Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek, ha a barátnőm...

Mit tegyek, ha a barátnőm azért akar velem szakítani, mert fél, hogy elveszít?

Figyelt kérdés

Azt mondta, sokat csalódott, nem bízik bennem, pedig nem is csináltam semmi rosszat, sőt, próbálok mindig a kedvében járni. Mégis írt egy olyan sms-t, hogy ez így nem megy neki, mert kezd megszeretni és fél, hogy elveszít és inkább most szakít velem, mint később, mikor jobban belém szeret.Ti mit lépnétek ebben a helyzetben? Aláírom, hogy sokat csalódott és sok mindent átélt már, de mit tegyek most? Én nagyon megszerettem, nem akarom elveszíteni!


26/F 20/L


2010. okt. 11. 20:56
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%
Tapasztalataim szerint ez ürügy ,és ne haragudj de már lehet az utódod is megvan,csak biztosra akart menni.
2010. okt. 11. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
Senkit sem védhetsz meg a saját hülyeségétől.
2010. okt. 11. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
100%
Én igenis elhiszem, hogy van, aki tényleg így érez. Küzdj érte.
2010. okt. 11. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
50%
Ha annyira szeret, hogy fél elveszíteni, akkor miért akar elveszíteni??? Ebben sajnos nem látok semmilyen logikát -> ez csak buta kifogás, mert nem mer/tud/akar őszintén szakítani, nem meri elmondani, hogy nem te vagy az igazi. Hagyd, hagy "dobjon ki", jobban jársz... De ha igazán szereted, akkor ülj le beszélni vele, és kerek perec mondd meg neki, hogy mit érzel, (nagy tetteket, tiszta szívből rövid idő alatt úgysem fogsz tudni csinálni) így szerintem ez a legjobb megoldás. De ne adj sok esélyt a csajnak, mert ő nem szeret igazán...
2010. okt. 11. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
eszetlen. Jobb lesz ha te dobod ki és nézek egy ép eszű lányt. Viccen kívül.
2010. okt. 11. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

*nézel

sry

2010. okt. 11. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
100%
Védi saját magát a soron következő csalódástól,melyet szenvedésként él meg.Ez már fóbia,már akkor sem tud bízni ha nincs oka a bizalmatlanságra.Ezt nem te váltod ki,hanem a szituáció.Nyugtasd meg,győzd meg és beszéld belé,hogy te senkivel csak vele.Többet nem tehetsz.
2010. okt. 11. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
100%

Hasonlót én is átéltem már a párom mellett, igaz akkor még sulisok voltunk...Kitartottunk mégis...ha szereted ne hagyd elmenni...Tudod én egy évig voltam mellette, úgy, hogy mindennap sírtam miatta, öngyilkossággal fenyegetőzött, tényleg nem tudtam mit tehetnék, nem nagyon tudtam kivel megbeszélni a dolgokat. Mivel már akkor pszichológusnak készültem volt egy két ütőkártya a kezemben, de ennyi...nehezen kezeltem a dolgokat, lefogytam minden utolért...de valamiért mégis mellette maradtam, mert volt "valami" ami miatt tudtam, érdemes.

Végül persze kiderült, hogy mindennek a hátterében a félelem van, hogy elveszít és mindent a gyerekkorára tudtunk visszavezetni, mert sokan cserbenhagyták annak idején.

Ha szereted üljetek le beszélgessetek egy nagyot. Ha kell erélyesen szólj rá, de ne bántsd meg! Nem baj ha sírni fog, vigasztald meg. Ha elég ideje vagytok együtt még a kezét is megkérheted majd, már ha komolyan gondoljátok.


Az én példámból kiindulva mondhatom, akár egy évet is érdemes várni. Küzdeni kell, a problémák nem fognak maguktól megoldódni, kommunikálni kell.

A párom már nem féltékeny(olyannyira nem, hogy távkapcsolatban élünk (sajnos), és két fiú lakótársam van), nem fél hogy elveszít, tudja, hogy mellette vagyok, én is bármikor számíthatok rá, csodálatos, mosolygós, optimista emberré változott. Tervezzük az eljegyzést, összeköltözést.

Szóval kitartás! (esetleg írhatsz privátot ha szeretnél, megpróbálok tanácsot adni)

2010. okt. 12. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

Ez kifogás, csak te benyaltad és meghatódtál.

Nem akar veled lenni. Ennyi.

2010. okt. 12. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

Én ugyanígy voltam,csak én voltam a lány,aki félt h elveszíti a fiút.Az ilyesmi nem csak egy smsben nyilvánul meg,hanem az egész viselkedésében,hogy távolságtartó veled,bizalmatlan,sok dolgot nem tudsz róla,mert nem mondja el neked,mivel nem bízik meg benned.Nem tárulkozik ki igazán semmilyen téren.Vedd számba ezeket,így van e a ti kapcsolatotokban.Ha igen,akkor jogosan gondolod h igaz ez,ha nem,akkor csak hivatkozik erre,és nem akar veled lenni.

Amúgy a fiú nem maradt velem(nem csak ez volt a gond),sajnálom is,meg nem is.Sínylődtem utána jó darabig,de évek távlatából úgy érzem már h jobb is h elment,mert ha igazán szeretett volna,többet "küszködött" volna velem.Ettől függetlenül nagy szerelem volt,melyet soha nem fogok tudni kiheverni,pedig már gyerekeim vannak,de mindig sajog a szívem,ha erre gondolok.Soha többet nem láttam és nem beszéltem vele,olyan mintha meghalt volna..Ha úgy van,ahogy ő akkor elmondta,akkor az ő sebe is úgyanúgy fáj,mint az enyém,de sokszor inkább azt gondolom h vígan éli az életét.No mindegy,ez már nem tartozik ide.

2010. okt. 12. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!