Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Erőltessem-e ezt a " dreamfami...

Erőltessem-e ezt a " dreamfamily" kérdést?

Figyelt kérdés

Évi 2x szoktam haza látogatni mert messze lakok. Anyámmal sose volt ez az öribari kapcsolat. De elegendtem a kiskori sérelmeket amit okozott próbáltam felfogni felnőtt ésszel h lehet akkor az volt a helyes út mert nem volt más választása.


De amikor haza megyek állandóan a munkahelyéről beszél... A munkatársa jajj így a munkahely jajj így a kolléga meg panaszkodik bátyámra aki lusta nem csinál semmit. Nem lehet vele beszélni semmiről.


Elmegyünk mamámhoz ő szintén ez. Le se szarnak annyit megkérdez h hogy vagyok, van e munkám ..de ott meg mindenki másról szomszédok gyerekei stb elbeszêlgetnek anyámmal én meg ülök azt eszem a sütit... Meg nővéremről áradoznak pedig tudják én nem beszélek vele. De kívancsi lennék rólam beszélnek e nővéremnek...


Fáj h levagyok szarva, mindig a hibát találják.


Pl. 5 hónpig nem volt munkám, becsúsztam sok számlával hitellel , nem segítettek ki kajára se aztán úgy döntöttem kimegyek külföldre dolgozni akkor ezt egyenesen megtiltotta mamám... Mert " minek"? Itthon is van munka. Pedig csak én tudom mennyi millió helyre adtam be nem válaszoltak. Utána meg se k3rdezték milyen volt hogy éreztem magam



2023. máj. 11. 10:39
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a szülő-gyerek kapcsolatok szinte már mind ilyenné lesznek amikor a gyerek felnőtt. A szülők öregszenek, a kevés találkozás miatt nagyjából azt se tudják mit csinálsz, nem is merik már megkérdezni, látják hogy megvagy és az elég nekik. Abba nem gondolnak bele hogy mennyi problémád lehet, mert ugye nem mesélsz róluk. Ez meg azért van mert hülyeségeket beleokoskodnak. Szerintem ez az évi 2 alkalom pont elég, megmutatod magad aztán kész.
2023. máj. 11. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Ha valamit erőltetni kell annak alapból nincs ebben a helyzetben értelme.
2023. máj. 11. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%

Mi hasonlóan vagyunk (sajnos) a soproni unokatestvéreimmel. Ezért aztán évi 1-1 egy-egy jópofizós találkozó oda-vissza, tehát itt nálunk és ott náluk, és kész.

Lerójuk a kötelező köröket (de minek!),anyám mindig viszi a lányoknak a csokit, az apjuknak a bort, ők vissza ugyanígy csak más bor és más csoki (egyszer vittük vissza azt, amit kettővel korábban ők hoztak - na azon volt nagy röhögés) - oszt jónapot, csókolom.



De ez olyan messze van mindenféle dreamtől, álomtól meg álomcsaládtól, mint innen Magyarországról mondjuk Új-Zéland.

2023. máj. 11. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
50%
Nehéz ez a helyzet, aki azt mondta minek megy a kérdező házhoz pofonért mert a szereti őket akármilyenek is. Az egy másik eset hogy le se szrják, és szerintem a családi idill innen jött hogy vágyik rá ami valószínű sose lesz ebben a családban. Viszont a saját életedben még lehet egy jó párral. Sok sikert hozzá kérdező és ne csüggedj én megértelek, és még páran rajtam kívül is.
2023. máj. 11. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Neked nincs családod, és még nem is volt. Remélem egyszer lesz.
2023. máj. 12. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!