Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Erőltessem-e ezt a " dreamfami...

Erőltessem-e ezt a " dreamfamily" kérdést?

Figyelt kérdés

Évi 2x szoktam haza látogatni mert messze lakok. Anyámmal sose volt ez az öribari kapcsolat. De elegendtem a kiskori sérelmeket amit okozott próbáltam felfogni felnőtt ésszel h lehet akkor az volt a helyes út mert nem volt más választása.


De amikor haza megyek állandóan a munkahelyéről beszél... A munkatársa jajj így a munkahely jajj így a kolléga meg panaszkodik bátyámra aki lusta nem csinál semmit. Nem lehet vele beszélni semmiről.


Elmegyünk mamámhoz ő szintén ez. Le se szarnak annyit megkérdez h hogy vagyok, van e munkám ..de ott meg mindenki másról szomszédok gyerekei stb elbeszêlgetnek anyámmal én meg ülök azt eszem a sütit... Meg nővéremről áradoznak pedig tudják én nem beszélek vele. De kívancsi lennék rólam beszélnek e nővéremnek...


Fáj h levagyok szarva, mindig a hibát találják.


Pl. 5 hónpig nem volt munkám, becsúsztam sok számlával hitellel , nem segítettek ki kajára se aztán úgy döntöttem kimegyek külföldre dolgozni akkor ezt egyenesen megtiltotta mamám... Mert " minek"? Itthon is van munka. Pedig csak én tudom mennyi millió helyre adtam be nem válaszoltak. Utána meg se k3rdezték milyen volt hogy éreztem magam



2023. máj. 11. 10:39
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
96%
Már így sincs ez túl tolva. Ahogy érzed, ha nehezedre esik menni, akkor menj ettől is ritkábban. Vagy várd ki, amíg keresnek, kérdeznek. Lehet nincs mire várni, de majd kiderül. Egyébként meg is jegyezhetnéd, hogy igazából mi bánt. Rosszabbul nem fog esni nekik, mint neked a jelenlegi helyzet.
2023. máj. 11. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Ebben szerinted hol a 'dreamfamily'?

Mert én itt csak elqrt kapcsolatokat látok, nyoma sincs a családi idillnek.

2023. máj. 11. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
41%

Ők elmondják, miről szól az életük, milyen gondjuk van (gondolom, anélkül, hogy kérdeznéd őket). Te is tehetnéd ez. Vagy nincs ilyen? Akkor beszélj másról. Vagy örülj, hogy meghallgathatsz másokat, ha beszélni nem szeretsz.


Egyébként why beszélsz half angolul?

2023. máj. 11. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Nem tök mindegy miért így írtam? Tudtam h vki ebbe fog bele kötni

De el lehetne csak kb párhuzamos elbeszélés van egymás mellett pl: jajj képzeld mikor kint dolgoztam elmentem egy helyre ott tök szép volt a táj meg beültem enni egy helyi hagyományos ételt ettem...

X: hmm... amúgy meg a Marika sokat beteg azt a főnököknek már nem tetszik...


Kb így kell elképzelni a díszcsevejt

2023. máj. 11. 11:49
 5/15 anonim ***** válasza:
83%

fiu? lany? hany eves vagy?


tul sokat adsz a velemenyukre es nem tesznek neked jot. te is latod.


az elso ugye mindig a kommunikacio - mondtad mar ezt nekik hogy erzed magad ilyenkor? mond el. lehet nem ertik meg, akkor könnyebben fogod megszakitani ezeket a latogatasokat es csak neha neha mesz. ennyi

2023. máj. 11. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
50%
Én is szoktam hazamenni látogatóba, nagyjából úgy mint ze, sajnos ennyire van időm. Találkozok rokonokkal, barátokkal, és pont ez a céltalan csevej meg pletyka megy. De ellentétben veled én nagyon szeretem. Egyébként ha van kedvedd olvass antropológiai témájú könyveket (pl. Harari Sapiens vagy Csányi Vilmos Íme az ember), ott leírják hogy ez q céltalan pletyka valójában egy nagyon fontos dolog az emberiség életében, hovatovább a civilizáció egyik alapköve, szóval nem feltétlenül kell magadra vedd. Én anyámnal rendszeresen beszélek telefonon, nekünk jó a kapcsolatunk, de a beszélgetéseink 98%a ilyen.
2023. máj. 11. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Nekem csak annyi kérdésem lenne, hogy minek mész házhoz a pofonért? Tudod, milyenek, hogy le se sza.rnak, akkor se, ha bajod van, akkor se, ha örömöd van. Akkor minek látogatod őket egyáltalán? Mi ebben a jó neked?
2023. máj. 11. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
93%
Nagyon nem kell ezt erőltetni bár ezt te érzed.Ha neked fontos akkor járjál továbbra is de ha én lennék a helyedben évente 1x se biztos hogy mennék.Van olyan rokonom aki 10 km re lakik és 3-5 évente 1x látom.Pontosan azért mert nincs olyan kapcsolat köztünk hogy ettől többször értelme legyen.
2023. máj. 11. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
90%

Ezek le se szarnak téged, szakíts meg velük minden kapcsolatot.


Mi az hogy megtiltanak bármit? Nem mondod hogy ezért nem tudnál normális melót szerezni mert a 80 éves mami "megtiltotta" mint valami csokievést...

2023. máj. 11. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
81%
Nekem is voltak ilyen rokonaim. Sőt, szerintem még durvábbak. Egyszerűen kizártam őket az életemből. Onnantól évente egy találkozás, az is rövidre fogva, és annyi.
2023. máj. 11. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!