Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Van esélye rá hogy megkapja a...

Van esélye rá hogy megkapja a gyerekemet?

Figyelt kérdés

Hatalmas nagy veszekedést követően elköltöztünk anyóséktól albérletbe!8 hónapot laktunk ott de már nem lehetett bírni ami ott volt!Mi tartottuk el őket és az adósságukat is mi fizettük!Mindezek után én nem szeretnék többet oda menni és a gyerekemet sem engedem!Ő most gyámügyre szeretne menni hogy 2 hetente láthatást kapjon a gyerekre! kérdésem igazából az lenne hogy megkapná e úgy hogy jövedelmük nincs,csak amit össze maszekolnak az kb.havi 10-20ezer ft ha van mit!Tele vannak adóssággal és nemsokára árverezésre kerül a házuk!50000ft vízhátralékuk van!

Megesküdött mikor eljöttünk hogy nem nyugszik amíg el nem veszi tőlem a gyerekemet!Nekünk van jövedelmünk,bár én még decemberig gyeden vagyok a lányommal utána megyek vissza dolgozni,párom elég jól keres!


2010. okt. 11. 10:09
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán milyen jogon követelik a nagyszülők a gyereket, ha veletek nincs semmi probléma?
2010. okt. 11. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem, mert a családgondozó, gyámügyi dolgozó látni fogja mi vezeti az anyóst. Az anyagi egy másik kérdés, mert a csóró ember is tud szeretni, kötődni.

Itt a bosszúról van szó -talán-, s nem a szeretetről. -ezt az írásodból szűrtem le.

2010. okt. 11. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
2 heti láthatást írsz, azt valószínű megkapják, esetleg felügyelettel.
2010. okt. 11. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Szia! A nagyszülőknek ugyanúgy van láthatási joguk, mint elvált szülőknél annak, akinél nem helyezték el a gyermeket. Az meg hogy elvetesse tőled, egyszerűen nevetséges. Miből gondolta, főleg ilyen anyagi háttérrel, hogy sikerülhet neki? Én ezt nem értem..... Ahhoz valami nagyon durva dolgot kellene csinálnod a gyerekkel szemben, hogy elvegyék tőled. Akkor sem feltétlenül adnák a nagyanyjának, ha kiemelnék a családból. Ne aggódj, nincs olyan helyzetben a nagymama, hogy ugrálhasson. Havi 1 láthatás engedélyezését viszont reálisnak tartanék....
2010. okt. 11. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Láthatási jogot kaphat.

Elvenni nem fogja tudni, ahhoz azt kellene bizonyítania, hogy gyereknevelésre alkalmatlan vagy - drogos, alkoholista,stb - az anyagiak önmagukban semmit nem jelentenek. Ti családban nevelitek a gyereket, nem válltok - a párod gondolom a gyerek apja - esélytelen, hogy egy teljes családtól elvegyenek egy gyereket és a nagyszülőnek adják.

2010. okt. 11. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Elvileg a láthatást megítélhetik.A körülményekre hivatkozva kérheted, hogy saját környezetben találkozzanak, mármint nálatok, és ne vihessék el.
2010. okt. 11. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Aemmi joguk a Te gyermekedhez, foleg ugy, mint irod is, hogy milyen eletmodot folytatnak, mint rezsi elmaradasok stb.

Te pedig GYED-en vagy, tehat munkaviszonyban vagy, es gondolom, hogy nem vagy utca lany, sem alkoholista, tehat ezek lennenek azok az indokok, hogy elvehetnek a gyermekedet, az erkolcstelen eletmod, vagy a gyermek veszelyeztetett korulmenyek kozott van a Te haztartasodban.

2010. okt. 11. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Anyósom rokkantnyugdíjas volt de elvették tőle.Teljesen jogosan!Dolgozni nem szeret,soha nem is szeretett!Ők erősen ittak,anyósom 10 apósom 6 éve nem iszik!

Nagyon szeretik a kislányt ezzel nincs is gond,de ha rájuk hagytam volt bíz hogy nem látták el rendesen!!Ő azt hiszi hogy a gyereket neki szültem.Amíg ott laktunk is az volt hogyha én valamit nem engedtem meg neki akkor ő azért is nekiadta,megengedte!Amíg nem laktunk náluk,hanem külön akkor is elláttam a lányom nem volt szükségem rájuk!Azért költöztünk hozzájuk hogy ne halljanak éhen,meg legyen fizetve a rezsi!15 hóa volt mikor oda mentünk, a párom kérésére,mert ugyebár azzal etették be hogy ők kiköltöznek a szőlőbe,ahol van egy kis hétvégi ház villannyal vízzel(párom nővérének a nevén van) és őrá iratják a házat,csak mint kiderült utólag jelzáloghitel van rajta!!

Amit eszünk ágában sincs helyettük fizetni!Tudom hogy bennem is van hiba,de a gyerekem a mindenem.És amit a 7 hónap alatt ott kaptam azt nem kívánom senkinek!

Főleg hogy a párom nagyon is tart a szüleitől és soxor mellém sem állt!


Köszönöm a válaszokat!

2010. okt. 11. 10:47
 9/13 A kérdező kommentje:
Az 1. válaszolónak:Velünk nincs semmi probléma.Nem iszunk,nem dohányzunk,van jövedelmünk,a gyereket ellátjuk,egészséges!.A baj az hogy anyós azt hiszi hogy csak ő tud gyereket nevelni,mert már 2-t felnevelt!Csak az nem mindegy hogyan!A párom kiskoráról nem tud egy történetet úgy elmesélni hogy a "be voltam baszva" ne legyen bent!!
2010. okt. 11. 10:53
 10/13 A kérdező kommentje:
2. válaszolónak! Igen anyósomat a bosszú vezérli és tudom hogy csóró ember is tud szeretni,csak éppen biztosítani nem tudja azt ami egy ekkora gyereknek kell!!23 hós a kislányom!
2010. okt. 11. 10:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!