Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek a lustaságom ellen?

Mit tegyek a lustaságom ellen?

Figyelt kérdés

Ezen a nyáron nagyon ellustúltam, azelőtt dolgoztam, egyetemre jártam szogalmasan. Most úgy jött össze, hogy nem melóztam a vakációban, és azóta nem is ismerek magamra. Nincs kedvem bejárni órákra, egész nap csak ülnék itton, filmeznék, pihennék, mindenhez lusta vagyok, fáradtnak érzem magam.

Hogyan lehetne visszatérni a régi lendülethez?


2010. okt. 11. 13:02
 1/9 anonim ***** válasza:
Egy módja van: felkelsz én csinálod. A rendszeresség nagyon fontos.
2010. okt. 11. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Az első lépésen túl vagy, felismerted, hogy ami most van, az nem kóser.

A lustaságtól borzalmasan nehéz megszabadulni, de van egy nagyon jó és hatékony eszköz rá: találni kell egy olyan erős motivációt, ami segít az elején. (Ha belelendülsz, már nem magát hajtja a folyamat.)

Írd le magadnak, hogy mit akarsz elérni, találj valami nagyon fontosat, de olyat, ami egészen konkrét. (A "szeretnék boldog lenni" jó cél, csak nem eléggé konkrét.)

Radikálisan kerüld el azokat a dolgokat, amik segítik a punnyadásodat. (bocsánat, mennem kell :) )

2010. okt. 11. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Én is ilyen vagyok.Az itthoni napok ellustultá teszik az embert.Engem a monotonitás készít ki.Mindig ugyanaz.Aztán erőt veszek magamon 2 napig jó vagyok,aztán kezdődik előröl.És komolyan mondom,hogy saját magamat utálom emiatt,hogy lusta vagyok!
2010. okt. 11. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Lehet ez a baj, hogy most nincs igazi cél előttem. Addig, államvizsga előtt, természetes volt, hogy nagyon bele kell húzni.Most meg mesterin...napi 2 óra, úgy érzem annyi miatt nem is érdemes bemenni, több időt vesz el, hogy felöltözzek és bebuszozzak.
2010. okt. 11. 13:26
 5/9 anonim ***** válasza:

basszus örülj hogy már mesterképzésen vagy!! Bár én tartanék már ott! Neked már nem sok van hátra,erre gondolj!

Egyél sok vitamint,gyümit,sportolj,motogj a friss levegőn,egyből több energiád lesz! Nekem is hasonló bajom van mint Neked,ezt én úgy oldom meg( mivel közelednek a zh-k) hogy megkérem a pasimat,vigyen el tőlem a laptopomat,és ha nincs itt az első számú kisértés(mármint a net) akkor sokkal több kedvem van tanulni,tenni a dolgomat,órákra járni. Nekem is nehéz átállni,de hidd el ha megszabadulsz a kisértéstől( pl.ne legyen nálade a tv) akkor már megy minden! Sok sikert! .)

Egy másodéves fősulis :)

2010. okt. 13. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Az is számít, hogy mit eszel. Pl: az édesség ellustít, a keserű frissít. Inni kell vizet, az frissít, cukeos italok, cocacola és más effélék ellustítanak. Nehéz húsok lustává tesznek, zöldségféléktől könnyű és friss leszel.

Az igaz, hogy ha van egy cél, egy vizsga, bármi efféle, akkor szárnyakat kap az ember. Nekem a hőmérséklet is számít. Hidegben lusta vagyok, vagyis inkább lebénulok. Ha túl meleg van, akkor meg azért.

2010. okt. 13. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nyáron hozzászoktál ahhoz, hogy nincs semmi dolgod. Nem nehéz megszokni. Én is átéltem már sokszor, engem az ilyen helyzetekből mindig a bűntudat szokott kirobbantani. Eljön a pont, hogy nem bírom tovább ezt a rossz érzést, és kezdek valamit magammal. Utána nagy megkönnyebbülés, mintha kicseréltek volna. Talán már neked is közeleg ez a pont..
2010. okt. 14. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Nem akarlak elszomorítani, de velem is ez van. Pont 3 év egyetem után kezdődött, és 5 éve tart. A napokban pszichológushoz fordultam, hogy segítsen, és úgy néz ki depressziót diagnosztizált. Az a durva, hogy gyógymód nincs nagyon más, mint tényleg a sport, a napi időbeosztás stb. Gyógyszert ugyanis nem fogok szedni.
2010. okt. 14. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Aki olyan sokáig bírja ezt az állapotot a bűntudattal együtt, hogy már a lelkiismeret is hiába üvölt, az előbbutóbb persze hogy depressziós lesz. Teljesen logikus, hisz nincsenek nagy célok, nincs meg az elégedettség önmagaddal, csak az undor, hogy milyen csődtömeg vagy, az örömet az jeleni ha sikerült csipszet hozni a kisboltból és kezdődik a Jóbanrosszban, vagy fészbukon hozzászólt valaki az állapotodhoz. A lakásban kosz és kupi, az önértékelés a béka segge alatt, a lekiismeret marcangol, de a blokk, ami meggátolja a változást, meg sem mozdul. Persze hogy a depresszió borítékolható..

Nem szabad idáig eljutni, csírájában el kell ezt fojtani. Én szerencsére max pár hétig bírom az ehhez hasonló állapotot, aztán a bűntudat kiráncigál ebből.

Tudod mi motiváljon? Az a rég tapasztalt elégedetsség és öröm, ami akkor jelentkezik, mikor sikerült lépéseket tenned. Akár biciklizel egy órát egy alkalmas helyen, akár elküldöd az önéletrajzod pár álláshirdetésre, vagy menj el fodrászhoz, csináltass tökmás frizurát! Vagy iratkozz be tűzzzománc-szakkörre! Vagy rendezd át a szobát! Bármilyen változás egyedülálló élményt okoz ilyen helyzetben, szinte mintha be lennél tépve. Ez motiváljon:D

2010. okt. 14. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!