő a sok problémás férfi után megállapodik egy átlagos szerényebb habitusú férfi mellett, akin még akár uralkodni is tud


-valamilyen helyzet, vagy kényszer sodorta össze őket, valamiből mindketten menekülni akartak épp, vagy sorstárs érzés, és ebből alakult ki kapcsolat


-egy idő után van olyan mikor se a nő, se a férfi nem válogat, hanem azzal jön össze aki épp összejön neki, lesz ami lesz alapon, aztán valahogy egymás mellett ragadnak

2023. szept. 8. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Hosszú idő alatt megváltoznak az emberek, lehet régebben jófej volt.
2023. szept. 8. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Apukádat kérdezted, milyen volt anyukád előttetek?
2023. szept. 9. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!