Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Lehetek 19 évesen lázadó...

Lehetek 19 évesen lázadó korszakban?

Figyelt kérdés

Iszonyatosan idegesít minden korlátozás és szabály az iskolánkban (habár ennek egy része jogos, nem csak puszta lázadás). Ezek nem a tanulással kapcsolatos dolgok, hanem az iskolai ékettel. Pl. nem hagyhatjuk a könyveinket a szekrényben mert elvileg akkor nem tanulunk (ami persze hülyeség mert aki tanulni akar az úgyis hazaviszi, aki nem az ha hazaviszi se tanul.) és még sok apróság, amik nem komoly dolgok, de szörnyen idegesítő érzés, amikor azt akarják megtiltani az embernek, hogy leülhet-e a folyosón a földre (nem akarok, de hát istenem, nem mindegy az nekik???).


Ez a sok baromság azért bosszant engem ennyire, mert lázadó korszakban vagyok? Nagyon szeretném már ha felnőttként kezelnének, de ebben az iskolában esélytelen. Egyébként ez egy jóhírű gimnázium, ahol 5 ves képzésen vagyok, ezért vagyok még mindig gimis.


2010. okt. 14. 16:51
 1/10 anonim ***** válasza:

nem ,ez nem lázadás.

de egyébként lehet valaki 19 évesen is lázadó, én is ezt a korszakomat élem. csak nem úgy, hogy valamik ellen lázadok, hanem hogy a saját utam járom.

2010. okt. 14. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Ez nem lázadás. Ez normális észjárás.
2010. okt. 14. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Majd rájössz, hogy nem a részletek számítanak, hanem az elért cél,a többit úgyis elfelejtik, és nem nézik sehol sem.

Képzeld mi lesz veled egy munkahelyen!!!

Na ott aztán totálisan értelmetlen baromságokat kell sokszor csinálni..


Megcsináltatnak veled valamilyen papírmunkát, másnap meg már a szemétbe látod, és ugyanúgy megcsináltatják mással is ugynazt (pl következő műszak), aztán azt is kidobják, de ha elszúrod lebsznak érte úgy, hogy a lábadon nem állsz meg.

Meg belekötnek még abba is, hogy milyen színű a tollad vagy a cipőfűződ..


Ha mindenhez így állsz, akkor csak a falba csapkodod a fejed, és neked fog fájni nem a falnak..



Csak az elérni kívánt célt nézd, esetedbena jó bizonyítvány vagy érettségi vagy akármi, a többire szrni kell mert nem számít!!

2010. okt. 14. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Gondolom, középiskolás van. Hát igen, azokra az intézményekre tényleg jellemzőek a tök fölösleges, ostoba szabályok.
2010. okt. 14. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Az tényleg butaság, hogy nem vihetitek haza a könyveiteket...de ez ellen nem tehettek semmit. Diákfúrumon vessétek fel azokat a kérdéseket, amik zavarnak, és változtatnátok. Nálunk összefogott az osztály, és megszavaztattuk, hogy a könyvet bent lehessen hagyni. Igen, lehesz lázadó 19 évesen, én is az vok, és énis 5évfolyamosra járok.:)
2010. okt. 14. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Hogyan kezelnének felnőttként,ha még azt sem tudod lázadó korszakban vagy-e?Egy felnőtt nem kérdez ilyet.Mintha azt kérdeznéd: még mindig kamasz vagyok?A válasz: nem,már nem vagy kamasz,de még felnőtt sem,viszont szeretnéd ha felnőttként kezelnének,ez okozza az elégedetlenséged.

A felnőtteket is sok minden zavarhatja a munkahelyen,és lehetnek elégedetlenek a körülményekkel.Az életnek csak egy kis része szól teljes elégedettségről.Vannak akiknek még ennyi sem.Ha eddig azt hitted hogy a felnőtt világ nyugodt,és derűs akkor nagy tévedésben voltál.

2010. okt. 14. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Igen, lázadó korszakodban vagy, és élvezed, ez kitűnik pl. abból, hogy keresed az okot a lázadásra és olyanokért is lázongsz, ami nem is érint közvetlenül: "szörnyen idegesítő érzés, amikor azt akarják megtiltani az embernek, hogy leülhet-e a folyosón a földre (nem akarok, de hát istenem, nem mindegy az nekik???)."


Keress egy puruttyább gimit, ott kevesebb a szabály és nem "idegesítenek" majd. Mondjuk, még ennél is jobban fogsz ott unatkozni...


A felnőtt gondolkodásmódhoz az is hozzátartozik, hogy sem a magad, sem a mások életét nem nehezíted meg apró-cseprő dolgokkal. Ha haza kell vinni a könyveket, hát hazaviszed és passz, nem csinálsz belőle ügyet. Ez a házirend, el lehet menni máshova - ma már mindent lehet. Nem vagy már tanköteles, tehát nem kötelező iskolába járnod. Ja, hogy a papír azért jó lenne. Hát, ez az ára, hogy házirend van.


Ha meg annyira sérti az önérzeted, hogy haza kell vinni a tankönyveket, akkor hagyd a suliban, de következetesen: bizonyítsd be ezzel, hogy azért nincs ennek a szabálynak semmi értelme, mert így is ötösre felelsz mindenből.

2010. okt. 15. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Hurrikán Béla válasza:
biztosh nem lázadás:D mondjuk ha betörnéd az ablakot egy téglával és rászarnál a tanári padra miközben ezekkel érvelsz ugy lenne alapja de h ezeket idegesitőnek tartod háát énis annak tartanám
2010. okt. 15. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Na 13:54! :D Megnézném, hogy te hogyan viszonyulnál ezekhez a dolgokhoz!:D Nem hiszem, hogy vizet iszol...:P
2010. okt. 15. 16:44
 10/10 anonim ***** válasza:

Módosítok, nem vagy lázadó korszakodban, csak kötözködsz. Unalmadban.

Amúgy nálunk nem lehetett a gimiben hagyni a könyveket és a folyosón se lehetett leülni a földre, mégse okozott senkinek sem problémát. Nekem sem.

13:54-es

2010. okt. 18. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!