Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek ebben az esetben?

Mit tegyek ebben az esetben?

Figyelt kérdés

20 éves lány vagyok. Itthon a család teljesen szétbomlott, folyamatosan veszekedések vannak mert a szülők nem tudják megérteni, hogy kezdek felnőni. Anyuval soha nem volt felhőtlen a kapcsolatunk, gyakran szoktunk veszekedni, aminek az oka az, hogy én nem hódolok be neki, és nem teszem azt amit ő mond. Ezeket ő mondta nekem egy veszekedés után. Én még iskolába járok előttem van még 1.5 év a suliból, így anyu folyamatosan a fejemhez vágja, hogy amíg én nem tartom el magam, nekem nem lehet saját véleményem, úgy kell élnem ahogy ő jónak látja. A barátommal 2 éve együtt vagyunk, neki ez se tetszik. Ide nem jöhet senki mert őt zavarják az emberek, én nem mehetek sehova mert nekem az a dolgom, hogy tanuljak, a barátommal egy héten egyszer szombaton találkozhatunk. Egyszerűen ő irányítja az egész életemet, én csak egy ember vagyok akinek megmondják, hogy ekkor és ekkor ezt kell tenned.... Tegnap anyu és apu összevesztek, de tényleg ilyen nevetséges dolgon. Ma ezt apu elmesélte és mondtam neki, hogy itt a családban nagyon nagy bajok vannak, mert semmit nem lehet megbeszélni veszekedés nélkül. Ráadásul anyu folyton azzal van elfoglalva, hogy én terhes vagyok. Ami persze nem igaz, ezt ő találja ki, bár nem tudom honnan veszi ezt. Ma amikor apuval beszélgettem már nagyon ideges voltam és megmondtam neki, hogy a lányotok vagyok de semmit nem tudtok rólam mert nem lehet veletek beszélgetni semmiről. Véletlen kicsúszott a számon, hogy még azt se tudja senki, hogy nekem egy hónapja erős alhasi fájdalmaim voltak és életembe először elmentem nőgyógyászhoz (a vizsgálaton kiderült, hogy nincs semmi bajom, a fájdalmat az okozta, hogy a peteérés eltolódott). Apu most teljesen kiakadt, hogy ő nem tudott semmiről. Meg, hogy én nem mondok el ilyeneket. Pedig csak megakartam úszni egy veszekedést, meg anyu rögtön azzal lett volna elfoglalva, hogy terhes vagyok.... Nekem ez nem hiányzik. Most apu haragszik rám és elakarja mondani anyunak, mert nem szeretne később vitát abból, hogy ő tudott róla és nem mondta el neki. De tudom, hogy anyu is mérges lesz, és nagy cirkuszt fog rendezni. Most ebből, hogy "másszak ki"?? Tényleg ennyire fel kell fújni ezt az egészet? Nem csináltam semmi rosszat :(


Köszönöm ha valaki válaszol!! Bocsánat, hogy kicsit kuszának tűnik a szöveg, de itt rengeteg dolgot lehetne még írni. Remélhetőleg a lényeget leszűritek belőle :)


2010. okt. 10. 13:03
 1/6 anonim ***** válasza:
Már régen leléptem volna a helyedben, mi az hogy ennyire beleszólnak az életedbe? Vegyél fel diákhitelt és menj el albérletbe. Elég szar döntés, mert a hitel és az albérlet is csak hátra húz mintsem előre vinne, de ez a környezet meg az életminőségedet teszi padlóra.
2010. okt. 10. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Hívjatok már mentőt a skizofrén anyukádhoz.
2010. okt. 10. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Próbálom valahogy kibírni ezt a 1.5 évet nagyon nehezen megy, nem akarom már az elején elcseszni az életemet hitellel stb... De itthon viszont annyira nehéz, már lelkileg padlón vagyok, azt se tudom valójában én milyen ember vagyok, hiszen engem csak irányítanak, azt kell tennem amit ők jónak látnak. De attól még, hogy én nem keresek magamra, képes vagyok dönteni önállóan.
2010. okt. 10. 13:10
 4/6 anonim ***** válasza:
Na igen pont ezaz, hogy sokan azt hiszik attól lesz valaki felnőtt, hogy külön lakik és magára keres, pedig ez k*rvára nem így van, nem véletlenül érzi úgy sok fiatal felnőtt, hogy megpusztul már otthon, szeretne egy önálló életet. Ez a korral jár és egy teljesen természetes érzés.
2010. okt. 10. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nem lett volna itt titokba tartva semmi, ha anyu nem lovagolna folyton azon, hogy terhes vagyok. Meg szerintem egy anyának és a lányának kellene olyan jó kapcsolatban lennie, hogy az anya mondja, hogy "kislányom", 20 évesen ideje lenne elmenni nőgyógyászhoz. Ehelyett azt mondja, hogy ő se volt 15 éve.... Felesleges....
2010. okt. 10. 13:17
 6/6 anonim ***** válasza:

Nálunk is ez a helyzet, csak én még nem vagyok 18... "Amíg az ő kenyerét eszem, nincs személyes szabadságom, jogaim, majd ha eltartom magam".

Itt még az is hozzájön, hogy gimi után albiban röpülök el, mert nem hajlandó nagykorút eltartani ill. nem engedi hogy itt lakjak nála...

Sztem keress munkát és költözz külön, te legalább már megteheted...

Sok sikert!

2010. okt. 10. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!