Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hányéves kortól engednéd a...

Hányéves kortól engednéd a kávé ivást gyerekeidnek? Ti mikortól fogyasztjátok?

Figyelt kérdés
2010. okt. 15. 13:43
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
14-15 éves korától, mondjuk. ÉN mondjuk csak 16-17 éves korom óta kávézok, egy ideje van hogy megiszok napi 5-6 nagyobb bögrével is (2-3 kanál kávé), plusz még fekete teát is szoktam sokat inni, de semmi bajom tőle. Máskülönben aludnék egész nap... 19L
2010. okt. 15. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
ha nem látja, hogy kávéznak körülötte, akkor jó ideig nem is lesz rá igénye. amikor meg már esetleg igen, akkor már megfelelő korban lesz. 14 éves korig erős kávét, napi szinten biztos ne igyon. de néha-néha egy cappuccino talán belefér. mennyi idős most a kisfiad?
2010. okt. 15. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
Asszem én is 14-15 éves koromban kezdtem el, azóta is iszom, de nem vagyok függő ez az érdekes. Ha egy hétig nem iszom semmi bajom, szóval a kávé nem méreg, mértékkel főleg nem, 14-15 éves kortól megengedném reggelente.
2010. okt. 15. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
nekem engedték volna akár 12éves koromban is de utálom az izét ugy hogy nem iszok soha:D
2010. okt. 15. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:

A sima kávé ízét nem szeretem, nem is szoktam rá.

Nagyobb családi összejövetel, ebéd után legfeljebb egy tejeskávét iszom, jó sok tejjel és édesen. Akkor is inkább a kávézás szertartása miatt. Ha beülünk kávézóba, akkor kapucsínót iszom, de ott is inkább a társaság és a szertartás kedvéért.

Most, hogy kismama vagyok, egyáltalán nem iszom semmilyen kávéfajtát, de nem is kívánom.

2010. okt. 15. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:

már 2-3éve havonta 1x2xittam, mostanában napi szinten iszok, anya vette nekem kávét:D

15,5/L

2010. okt. 15. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:

14 évesen már megengedném neki, ha valami olyan dolog miatt kell fennmaradnia, ami fontos, de csak alkalmanként, tehát évente 4x-5x.

érettségi, nyelvvizsga előtt szerintem nem lenne olyan nagy gond, ha naponta inná, de csak annyit, amennyitől nem lesz 200 a vérnyomása.

utána meg saját maga dönti el, hogy mennyit szeretne, hiszen nem tudom kontrollálni, és megtiltani sem normális dolog egy felnőttnek az ilyesmit. inkább ez mint a cigi, vagy valami tiltott szer.


anyum akkor szokott rá nagyon, mikor megszülettem, mert nagyon sok energiáját kivette a gondozásom.

azóta napi 3mat simán megiszik, rezisztens lett a szervezete, reggel addig nem tér magához, míg meg nem itta a nagy bögre kávéját :D


én nem nagyon kávézom, max ha megkínálnak valahol, vagy fenn kell maradnom tanulás, buli, fontos dolog miatt. inkább energiaital, annak jobban szeretem az ízét, kb naponta iszom.

2010. okt. 15. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
Először 19 évesen ittam, rosszul is lettem tőle. Mostanában szoktam minden reggel meginni egy feketekávét, 24 vagyok.
2010. okt. 15. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
61%

Én gyerekkoromba folyton kunyiztam anyu kávéjából egy kicsit.Higan ,tejjel,cukorral.

Aztán idősebb koromba, olyan 14évesen rászoktam h iszom ,mert iszonyat nezehen keltem/kelek fel reggel meg szédülös vagyok nagyon.Azóta minden áldott reggel kávéval kezdem a napot,ki se birnám ,h ne igyak.De még mindig sok cukorral,tejjel iszom .általába napi 1 vagy 2 pohárral ,attól függ milyen hosszú napom van a fősulin,mert ha nehéz akkor iszok még egyet délután,vagy hétvégén ha megyek valahová este pl:buliba.Szóval napi max 2,és nekem jó,mert nagyon hat,vagyis ha iszok pár perc múlva tényleg sokkal éberebb leszek,meg jobban tudok gondolkozni,kocentrálni.pl:bevett szokásom ha vmi nehezet kell megtanulnom,akkor a reggeli kávém közbe tanulom meg ,mert abba a félórába iszonyat gyorsan megjegyzek mindent,nagyon elkezd pörögni az agyam meg nagyon éber leszek hirtelen.

Ha lesz gyerekem kicsit idősebben neki is engedni fogom,ha inni akar,de neki is csak tejjel,cukorral.Nekem is csak ez az egy rossz szokásom van:(sose cigiztem ,nem iszom,soha nem ittam energiaitalt,se szénsavas üditőt)...szerintem ennyi rossz szokás,mint 1-2pohár kávé még belefér az ember életébe,én örülnék ha a gyerekemnek is csak ennyi lenne majd az egészségtelen szokása :D.

2010. okt. 15. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:

Én naponta iszok, mert ha nem innék meg napi 2t, akkor egész nap csak aludnék.. Amikor nem iszok kávét, hazajövök suliból, és bedőlök az ágyba :S Éjjel meg csak 3-5 órákat tudok aludni (mindig is így volt..)


15/L

2010. okt. 15. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!