Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Normális, hogy egy 17 éves...

Normális, hogy egy 17 éves lány egyedül lakik albérletben, mert egyik szülő sem szeretné, hogy vele lakjon, meg anyagilag is megtehetik?

Figyelt kérdés

2021. júl. 5. 16:25
 1/10 anonim ***** válasza:
84%

Nem. Ráadásul egy 17-től nem elvárható, hogy a tanulás mellett ellássa magát, főzzön, mosson, takarítson, bevásároljon. Nem beszélve arról, hogy társaságra, emberi kapcsolatokra is szüksége van.

Ha ilyenek a szülei, akkor viszont lehet jobban jár nélkülük.

2021. júl. 5. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
97%

Az nem normális, hogy egyik szülő sem szeretné, hogy vele lakjon

Ha anyagilag belefér és mondjuk közel van a sulihoz stb. miért is ne lakhatna egyedül.

Volt osztálytársam is albérletben lakott, mert a szülei vidékre költöztek és a kollégium állítása szerint kritikán aluli volt.

2021. júl. 5. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
95%
Nem normalis. Volt ilyen osztalytarsam aki, bár nem albérletben hanem az anyja lakásában lakott, de egyedül a középiskola utolsó 2 évében az érettségi előtt. Okos lány volt de eléggé leromlott az átlaga. Az apja elment vmi nővel másik városba élni, az anyja meg valami pasival egy harmadik helyre.. őt meg leszartak. Sztem ez nagyon szomorú dolog. Szerencsére nem siklott ki végzetesen az élete de egy időben azért igen.
2021. júl. 5. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
77%

Alapból nem normális, hogy kiskorú létére a szülei vagy szülői nem akarnak vele együtt élni, hacsak a lány nem akar egyedül élni ilyen korban.


Egyébként itt az szerintem nem kérdés, hogy el tudja-e magát látni, ha van pénze, hogy fizesse a számlákat és megvegye a szükséges dolgokat.

Ha szükséges, az ember jóval fiatalabban is megtanul háztartást vezetni, de ez általában kényszer hatására van.


Anyám 13 évesen éveking a nagyapámat, és a 8 és 3 éves testvéreit egyedül látta el, mert a nagyanyám meghalt rákban. Nagyapám 3 műszakban dolgozott, valakinek vezetni kellett a háztartást. Nem volt könnyű, de megoldotta, mellette le is érettségizett.


Mondjuk a másik véglet, hogyha egy (majdnem) felnőtt lány pl annyit nem tud, hogy hogyan kell a boltban vásárolni a lakást takarítani vagy alap dolgokat főzni, sok ilyennel találkoztam már.


Egyetemista csajom volt, a háztartásvezetési képessége a pizzarendelésre korlátozódott, az anyja járt takarítani hozzá hétvégente az albiba 100 km-ről, a ruháit meg hazavitte kimosni. Annyit nem tudott, hogy hogyan kell egy csekket befizetni a postán.

2021. júl. 5. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
47%
Nyilván nem normális, de nem egy 12 éves kisgyerekrol van szó, hanem egy majdnem nagykorúról, aki talan még elvezi is ezt a szabadságot.
2021. júl. 5. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
76%
Nem normális. Nyilván túl tud élni, de az nagyon szégyen a szulokre nézve, hogy ennyit ér nekik a gyerekük.
2021. júl. 5. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
19%
Alapesetben egy 17 évesenek ezeket úgy kellene tudnia megoldani, mint egy 27 évesnek."Ráadásul egy 17-től nem elvárható, hogy a tanulás mellett ellássa magát, főzzön, mosson, takarítson, bevásároljon. Nem beszélve arról, hogy társaságra, emberi kapcsolatokra is szüksége van". AZ,hogy az utóbbi 20 évben gyerekként van kezelve még egy 18 éves is és nem tud gondoskodni magáról az csak társadalmi hozadék nálunk, nem az,hogy ennyi idősen ne lenne annyi esze, hogy megoldja a dolgait. Én 89-ben végeztem általános iskolával, aki nem tanult tovább ,ment szépen 14-15 évesen dolgozni. Faluról beköltöztek városba is albérletben. 3 év volt a szakmunkás, ha ott végzett valaki mehetett dolgozni és szintén albérletbe sokan akik felköltöztek városba. El tudták látni magukat. Sőt még munka mellett tovább tanulni is. Esti érettségi, fősuli.
2021. júl. 6. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

7-es, az őskorban pedig vadászni is jártak és lándzsákat faragtak.. 10 évesen már családot alapítottak.


Azért ne keverjük a szezont a fazonnal! 30 évvel ezelőtt egy sokkal biztonságosabb társadalmat tudhattunk magunkénak. Változik a világ!


Nem az volt a kérdésem, hogy a 90-es években mi lenne, hanem MOST, 2021-ben. Szóval hagyjuk ezt a ,,Az én időmben....", mert az elmúlt, most meg most van, és majdnem minden megváltozott.


Köszönöm szépen mindenkinek a válaszokat! :)) Jöhetnek még, ha bárkinek eszébe jutna még valami stb.

2021. júl. 6. 15:57
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Pályaelhagyó tanár vagyok. Volt egy tanítványom, akinek elváltak a szülei, aztán az anyja meg kiment Ausztriába valami pasival, és a gyereket itthon hagyta egyedül 17 évesen. Az egész tanári kar teljesen ki volt rajta akadva. A gyerek megkapta hó elején a pénzt anyutól, pár nap alatt elszórta, aztán nem volt pénze kajára. Volt, hogy melegítóben jött iskolába, mert elfelejtett mosni. Valamint általában nem ért be 8-ra, mert elaludt. Én behívtam az anyját, de nagyjából megkaptam, hogy semmi közöm hozzá, a gyerek amúgy teljesen önálló, és már ő is ennyi idősen egedül lakott. Eléggé sajnáltam szegény kislányt, én azt láttam, hogy nem az önállóságra nevelés volt itt a lényeg, hanem mindkét szülő élte a maga életét, a gyerek meg le volt ejtve magasról.
2021. júl. 11. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Elég furcsa, de ha a szülei ilyen hülyék, akkor valószínűleg jobb neki nélkülük.
2021. aug. 2. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!