Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hányéves kortól engednéd a...

Hányéves kortól engednéd a kávé ivást gyerekeidnek? Ti mikortól fogyasztjátok?

Figyelt kérdés
2010. okt. 15. 13:43
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
13%
Ha felsőoktatásban kezdene tanulni vagy nekiáll dolgozni, onnantól engedném meg neki. Én nem fogyasztok kávét, nincs rá szükségem. 28L
2010. okt. 15. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
38%
én 13 éves koromtól kávézom. illetve napi szinten kb 15 éves koromtól. mindig is szerettem az ízét, most az egyetemen egyéb hatásait is kiélvezem:D
2010. okt. 15. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
82%
Én sem kávézom, és fogalmam sincs, hogy mikortól engedném meg neki a kávé ivását. Talán úgy a nagykorúság környékén...
2010. okt. 15. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
100%
második vagyok, kiegészíteném azzal, hogy a mennyiség nagyon nem mindegy, de nem szólnék bele. van koffeinmentes kávé is, ha inni akar, akkor igyon.
2010. okt. 15. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
70%

Csak ha már nagykorú. Előtte semmi szüksége rá. SŐT, amire még jobban haragszok, és nagyon kevés ember méri fel a veszélyét, az energiaitalokat sem engedném! Én rendszeresen kávézok, semmi bajom tőle. Viszont az energiaitaltól úgy ver a szivem, mint a halas szatyor! Mi szüksége van erre egy tizenéves szervezetének? Sokan nem veszik komolyan, úgy gondolkodnak róla, hogy ez csak egy a sokféle üdítőital közül, miért ne igya a gyerek... Közben sokkal durvább hatása van, mint a kávénak.

Én főiskolás huszonéves koromban ittam először kávét, a sok éjszakázás miatt szoktam rá.

35F

2010. okt. 15. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
29%

Nekem érettségi előtt ajánlották fel a szüleim, hogy igyak kávét, jobban tudod tanulni. Nem vált be, olyan rosszul lettem tőle, hogy még szólni se tudtam, hogy rosszul vagyok. Azóta sem kávézom. Az erős tea (max. cukorral, de mindenképpen citromlé és tej nélkül) ezerszer többet ér.


33N

2010. okt. 15. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
16-17 évesen kezdtem, most 30 körül már koffeinfüggő vagyok, de nem tart ébren, egyszerűen az íze kell. a gyerekemnek sem engedném 16 éves kora előtt, de nem vagyok naív, látom a suliban, hogy a kilencedikesek kávéval kezdik a napot a büfében és sokan 2-3 kávét is megisznak délutánig, sokan energiaitallal együtt.
2010. okt. 15. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:

ha nagyon kérnék, csinálnék nekik maci kávét. ha nem ízlik, nekik, hát, nem tudom. mert nekem is adtak kiskoromban, igaz nagyon híg kávét. de ez elég volt ahhoz, hogy megszeressem és rászokjak. természetesen nem akkor szoktam rá, de jobb lenne ha most se innék. ha egészséges valaki, akkor nem gáz, ha megiszik napi egyet. csak nekem picit magas a vérnyomásom, de a kávéról mégse tudok lemondani.

szóval visszatérve: maci kávét próbáljátok ki. de ha nagyon nem is igényelnék, akkor maradjon a kakaó.

2010. okt. 15. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:

Nekem kb. 10 éves koromtól megengedték, hogy néha belekortyoljak egyet a kávéba, ha épp eszembe jutott.

Aztán olyan 17 éves korom óta iszok rendszeresen kávét, eleinte napi egyet fogyasztottam, később kettőt, és manapság megint egyet.

Anyám néha ellenezte, hogy minek iszok kávét, de ma már kérdezés nélkül csinálja nekem is, ha főz. Ugyanis ekkora szervezetre nincs káros hatással napi 1-2 kávé, sőt még jót is tesz, nekem például olykor alacsony a vérnyomásom, a kávé felviszi normálisra.

2010. okt. 15. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 A kérdező kommentje:
csak azért kérdezem mert nálunk senki se kávézott a családban, én sem. egyszer megkostóltam annor 16-17éves felé de nemjött be. így meg nemtudom ha erre lenne igénye a fiamnak mivan.
2010. okt. 15. 13:55
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!