Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan tovább? (Kérdésed túl...

Hogyan tovább? (Kérdésed túl rövid, a magyarázatod hosszú. )

Figyelt kérdés
Hát akkor kezdem az elején. A páromnak sok német ismerőse van, aki Németországban vagy Ausztriában él kinnt. Nem magyar ismerősök kinnt éléssel, hanem német állampolgárok és a magyart még csak nem is beszélik. Az egyik ismerőse több mint valószínű tudna neki állást kinnt. Közel 450.000 Ft-os fizetéssel. Most sem keres rosszul, a jelenlegi fizetése 300.000 Ft. Viszont ha kimenne, én is tudnék dolgozni, havi 150.000 Ft-ért, mert amit itthon dolgozik, megkaphatnám az állását részmunkaidőbe. Nos így összesen 400.000 Ft-ot tudnánk havonta félre tenni és 1 év alatt meglenne az az összes ami az önerőnkhöz kell, így hitel nélkül tudnánk szép és viszonylag nagy házat venni. Viszont egy évig alig találkoznánk. (3 éve vagyunk együtt, 2 éve együtt is élünk). Ti mit tennétek? Tudom, egy év nem olyan sok idő, de a szeretett személy nélkül még egy hét is sok... Három hónaponta tudnánk találkozni egy hétvégére.
2010. okt. 11. 12:26
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Egyébként egy év nem nagy idõ és 3 havonta jönne, talàn ez még erõsebbé tenné a közöttetek levõ kapcsot.A szeretet és az összetartozàs mindent le tud gyõzni.A célkitüzések elérésének a megvalósitàsa sok mindent kibir.
2010. okt. 11. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

ezer szazalek, hogy bevallalnam, mi most is igy csinaljuk, csak en vagyok Nemetorzsagban es nem ö. Ki lehet birni, szerintem, föleg egy evet...

24 L

2010. okt. 11. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
En ugy ertettem a kimenetelt, hogy latogatni elmehetsz hozza, amikor ugy erzed, hogy mar nagyon hianyzik. Nemetorszag meg kocsival is elerheto. Tudom, mert en is laktam ott, ingaztam. Meg ott a net, a telefon, webkamera. Nekunk meg ezek sem voltak legutobb es tobb, mint egy evet kibirtunk ugy, hogy heti 1-szer tudott telefonalni. Akarmikor hazajon, mindig ugyanolyan marad a kapcsolatunk. Mintha tegnap ment volna el. Szoval nem lehetetlen, csak mindket felnek nagyon erosnek kell lennie es ahogy irtam, ami nagyon fontos, hogy feltetlenul bizzatok egymasban, ne legyen feltekenykedes, mert amint az felmerul, vege. Sok ilyen helyzetben levo ember el korulottem es ezt szurtem le azokrol, akik nem birtak ki. Mindig ez volt a fo gond. Azert segit, ha nem gondolkodsz sokat, nincs sok szabadidod es ugy elrepul az ido. Nekem legalabbis ez valt be.
2010. okt. 11. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Igazából csak a találkozókat nem értem. Mi is így vagyunk jelenleg, de én havonta vagy kéthetente is ki tudok menni hozzá, vagy ő jön, bagatell a repjegy ára, ált 4000 ft-ért tudok jegyet venni a neten. Szerintem nektek is menni fog, nyugodtan vállalja be.
2010. okt. 11. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
A bátyámék ezt csinálják már sok éve. Vasárnap este megy ki, csütörtök este jön haza. Náluk már van gyerek, három is. Annyi a differencia, hogy ő jobban keres.
2010. okt. 11. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Akár albérletben is lakhatnátok hosszútávon és akkor több időt lehetnétek együtt. Nem értem miért ennyire oly fontos a lakás vásárlás. Valljuk be elég jól kerestek ahhoz, hogy hosszú távon is kényelmesen élhessetek és megtakarításaitok is lehessen.

Nyugat Európában az emberek döntő többsége bérli a lakást, élete végig. Ha lakást béreltek, rugalmasak maradtok, míg a lakás vásárlása lecövekel oda ahol megvettétek. Ez igazából csak szemlélet kérdése.


Persze ha minden álmotok egy saját lakás, vágjatok bele!

2010. okt. 11. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:

Van két kistestű kutyánk.

Szó szerint elegünk van az albérletből, mert nagyon kevés helyen engedik az állatot. És ennyi kritérium mellett jobb a saját lakás... Ráadásul minek fizessünk hosszú távon valaki másnak, ha félre rakva hamarabb időn belül sajátunk is lehetne? Nem keresünk rosszul, tény és való, de a 150.000 Ft-os havi megtakarítás mellett azért olyan jól nem élünk. És ha a főbérlő eladja a lakást? Vagy nem hosszabbít szerződést? Kutyával nem könnyű másik lakást találni. Vannak, de nem mind1 a környék, a nagysága, hogy milyen a főbérlő, hogy van-e zöldövezet.... :)

2010. okt. 11. 17:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!