Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért nem fogadják el a...

Miért nem fogadják el a döntéseim, és sértenek meg?

Figyelt kérdés

A helyzet az, hogy a párommal szeretnénk a közeljövőben összeházasodni, és utána egy kisbabát. :) Ezzel nincs is probléma, a gond csak az, hogy a családom nem örül annyira a hírnek, mint számítottam. Sőt, egyáltalán nem örül. Az esküvőre azt mondják, "jajj lányom te is megbolondulsz", "hülye vagy ha férjhez mész", "ne nevettes már..." és társai. Pedig több mint három éve vagyok együtt a párommal, együtt is élünk már lassan két éve. A gyermek témáról pedig egyszerűen katasztrófa a véleményük. A saját anyám azt mondja, hogy ha tehetné nem szülne, vagy csak későn. Egyszerűen kinevetnek és elutasítóak. Nem örülnek a hírnek. És azok zavarnak a legjobban mikor megjegyzik, hogy "Ugyan már." "Nem kell ez neked." A párom mindent megad nekem, míg iskolába jártam ő tartott el, még most, mert nem találtam még munkahelyet. Kedves, tisztelettudó. Még is ilyen véleménnyel vannak a közös terveinkről. Nekem ez nagyon rosszul esik, mivel keresztapám(anya testvére), aki nem sokkal idősebb nálam, fél éve van barátnője, de már az egész család az esküvőt harangozza, és arról mennek a hírek, valyon mikor lesz baba. Jól esne ha az én örömömnek is örülnének, és az én gyerekem is ennyire várnák. De ezt csak elutasítják és lenézik. Mindig olyan családra vágytam, ahova öröm menni még terhesen is, ahova lehet menni látogatóba... Ahol tényleg átérzik egymással a boldogságot, együtt élik meg a szép pillanatokat. Miért viselkednek velem másképp?


22\L, 25\F


2010. okt. 16. 18:40
 1/10 A kérdező kommentje:
Ja, és keresztapámék a szülőkkel élnek, nekünk külön lakásunk van, szóval a körülmények is jobban adottak lennének.
2010. okt. 16. 18:41
 2/10 anonim ***** válasza:
88%

Nem tudom, alapjáraton az én családom is ilyen felfogású. Engem nem nagyon érdekelne ha nem akarnának örülni, az az ők szegénységük lenne.

Én férjhez mennék, és szülnék, ha tetszik, ha nem...

2010. okt. 16. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Természetesen férjhez megyek, és szülök.:)

Csak rosszul esik és nem tudom miért ilyen elutasítóak.

2010. okt. 16. 18:47
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

szia

szerintem ne foglalkozz velük, bizonyítsd be, hogy igenis neked ez kell, meg ti ezt akarjátok, nem az ő döntésük, hanem a tiétek. Ha meg nem tetszik nekik az ötlet, nem muszáj egyetérteni, lehet esküvőt tartani 2 tanúval is. Mondd meg nekik, hogy lesz esküvő, ha tetszik ha nem, ha támogatnak, örülnél neki, ha nem, akkor meg ne sértődjenek meg, ha nem fogod őket bevonni a terveidbe. a babáról meg ők fognak a legtöbbet érdeklődni. hidd el. előbb utóbb észreveszik majd, hogy nem vonod be őket a terveidbe, aztán lesz egy kis sértődés, biztos vagyok benne, de utána többet lesznek veletek, mint szeretnéd.

2010. okt. 16. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Keljetek egybe a párotokkal, ketten is elmehettek egybekelni két tanú kell hozzá. És bejelentenétek a szülőknek, rokonoknak házasok vagyunk, törvényes férj feleség, akik szeretik egymást és gyermeket akarnak. Na akkor már pattoghatnának. Vankülön lakásotok, mire vártok, kedves fiatalok, előttetek az élet. A károgó varjakat meg üzzétek el magatok mellől, ne hallgassatok ti senkire, írja ezt egy édesanya, akinek ez a véleménye.
2010. okt. 16. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
43%

3 év az nem idő. majd ha a duplájáról beszélünk akk lehet komoly a dolog. különben is a srác még 10x belefog unni kötöttségekbe. azt ott lesz a nyakadon a gyerek. Igen jól élhettek ha már rögtön gyereket akarnátok. 30feletti párok nem mernek semmit se lépni mert félnek h nem tudnák a gyereknek megadni azt ami kell.

18/F

2010. okt. 16. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó, ki hogy gondolja.

Szerintem az a véglet sem jó, ha a végsőkig keresed az igazit, azt akiről álmodoztál. SEMMI nem biztos. Mindenki lehet egyedül, akár 30, akár 20. Ha olyan típusú férfi vagy, aki gyorsan beleun dolgokba, később is megteheted. Van aki nem ilyen. Van aki későb jön rá, van akit a szerelem megváltoztat. Szeretem, szeret. Tudom, hogy nem fog elhagyni. A mai világban pedig 3 év igenis nem kevés. Van aki 10 hónap után szül és 5 évvel fiatalabban. Van aki 10 év után, 5 évvel idősebben. Nincs olyan, hogy valami biztos. BÁRMI történhet.


Kedves többiek:)

Mindenképp egybekelünk, ahogy az is, hogy több mint valószínű, hogy másfél év múlva szülők leszünk. Csak jól esne a család támogatása, az öröm, amit én nem, de keresztapám megkap.

2010. okt. 16. 19:04
 8/10 anonim ***** válasza:
nem azért, hogy az örömödet rontsam, de ha már terveztek, akkor jó lenne ha leesne, hogy a gyerek eltartás a nem 2 fillér és ha nem dolgoztál még, akkor gyedet nem fogsz kapni, csak gyest + családit, az meg max 38 ezer....
2010. okt. 16. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Nem is két fillérünk van rá. Mint írtam a párom tart el, ezt nem tudná megtenni 100.000Ft-ból. Ő havi szinten, bár nem ide tartozik fix 300.000 Ft-ot keres, és plussz munkákat is vállal, ami még ezen felül plusz pénz.
2010. okt. 16. 19:47
 10/10 anonim ***** válasza:

22 éves vagy a gyerek tényleg ráér még mert arra alapozni, szülni egy gyereket hogy a párod jól keres butaság. Nézzd meg ezt az oldalt hány anyuka marad a pár hónapos kicsivel egyedül mert az apa lelép.

Ha esküvöt akkartok hát legyen de a gyerek elött dolgoz, tanulj, keres pénzt. A gyerek nagy öröm de csak ha fel vagy rá készülve egyedül, pénz nélkül nevelni csak küszködés.

2010. okt. 16. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!