Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan tovább? (Kérdésed túl...

Hogyan tovább? (Kérdésed túl rövid, a magyarázatod hosszú. )

Figyelt kérdés
Hát akkor kezdem az elején. A páromnak sok német ismerőse van, aki Németországban vagy Ausztriában él kinnt. Nem magyar ismerősök kinnt éléssel, hanem német állampolgárok és a magyart még csak nem is beszélik. Az egyik ismerőse több mint valószínű tudna neki állást kinnt. Közel 450.000 Ft-os fizetéssel. Most sem keres rosszul, a jelenlegi fizetése 300.000 Ft. Viszont ha kimenne, én is tudnék dolgozni, havi 150.000 Ft-ért, mert amit itthon dolgozik, megkaphatnám az állását részmunkaidőbe. Nos így összesen 400.000 Ft-ot tudnánk havonta félre tenni és 1 év alatt meglenne az az összes ami az önerőnkhöz kell, így hitel nélkül tudnánk szép és viszonylag nagy házat venni. Viszont egy évig alig találkoznánk. (3 éve vagyunk együtt, 2 éve együtt is élünk). Ti mit tennétek? Tudom, egy év nem olyan sok idő, de a szeretett személy nélkül még egy hét is sok... Három hónaponta tudnánk találkozni egy hétvégére.
2010. okt. 11. 12:26
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Ha kibírjátok, akkor őszinte tiszteletem! Sajnos nekem rossz tapasztalataim vannak, anno a barátnőm még a katonaidőmet sem bírta ki, pedig már csak egy év volt...
2010. okt. 11. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

vagy mennék vele,vagy nem menne ő se


300at keres itt,450-et ott...nekem az a 150ezer plussz nem érne annyit hogy 1 évig alig látni...


23/N

2010. okt. 11. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
Nekem van ismerős, akinél a férj évek óta ausztriában dolgozik és hétvégente jár haza. Azt nem tudom, hogy hogy múködik a kapcsolatuk, de ők berendezkedtek erre az életmódra. Gyerekek is vannak. szóval elvileg így szerintem működhet. Hétközben meg skype, msn ilyesmi.
2010. okt. 11. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
ha igazán szeretitek egymást a közös cél érdekében ezt ki lehet bírni. én belemennék ha tudom hogy utána ez megkönnyítené a helyzetünket.
2010. okt. 11. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Ha 150.000 ezerrel keresne többet,meggondolandó,mivel ott sokkal dràgàbb az élet.
2010. okt. 11. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Csak erről az egy évről lenne szó. Itthon még nehezebb a "helyzet". 300.000 Ft-ból albérlettel, kajával 150.000Ft-ot kb felélünk. Csak a másik felét tudnánk félre tenni, ami sok idő, mire össze gyűlik a pénz. És most van ez a lehetőség, sokat gondolkodunk rajta. Nem tudjuk mi legyen. Szól mellette, ellene is... Ezért kérdeztem meg, hogy Ti, azaz mások, hogy cselekednének. Hitelt nem szeretnénk felvenni, mert az 10, de rosszabb esetbe 20 évig plusz kiadás, és nem lehet tudni mit hoz a jövő.
2010. okt. 11. 12:44
 7/17 anonim ***** válasza:

A ket felen mulik minden. Mindkettotokon. Ha egyik nem birja, a masik hiaba huzza magaval, nem fog menni. Turelem, szeretet, kitartas, feltetlen hit nelkul nem megy. Ha valaki feltekenykedik ilyen helyzetben es naponta ez a tema feljon, annak biztos, hogy ez nem megy.


De azert engedd meg, hogy leirjam a sajat peldamat, hogy lasd, azert mukodhet. En katonafeleseg vagyok kulfoldon. A ferjem van, hogy 1 evre-masfel evre elmegy, kozben nem tudunk talalkozni es megis jo a hazassagunk. A gyerekunket is elso eveben nem is lathatta. Nagyon sokat nottunk, fejlodtunk emberileg. Olyan szinten eros lettem lelkileg a tavolletei miatt, hogy szamomra nincs legyozhetetlen akadaly mar. Tudjuk, hogy a kapcsolatunk akarmit kibir, ez egy jo proba volt ra. A jo kapcsolato egy ilyen megerosit, probara teszi, ahol meg gond van, nem illetek ossze, ott a proba sulya alatt osszeszakad a kapcsolat. Elore nem lehet tudni, a szemelyisegen is sok mulik. Ehhez nagyon nagy turelem kell foleg az elejen. Azert nalatok nem olyan nagy dolog ez, hisz csak 1 evrol van szo, nem pedig arrol, hogy tobbszor 1 evre menne. Nekem mindig az segit, hogyha a ferjem elmegy, en teljesen lefoglalom magam valamivel. Igy 2 diplomat es szamos egyeb papirt szereztem tavolletei alatt. Ha belejossz, utana megszokod. Ha megsem menne, esetleg te is kimehetsz utana. Nemetorszag nincs messze es nem olyan hely, ahova nem lehet elmenni.

2010. okt. 11. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Ismerősnél lakna, többet is keresne és nekem is lenne keresetem. Ezért gondolkodunk.
2010. okt. 11. 12:45
 9/17 anonim ***** válasza:
Szerintem 1 év külön, negyedéventi 1x-i találkozással necces... Nagyon meg kell gondolni, mert sajnos sok erősnek hitt kapcsolat ment ebbe már tönkre. Az egy család az már kicsit más lenne. Jobb lenne ha vele mennél, vagy nem biztos, hogy megéri... De kivétel erősíti a szabályt, mindenesetre minden jót kívánok!
2010. okt. 11. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Ha vele mennék, nem érné meg, hisz akkor szinte ugyanannyit élnénk fel a drágább élet miatt, és ugyanannyit tudnánk félre tenni mint itt Magyarországon... Így, hogy megkapnám az állásat részmunkaidőben és Ő kinnt dolgozna, a közös, havi bevételünk: 600.000 Ft lenne. Jeleleg csak ő dolgozik, én még tanulok, csak részmunkaidős állást tudnék vállalni, de azt mondja ne tegyem, foglalkozzak tanulással. Viszont az ő állása amit most végez könnyű. Géphez kötött, korlátlan időbeosztás, itthon végezhető, napi 4 órában, és ezért kapnék pénzt... De most a bevételünk 300.000 Ft. Nagyon szeretnénk már külön lakást, hitel nélkül, végre saját lakásba költözni. Ezért fontolgatjuk ezt az egy évet...
2010. okt. 11. 12:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!