Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy lehet elengedni olyan...

Hogy lehet elengedni olyan rokont, akivel nem lehet már kapcsolatotok, de még él?

Figyelt kérdés

Imádtam a nagymamámat, gyerekként nagyon sok időt töltöttem náluk, hétvégéket, nyarakat. Sosem értettem, hogy anyukám, vagy a másik nagyszüleim miért nem kedvelik (nekem sosem mondtak semmit róla, elejtett félszavakból, tekintetekből éreztem ezt már akkor is).

Viszont most, hogy félig már felnőtt vagyok, jöttem rá, hogy ő nem az a jóságos nagymama, akinek gondoltam.


Az apámért, aki egy undorító apa, férj, ember, tűzön-vízen átmenne, mindent neki rendelne alá.


Most éppen én voltam az útban, így velem beszélt, és viselkedett undorítóan. Azzal kezdődött, hogy mivel felsőoktatásban tanulok, apának 18. életévem felett is kellene gyerektartást fizetnie. Korábban sem nagyon tette, 4-5 hónap után nemfizetés mama előlegezte meg, majd hajtotta be apán (már ha megtette). Most is őt hívtam, apa nekem már fel sem veszi a telefont, és elmondtam neki, hogy decemberben adott utoljára egy forintot is, azóta volt szülinapom, névnapom is, fel sem hívott. Elsoroltam, milyen kiadásaim, fizetnivalóim vannak, és hogy apa ezekhez 0 forintot ad. Az volt a válasza, hogy ha ennyire pénz kell, adjam el a lakást (amit anyukám és az ő szülei vettek tavaly, mikor felvettek az egyetemre). És hogy fizessem abból a dolgaimat.


Most őszintén, milyen épeszű ember csinálna ilyet? Ki adná el a saját, hitelmentes ingatlanát azért, hogy fizesse a mindennapi dolgait? Kb. mintha valaki azt mondaná, hogy eladja a feje felől az otthonát, mert nyáron nyaralni akar menni, de arra nincs pénze, így majd lesz.


Szóval megint az megy, hogy bármi áron, de apát meg kell védeni. Mondtam, hogy ez azért nem így működik, erre elkezdte magán kívül fújni, hogy de, de, ez pontosan így működik, ha nekem pénz kell, akkor ott van a lakás, el lehet adni, lehet menni kisebbe és a maradékot meg felélni, és akkor nem kell várni minden hónapban a pénzt. Jelzem, összvissz 30 ezer forintról van szó, nem 100, vagy 150 ezerről.

Ezt is mondtam már nekik, hogy máshol sokkal nagyobb összegek vannak, aztán az apukák ott még a gyerekeiket máshogy is segítik (pl. állják az albérlet felét, fizetik a magáneü.-t, tandíjba adnak bele stb). Annyi volt a reakciójuk, hogy ők meg tudnak olyanról, aki semmit nem fizet...


Én ezek után sem a nagyimmal, sem apával nem akarok nagyon semmiféle kapcsolatot, ennyit nem ér nekem az a havi 30 ezer, amit tényleg úgy adnak, mintha a kezüket vágnák le közben. Viszont ugye rossz, mert nem így nőttem fel, nem ezt láttam és nagyon jó emlékeim kapcsolódnak a nagyimhoz.


2023. jún. 4. 10:37
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
97%

"Mégis ő nevelte ilyenné apámat. "


Akkor haragudj dédanyádra, még is ő nevelte fel olyannak, hogy ilyen fiút nevelt fel. És mehetúnk vissza az ősemberig.

Apád felnőtt ember. Ő a felelős a dolgaiért, nem nagyanyád.

2023. jún. 4. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
97%

"Az anyámra miért kéne haragudnom?"


Mert nem lép a tartásdíj miatt, ami jár neki. Ha meg ő nem lép, akkor hagyd békén nagyanyád. Ha már valakin behajtani akarod, akkor anyádnak szólj, hogy tegyen valamit.

2023. jún. 4. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 A kérdező kommentje:
Nem, semmi nem fekete és fehér. Ez viszont egy aljas banda, egytől egyig.
2023. jún. 4. 22:40
 24/28 anonim ***** válasza:
96%
Fiam egyik barátjának az apja is kibújt a fizetés alól. Nos ott hiányzott az a havi 30 ezer, de igazán. Nem is vettek az anyukáék lakást a gyereknek. Ha érted mire gondolok.
2023. jún. 4. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 A kérdező kommentje:
Értem, tehát, ha a másik szülő tehetősebb, nem ételre kéne a gyerektartás, akkor fogják be a szájukat, és nézzék el, hogy apukának kényelmetlen fizetni?
2023. jún. 4. 22:42
 26/28 anonim ***** válasza:
100%

Pont előbb írta valaki, hogy de igen, csak ne a nagyi legyen a célszemély, hanem apukád.

Bár ha a kapcsolatot akarod inkább leépíteni, akkor meg hagyni kell mindent a fenébe, pénzestől, mindenestől.

Vagy harc és pénz esetleg, vagy nyugi, de akkor pénz tutira nem jön. Néha az utóbbi jobban megéri, ha ahogy írod nem kajára kell.

2023. jún. 4. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
100%
Nem értem a kérdésedet! Most közlöd, hogy aljas banda. Vagyis már rég elengedted. Mi a kérdés?
2023. jún. 4. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
86%

Kérdező, mindannyian cipelünk egy-egy keresztet. Neked - mint fentebb is írták - egy ilyen apa jutott. Nem várhatsz el tőle olyat, amit ő nem tud/akar megadni. Pöröghetsz ezen idők végezetéig, de nem fogod tudni megváltoztatni. Ezt az időt/erőt fordítsd hasznosabb tevékenységre. Hidd el, ha egyszer majd azt látja az apád, hogy élsz és virulsz nélküle is - sőt -, talán elgondolkodik. És tekints minderre tanító jelleggel: ne válassz a pasik közül apádhoz hasonló apajelöltet a leendő gyermekeidnek.


Egyszer olvastam egy zseniális mondást - nekem sokat segített -, valahogy így szólt: ha nem tudsz hálás lenni azért, amit kaptál az élettől, nézz körül a világban, és légy hálás azért, amit nem kellett megtapasztalnod.


És ezzel egyáltalán nem szeretném elbagatellizálni az apahiány miatt érzett fájdalmadat.

2023. jún. 5. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!