Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Most abbahagyhatom a sulit,...

Most abbahagyhatom a sulit, elmehetek dolgozni?

Figyelt kérdés
Ügye úgy van, hogy 18év a korhatár, eddig mindenkinek tanulni kell. Én szeptemberben múltam el 18, szóval amikor elkezdtem a sulit 17 voltam.(egyébként végzős vagyok) Most abbahagyhatom a sulit, elmehetek dolgozni? El akarok itthonról költözni, nem akarok már itt élni. :S
2010. okt. 10. 19:27
1 2
 1/15 anonim válasza:
78%
nem , mert lesz igazolatlanod
2010. okt. 10. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
érettségi nélkül nem sok lehetőséged van. (azzal se, de anélkül méginkább)
2010. okt. 10. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Nincs semmi lehetőségem, hogy vlhova vlm kérvényt benyújtsak, hogy abbahagyhassam a sulit? :'(
2010. okt. 10. 19:32
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
És hova költöznél? Ott nincs suli? Átjelentkezel abba a másik suliba, és minden jó lesz.
2010. okt. 10. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Ha most abbahagyod a sulit, akkor jól elfogod rontani az életedet. Később pedig nagyon bánni fogod.

De, ha konok vagy, akkor menj a saját fejed után, és akkor a saját bőrödön tapasztalod majd meg.


Dolgozz a suli mellet! Menj el lakótársakkal albérletezni. Így megszabadulsz otthonról, dolgozol, és az iskolát is levégzed.

2010. okt. 10. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
És mégis hol dolgoznál? Hónapokig tart, mire munkát találsz, pláne hogy ma már a takarításhoz is érettségi kell. Fejezd be a sulit, hidd el, pár év múlva nagyon fogsz neki örülni, hogy megtetted!
2010. okt. 10. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem hagyhatod ott a sulit ezt nálunk is mondta ofő mert többen le akartak lépni évközben.Ha a hivatalos iskola kezdés napjáig nem töltötted be a 18.évet akkor köteles vagy azt az évet végigjárni.Ha nem teszed akkor a szüleid megbüntethetik(volt osztálytársam anyját 50ezerre) plusz lehet rosszul tudom de a családi pótlékot is megvonják ha nem jársz be rendesen.
2010. okt. 10. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
78%

Természetesen abbahagyhatod a sulit, de mivel nincs érettségid, ezért hivatalosan a végzettséged mindössze a 8 általános, amivel a világon semmilyen munkát nem fogsz kapni, amivel önállóan fent tudnád magadat tartani.

Nem hiszem, hogy ez megéri. Szerintem inkább szorítsd össze a fogaidat és bírd ki még az érettségiig, vagy keress valakit akihez beköltözhetsz és mellette be tudod fejezni az iskolát, mert tényleg tönkre fog menni az életed.

2010. okt. 10. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Tanköteles vagy még. Annak a tanévnek a VÉGÉIG vagy az, amikor betöltöd a 18-at. Ezt idén töltötted be, tehát ennek a tanévnek a végééig vagy tanköteles.
2010. okt. 10. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Én otthagytam anno az iskolát, akkor még 16 éves korig volt tankötelezettség. Elkezdtem dolgozni, de megszűnt a munkahelyem, nézhettem másik munka után. Sehová nem vettek fel érettségi nélkül. Most kezdtem el az esti gimit az elejéről(kilencediktől), most én is tanulok és apámmal élek, 24 éves koromra meg lesz az érettségi. Apám azt mondja, támogat addig, ameddig meg lesz a suli. Szerencsém van, mert jól keres.
2010. okt. 10. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!