Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek ha már nagyon unom...

Mit tegyek ha már nagyon unom miközben evés közben különböző instrukciókat kapok totál feleslegesen ?

Figyelt kérdés

Gondolok itt az ilyen és ehhez hasonló mondatokra :

Melegítsd ám meg, ha hideg.

A sűrűjét szedd ám .

Jól keverd össze mert az alján van a sűrűje .

Meg lehet enni ?

Szedj ám még, ha kell .

stb...



2023. máj. 14. 13:35
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
53%

Megmondom, hogy szálljanak le az étkezési szokásaimról.


Amikor nem változott, mert "amíg otthon élsz, kb kss a neved" elkezdtem társbérletet keresni.

Elköltöztem és onnantól kezdve nem voltak ilyen problémáim.


Persze a családi összejöveteleken rendre előjön, és ha nem szállnak le a témáról fogom magam, és hazajövök, mert nem értelmi sérült vagyok, akinél mindent jobban kell tudni.

2023. máj. 15. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
90%

„Megtaláltad a vajat a hűtőben ?”


Nekem volt olyan párom, aki kiválóan tájékozódik, magas az IQ-ja, de nem, a vajat, akármit, azt pont nem találta meg, ha én raktam vissza, akkor se, ha csak pár dolog volt összesen a hűtőben:-) De ha vki nem is ilyen „vak” ezen a téren, akkor is megkérdezhetem, hogy mondjuk zsúfoltság esetén ne kutasson percekig feleslegesen, mikor én fixen tudom, hogy hol van az adott dolog.


A felsoroltakból nyilván akad „üres” kérdés is, de bocsi, ha én főztem, nyilván érdekel, ízlik-e a másiknak. Nem kell átesni egyik oldalra sem, azt én se szeretem vendégségbe, mikor 100-szor megkérdezik, milyen az étel, tukmálják, hasonlók, de azzal pl. semmi gond nincs, ha leves esetén elmondja a házigazda, hogy ez és ez van a levesben, aki akar mondjuk a benne lévő kevés szívből, májból, az „túrjon” bele jobban.


Ha zavarnak ezek, engedd el a füled mellett, vagy főzzél te, és akkor te tudsz ilyen instrukciókat adni:-)

2023. máj. 15. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
49%
Ne tegyél semmit, várj amíg kiszolgálnak és etessenek is meg.
2023. dec. 18. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
82%
Ezek kellemetlenek de gyk-s kérdés talán túlzás. Az a gyakori illetlenség engem jobban zavar mikor tele van a szám és akkor kívánnak jó étvágyat. Vagy mikor illendőségből elfogadom valamelyik rám tukmált kaját de azután is vagy négyszer mernek hogy azt mondom elég. Mikor középiskolásként beírattak szüleim egy kollégiumba mely tele volt fiatalkorú bűnözővel (mert kiszámolták hogy 20!!! perccel többet alhatok mintha bejárós lennék) rendre az izgatta őket hogy milyen a koszt. Erre azt válaszoltam hogy nyilván létezik rosszabb, szóval amolyan viszonylag moslék, tehát nem teljesen csak viszonylag. Aztán fél napon belül megkérdezték még 6-szor. Erre már hozzátettem hogy hiába kérdezik meg gyakran, nem lesz attól jobb a véleményem. Mondjuk szerintem a szüleim furcsán viselkedtek agyilag kaja terén. Kisgyerekként ugyanis még mindent meg kellett enni parancsra (különben vissza lettem pofozva az asztalhoz). Mikor nagyszülőkhöz, vagy keresztszülőkhöz mentem és előtte kedvenc ételemről kérdezték a szüleimet azok nem tudták mi is az (hisz mindent megettem kényszerből) tehát betippelték és elhibázták... volt meglepődés mikor naivan kitálaltam ott, hogy attól még hogy megeszem otthon, még nem ez a kedvencem csak nem akarok rendre kikapni.
2023. dec. 18. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%

Kontextus nélkül nehéz erre válaszolni. Nem tudjuk, hány éves vagy, ki mondja ezeket és hol, milyen gyakran.

Ha a nagyidról van szó, idegesítő de sajnos normális, viseld el. Ő már nem fog megváltozni, és nem lesz mindig veled. Addig örülj, hogy főz neked, amíg itt van.

Ha az anyád, akkor is idegesítő. Ha már felnőtt vagy, mindenképpen költözz el, és gondoskodj magadról, mert nagyobb baj is van itt, mint a kaja. Ha csak tizenéves vagy, próbáld neki megmagyarázni, hogy már nagy vagy, és magadtól is tudod. Ezen felül megpróbálhatod megelőzni a megjegyzéseket, például előre megmondod: "megmelegítettem, és az aljáról fogok szedni".

Nagyon remélem, hogy nem a feleséged csinálja ezt.

2023. dec. 18. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
62%
Főz rád, kiszolgál, aprólékosan figyelmes, te meg pofátlanul hisztizel.
2023. dec. 18. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
83%
Elég nagy könnyebbség a mindennapokban, ha valaki eléd teszi a ételt, és csak annyi dolgod van, hogy belapátolod. El lehet viselni ennyi kellemetlenséget, hogy kicsit kommunikálni szeretnének veled, és jobb nem jut eszükbe. Megelôzni úgy lehet, ha te magadtól dicsérsz meg valamit (jól tud ám esni annak, aki a kinyhában robotolt), vagy felvetsz más beszédtémát. Esetleg egy mosollyal elintézed, hogy "Igen köszönöm.", vagy "Nagyon finom." Ha meg végképp nem tudod elviselni, marad a költözés, önállósodás.
2023. dec. 19. 03:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!