Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Van ilyen ismerősötök?

Van ilyen ismerősötök?

Figyelt kérdés
Van olyan ismerősötök akik ott hagyták az iskolát diák korukban?Mikor?Miért?
2010. okt. 13. 13:35
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
90%

Igen.

Az egyik általános iskolai osztálytárs (majd az osztály két csoportra való szedése után), majd évfolyamtársam volt. Ő talán el se kezdte a középiskolát, mert férjhez adták, s gyereket szült. Ő egyébként roma volt.


Középiskolában már elsőben elkezdtek lemorzsolódni a diákok. Egy otthagyta 17 évesen és elment dolgozni. Egyik lány megbukott elsőben, egy évre rá megszülte a gyerekét.

Osztálytársam negyedikben (!) érettségi előtt három hónappal mondta, hogy ő nem bírja idegileg. Elhiszem neki, hogy így volt, mert bántották. De aztán elment dolgozni, s már gyereke is van. Sajnos érettségi nélkül egy keresztbe, hosszába 2-2 utcás faluban, ahol a párja idénymunkás, s rendszeresen csalja.

2010. okt. 13. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Mindkét unokabátyám így volt,egyszerűen lusták voltak tanulni,iskolába járni.Helyette haverok,lógás,kisebb-nagyobb balhék.

Mindketten találtak munkát,de végzettség nélkül nagyon keveset keresnek.A szülőkkel élnek,egyikük 30,a másik fiú pedig 27 éves.

2010. okt. 13. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Egy (roma) osztálytársam férjhez ment 16 évesen, a gimi 11. osztályt már nem kezdte el. Azóta már gyerekük is van, a lány dolgozik a férjével együtt.


Egy másik (magyar) osztálytársam szintén 16 évesen maradt ki, de ő év közben, mert részegen hagyta magát megdugni és terhes lett. Tavaly érettségizett, egyetemre készült volna, de nem vették fel oda, ahova menni akart (asszem jogra, vagy valami más olyan, amihez magas pontszám kellett), pedig egész jó lett az érettségije.


Egyébként most mindkét lány 21 éves.

2010. okt. 13. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Igen, az apám és mindhárom nagynéném. Apám mondjuk kijárta a szakmunkásképzőt, csak vizsgázni nem ment el, mert tudta, hogy úgyis megvágták volna.

A nagynénéim meg mindig is úgy gondolták, hogy a tanulás hülyeség, és hogy egy jó pénzes pasi majd eltartja őket. Így az egyikük két hónapot járt gimibe a nyolc általános után, a másik egy évet húzott le szakmunkásban, majd teherbe esett, a harmadik két évet nagy nehezen végigküzdött egy egészségügyi szakközépben, aztán ő is a pasijához költözött, és nem tanult tovább. Az összes egy világszerencsétlensége lett. Apám családjában a tanulás sosem volt érték, a családfában senkinek sem volt soha érettségije. Majdnem kitagadtak, mikor eldöntöttem, hogy egyetemre megyek, és nem fogok magamnak pasit gyerekkel, mint ahogy az szokás náluk...

2010. okt. 13. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Bátyám szakmunkás suli után elkezdte estin a gimi, de unoköcsim "közbejött" - mindössze 18 és fél éves volt akkor... most 28, természetesen már nincs a kisfia anyukájával ( másfél éves volt, mikor szétmentek) , van menyasszonya, építettek egy kis lakást ( anyósékkal közös udvarban) , 1 éves a kisebbik fia , 12 éve ugyanott dolgozik, s nem mellesleg jobban keres mint én, akinek diplomája van, s életeket mentek ( nem irigységből mondom, csak azért, hogy nem biztos, hogy minden az iskolázottság). Szépen boldogul, azt csinálja, amihez ért ( mezőgazdasági suliba járt, s egy magáncégnél dolgozik), és még szereti is.
2010. okt. 13. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Egyik volt osztálytársam még középiskola 2. osztályában terhes lett, abbahagyta a sulit, de azt hiszem a gyerek születése után leérettségizett estin. Illetve volt egy barátnőm, aki súlyosan diszgráfiás + pánikbeteg lett, kitették a suliból, majd esti gimiben próbálkozott tanulni, de az se nagyon ment neki. Sajnos nem tudom hogy alakult a sorsa, már nem tartjuk a kapcsolatot.
2010. okt. 13. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekem egy volt barátom hagyta abba a szakmunkásképzőt még 3.-ban. Nem volt vele nagy gond, intelligens srác, csak kicsit problémás volt a kamaszkora. Azóta külföldön él, jó helyen dolgozik, van már felesége, minden oké. Nem feltétlenül ebből a szempontból kell megítélni egy embert, bár tény, hogy jobb, ha végigcsinálod a 12 év sulit. Ő is megbánta, hogy nem volt "ennyi esze" korábban.
2010. okt. 13. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Én mikor a 11. osztályt elvégeztem, úgy döntöttem, hogy abba hagyom az iskolát,mert elegem volt a szüleimből és úgy gondoltam,hogy jobb lesz,ha inkább elmegyek albérletbe,amihez ugye dolgozni kell. Kiiratkoztam június 18.-án, június 20.-án már munkába álltam. Az elején még tetszett is a dolog,de aztán egy hónap múlva rájöttem, hogy mégsem olyan leányálom ez,főleg mikor megjöttek a csekkek meg a lakbért is fizetni kellett.Az első kerestem 75.000 Ft volt,ebből 55.000 elment csak arra,hogy kifizettem a számlákat és a lakbért. maradt 20 rugóm, hogy egyek-igyak,cigizzek és tisztálkodjak a hónapban. Gondolhatod,hogy mire volt elég az a 20.000! Semmire! Úgyhogy szépen fogtam magam, elnézést kértem a szüleimtől visszaköltöztem, és beiratkoztam esti gimnáziumba. Azóta úgy vagyok vele, hogy inkább tanulok ameddig lehet,mert én biztos,hogy nem fogok soha többet napi 16-18 órákat gürizni a semmiért. Ugyanis érettségi/szakma és nyelvvizsga nélkül manapság semmi normálisan fizető munkát nem talál az ember. Ha azon gondolkodsz,hogy abba hagyod a sulit,akkor ne tedd! Később nagyon meg fogod bánni!Hidd el,én tudom,hiszen megjártam ezt az utat. Ja, és nem valami vénróka vagyok,aki ossza az észt,fiatal vagyok még én is,de már tudom,hogy iszonyatosan nagy butaság volt. A másik verzió,amikor valaki férjhez megy és gyereket szül és azért nem tanul az meg a világ legnagyobb hülyéje!!!Szép dolog a család,de nincs rá garancia, hogy örökkön-örökké tart,s ha lelép a férj akkor azokat a gyerekeket el kell tartani,ahhoz meg anyagi biztonság kell,aminek megteremtéséhez ugye nyilván szükséges valamiféle végzettség,hogy normálisan eltudj helyezkedni és fizetőképes kereseted legyen.
2010. okt. 13. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
igen,egyik srác a faluból - elment középsuliba aztán még első év vége előtt ott is hagyta...tehát van egy alapfokú végzettsége, se szakmája,se érettségije nincs.Lusta volt,meg úgy igazság szerint le se sz*rta..azóta is csak lődörög,hol van munkája,hol nincs.ha van,az is csak alkalmi meló - árokásás,favágás,ilyesmik.
2010. okt. 13. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
A bátyámat 7 -ben kirúgták, dohányzott, kiakart kezdeni a fiatal tanárokkal stb.. aztán valahogy estin megcsinálta a 8 osztályt, utána apukám beszólt neki hogy ő előbb lesz elnök mint hogy ő elvégezzen egy iskolát, szakmája legyen és dolgozzon. Aztán mégis tanult, lett szakmája , most jól menő vállalkozása van. Saját elmondása szerint ha apa nem mondja amit akkor ,nem lenne belőle semmi.
2010. okt. 13. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!