Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy lehet elengedni olyan...

Hogy lehet elengedni olyan rokont, akivel nem lehet már kapcsolatotok, de még él?

Figyelt kérdés

Imádtam a nagymamámat, gyerekként nagyon sok időt töltöttem náluk, hétvégéket, nyarakat. Sosem értettem, hogy anyukám, vagy a másik nagyszüleim miért nem kedvelik (nekem sosem mondtak semmit róla, elejtett félszavakból, tekintetekből éreztem ezt már akkor is).

Viszont most, hogy félig már felnőtt vagyok, jöttem rá, hogy ő nem az a jóságos nagymama, akinek gondoltam.


Az apámért, aki egy undorító apa, férj, ember, tűzön-vízen átmenne, mindent neki rendelne alá.


Most éppen én voltam az útban, így velem beszélt, és viselkedett undorítóan. Azzal kezdődött, hogy mivel felsőoktatásban tanulok, apának 18. életévem felett is kellene gyerektartást fizetnie. Korábban sem nagyon tette, 4-5 hónap után nemfizetés mama előlegezte meg, majd hajtotta be apán (már ha megtette). Most is őt hívtam, apa nekem már fel sem veszi a telefont, és elmondtam neki, hogy decemberben adott utoljára egy forintot is, azóta volt szülinapom, névnapom is, fel sem hívott. Elsoroltam, milyen kiadásaim, fizetnivalóim vannak, és hogy apa ezekhez 0 forintot ad. Az volt a válasza, hogy ha ennyire pénz kell, adjam el a lakást (amit anyukám és az ő szülei vettek tavaly, mikor felvettek az egyetemre). És hogy fizessem abból a dolgaimat.


Most őszintén, milyen épeszű ember csinálna ilyet? Ki adná el a saját, hitelmentes ingatlanát azért, hogy fizesse a mindennapi dolgait? Kb. mintha valaki azt mondaná, hogy eladja a feje felől az otthonát, mert nyáron nyaralni akar menni, de arra nincs pénze, így majd lesz.


Szóval megint az megy, hogy bármi áron, de apát meg kell védeni. Mondtam, hogy ez azért nem így működik, erre elkezdte magán kívül fújni, hogy de, de, ez pontosan így működik, ha nekem pénz kell, akkor ott van a lakás, el lehet adni, lehet menni kisebbe és a maradékot meg felélni, és akkor nem kell várni minden hónapban a pénzt. Jelzem, összvissz 30 ezer forintról van szó, nem 100, vagy 150 ezerről.

Ezt is mondtam már nekik, hogy máshol sokkal nagyobb összegek vannak, aztán az apukák ott még a gyerekeiket máshogy is segítik (pl. állják az albérlet felét, fizetik a magáneü.-t, tandíjba adnak bele stb). Annyi volt a reakciójuk, hogy ők meg tudnak olyanról, aki semmit nem fizet...


Én ezek után sem a nagyimmal, sem apával nem akarok nagyon semmiféle kapcsolatot, ennyit nem ér nekem az a havi 30 ezer, amit tényleg úgy adnak, mintha a kezüket vágnák le közben. Viszont ugye rossz, mert nem így nőttem fel, nem ezt láttam és nagyon jó emlékeim kapcsolódnak a nagyimhoz.


2023. jún. 4. 10:37
1 2 3
 11/28 A kérdező kommentje:

Az anyámra miért kéne haragudnom?

Mert tökéletes gyerekkort biztosított, majd később sem azt mondta, hogy 18 vagyok, oldjam meg az életemet, ahogy akarom (mint az apám)? Hogy segít, támogat, számíthatok rá bármiben? Legyen az akár anyagi segítség (bőven az átlag felett élhetek, neki hála), akár érzelmi (ha hajnal 2-kor hívom fel, mert stresszelek egy vizsga miatt, akkor is képes velem 30 percig beszélgetni, megnyugtat, majd másnap megjelenik az ajtómban reggel, felszerelkezve "elsősegély csomaggal"). Mindenben mellettem áll, semmiért nem ítélne el, vagy fordulna el tőlem.

2023. jún. 4. 11:37
 12/28 anonim ***** válasza:
98%
Maradjunk annyiban, hogy 30 évvel ezelőtt nevelte ilyenné apádat, apád azóta felnőtt, és képes és köteles lenne helytállni. Merj apádra és anyádra haragudni!
2023. jún. 4. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
94%

"Az anyámra miért kéne haragudnom?"


Na lássuk, miért is?

Nem ő választotta apádat társnak, férjnek, apának? De. Nem ő az, aki nem ment q gyermektartasdij után, amikor apad nem fizetett? De.m

2023. jún. 4. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
97%
Nem tett meg mindent, mert hagyta, hogy apád kifosszon. És ez téged felettébb zavar.
2023. jún. 4. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 A kérdező kommentje:
Igazából ez ennél kicsit bonyolultabb, nem csak a gyerektartás zavar, de nem írok le mindent, mert akkor senki nem olvasná el a kérdésemet, mert hosszú lenne.
2023. jún. 4. 11:46
 16/28 anonim ***** válasza:
98%
Mindegy, hogy mi zavar, a nagyanyaddal kapcsolatban csak és kizárólag azt hozható fel, amit ő tett, vagy nem tett. Pl ha ő nem köszöntött meg a születésnapodon, azért neheztelhetsz rá, ha ő nem hív fel soha, de alvásra hogy te hívd, azért szintén. Azért, hogy apád nem fizet, nem hív, nem ajándékoz meg, még véletlenül sem,
2023. jún. 4. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 A kérdező kommentje:

Igazából az apámmal való kapcsolatomnál folyamatosan úgy állította be, mintha én lennék a hibás, hogy nem kíváncsi rám.

Mert hogy én kicsiként "kutya voltam", és sosem örültem annak, ha apa foglalkozni akart volna velem. Igen, mert a foglalkozás apánál azt jelentette, hogy nagykegyesen elvitt volna magával horgászni, én meg 4-5 évesen, tipikus "lányos lányként" nem élveztem, hogy ott kell ülnöm étlen-szomjan egy sámlin, csendben és undorodtam a halaktól, a csaliktól. Vagy apának vannak kamionjai, nem volt nekem az program, hogy kivitt oda, ahol parkoltak és beülhettem, vagy elvitt magával, ha valahová a közelbe el kellett vinnie a kamiont.


Én ezeket nem élveztem, nekem ez nem volt program. Mama szerint pedig örülnöm kellett volna, hogy egyáltalán elvisz, nem pedig követelőzni, hogy mást csináljunk, mert az nem tetszik

2023. jún. 4. 11:56
 18/28 anonim ***** válasza:
86%
Hát neked rossz apa és rossz nagyanya jutott. Ez nagyon sajnálatos, de megváltoztathatatlan tény. Nem mindenki olyan szerencsés, hogy ideális felmenők jussanak neki. Nem kell a múlton rágódni, helyette meg kell találni a téged szerető, hozzád méltó társaságot, nem feltétlenül a rokonság körében.
2023. jún. 4. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
57%
Hagyd őket és koncentrálj a jelenre, tudod, kapcsolat, saját család, stb, élni az éeltet.
2023. jún. 4. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
63%

Mit tudsz a nagymamádról, azon kívül, hogy nem fizet neked apud helyett?

Ő hogy van? Telik neki rá? Egészséges? Te felköszöntötted? Szoktad látogatni?

Fiatal felnőttként,biztos vagy benne, hogy minden vagy fekete, vagy fehér?

2023. jún. 4. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!