Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A szüleitek negatív hatására...

A szüleitek negatív hatására mikkel szenvedtek, mik alakultak ki? 21/L

Figyelt kérdés

Nálam ezek:

- szorongás


- hangulatingadozás


- félek kinyitni az ablakot, amikor apám itthon van


- apám jelenlétében félek bármit is a konvektorra rakni


- összerezzenek, ha nem fogadott hívást látok


- boltban megpróbálok nem kommunikálni apámmal, sokszor elsodródni tőle, hogy ne kezdjen valamivel, valakivel vagy velem kapcsolatos kéretlen véleménybe


- próbálok többet enni az itthoni kajákból, vagy néha kiöntöm a vécébe, hogy ne hallgassam azt, hogy miért nem ettem (ettem), az nem adag (de, szelíd tányérnyi pont egy kellemes adag, és már így is dagadt vagyok 15 súlyfölösleggel)


- nem tudok kint enni, csak kocsiban vagy itthon, és csak úgy 1-2 ember előtt, ha azok barátok, akik az elmúlt években más utakra és emberekre találtak, szóval nincsenek már


- apámnak rezzenéstelenül hazudok, ferdítek a valóságon vagy hallgatok el dolgokat, telefonon keresztül vagy akár élőben (olyan dolgokról, amikből más nem csinálna ügyet, semmi komoly, csak önmagában az, hogy a hazugság, ferdítés az hazugság, ferdítés, mindegy, hogyan körítem). Mindenki másnál akkor is őszintén mondom, úgy ahogy történt, ha tudom, hogy elcsesztem.


- első érintésre összerezzenhetek mások érintésétől


- dadogni kezdek, ha valaki felemeli a hangját velem szemben


- nehezen viselem az olyan csattanó hangokat, amik azt idézik bennem, mintha valaki valamihez vagy valakihez hozzá vágott valamit


- halogatom a munkavállalást, noha ésszel fel tudom mérni, hogy kell, hogy ez az élet rendje, hogy nem tartathatja el magát az ember örökké, függetlenedni kell, és lenne munka a közelben, de félek elkezdeni. Még szedegetem magam össze, és úgy érzem, közel vagyok, hogy úgy induljak neki, hogy az lelkileg ne hasson vissza. Persze közben kapom a baszogatást, hogy keressek munkát. Pedig kerestem, most is megvan nyitva több álláshirdetés is, csak nem bírok rákattintani a jelentkezésre, mert tartok az emberek reakciójától.


- képtelen vagyok mással kiabálni, legfeljebb a hangomat tudom felemelni mással szemben, azt is akaratlanul csak bizonyos határig, mindegy, milyen indulat van bennem (ezt én nem feltétlen érzem egészségtelennek, de valaki, még régen az iskolában egy tanárom mondta, hogy az).


- fáradt vagyok a közeli emberi kapcsolatok kialakításához


2023. máj. 10. 13:07
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
73%

- szorongás

- hangulatingadozás

- első érintésre összerezzenhetek mások érintésétől

-- dadogni kezdek, ha valaki felemeli a hangját velem szemben-van akinél ez némaság. Nem regálsz, nem válaszolsz. Csak várod, hogy mikor legyen vége a szülő örjöngésének, és ütlegének


- nehezen viselem az olyan csattanó hangokat, amik azt idézik bennem, mintha valaki valamihez vagy valakihez hozzá vágott valamit



Ezek voltak. Mára már megszüntek, kivéve a hirtelen érintésre lévő összerezzenést. Idegen emberek társaságában még néha előjön. De már 2-3 év óta nem.


A többi nálad, totál más..valami abszolút nem ehhez a jelenséghez köthető.

és szerintem kéne neked egy pszichiáteri segítség, mert komoly bajban vagy-ha mindez igaz amit leírtál.

2023. máj. 10. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
95%

A szorongás valamennyire nálam is megvan.


Már nem velük élek, de régen zavart a közelségük, kifejezetten kerültem őket, ez azóta se változott.


Nehezen tartok rendet magam körül, szüleim kényszeres gyűjtögetők, a házuk most is fel van töltve hulladékkal és lomokkal. Nálam nem olyan súlyos a helyzet, képes vagyok kidobni ami nem kell, de nem fordítok elég időt takarításra.


Úgy általában mindenkivel, de főleg a szüleimmel a beszélgetéseket próbálom gyorsan lezavarni és a minimumra korlátozni.


A dadogás szerintem nálam is lenne stresszes helyzetben, de mivel alig érintkezek emberekkel nem nagyon akad stresszes helyzet. Problémát okoz kiállni magamért vagy a véleményemért.


A zajt, túl hangos zenét én sem szeretem.


A munkavállalást, karrierben az előrelépést én is hanyagolom. Félek az állásinterjúktól, nem akarok azzal szembesülni, hogy nem vagyok jó semmire.


45 évesen egyedül vagyok, nincs családom, gyerekem és nem is szeretnék ezen változtatni.

2023. máj. 10. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:

Első, de, miatta vannak ezek.


Párszor, amikor hozzám vágott ezt-azt, heves vita előzte... nos a részéről. Félreértés, amit kérdezz-felelek előzmény helyett rögtön begurult. Én meg nyugodtan feleltem, vagy mondtam valamit, vagy csöndben álltam és hallgattam a dühöngését, míg befejezte. Egyszer azért vágott hozzám egy üres műanyag ételtárolót, mert, idézem: ne nézz rám így.

Hülyeségeket beszélt, ingerülten, nekem szavam nem volt, tehát igen, nem valami kedvesem néztem rá. Nem gyakori eset, hogy hozzám vág valamit, de amennyi volt, azok szépen nyomot hagytak, hogy azóta nem szeretem a csattanó hangokat, amik valaki heves, ingerült dobálózására emlékeztet.


Hogy kiabálni tudni mennyire egészséges, azt nem tudom. Amiért én nem tudok kiabálni senkivel, az azért van, mert apámnál, főleg amikor összeveszünk, a felemelt hang is tabu, mert szerinte én vagyok a hülye, ne nekem álljon feljebb. Sok éves hadakozás, amiket ő 5 perc múlva semmisnek tekintett, mintha mi sem történt volna, ment tovább az élet a következőig, és ehhez nekem is asszisztálni kellett, hogy engedjem el, meg talán tanuljak is belőle. Rögződött bennem, hogy kiabálást nem lehet.


A közeli emberi kapcsolatok kialakításához nem csak apámnak van köze, de zömében tőle kaptam, amiért gondjaim vannak, nem másoktól. Apám nélkül le is pereghettek volna rólam, ahogy régen, frissebb, nyugodtabb érzelmekkel, nem felhalmozódva mindez meg is történt. Empatikus vagyok, régen sokszor találtak meg, olyan a kisugárzásom vagy nem tudom, hogy könnyen megnyílnak előttem az emberek mind a mai napig. Csak már fáradt vagyok mindenki nyűgjét hallgatni. Azt bezzeg senki nem kérdezte, vagy ha igen, nem őszintén, közben másra figyelt, ha őszintén válaszoltam, hogy hogy vagyok, velem mi van, engem bánt-e valami. Nem kértem viszonzást, ha valakivel lelkiztem, de évek után a saját bajaim mellett terhelővé vált.


Összerezzenések nem fogadott hívás miatt = mi a fszért van nekem az a qrva telefon, ha nem vagyok képes felvenni, amikor hív. + még néhány mondat, ami után elkezdi mondani, miért keresett. Egyébként általánosan nincs tíz perc, ha nem tudtam felvenni, és ha látom, hogy keresett, rögtön hívom vissza.

2023. máj. 10. 13:58
 4/25 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem szimplán enyhe autizmusod van... vagy ADHD. Ugyanezekket amit itt leírtál mond egy el pszichiáternek is.
2023. máj. 10. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:
Voltam kivizsgáláson, nincs semmi bajom.
2023. máj. 10. 14:24
 6/25 A kérdező kommentje:
Illetve semmi ilyenem sincs.
2023. máj. 10. 14:24
 7/25 A kérdező kommentje:
Amikor nem tápláltam félelmet apám iránt, a tettei iránt, pszichésen semmi gondom nem volt.
2023. máj. 10. 14:26
 8/25 anonim ***** válasza:
0%
#5 dehogy nincs. Keress másik SZAKembert.
2023. máj. 10. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:

Röviden: tisztában vagyok azzal, hogy lelkileg vagyok nyomorék.

Hogy ami ment és megy, az normálisan nem így lenne. Ezen fejben próbálok dolgozni, felismerni a problémát, feldolgozni, csak hát nem könnyű. Haladok, csak lassan. Egyszer oda is eljutok, hogy dolgozzak, reményeim szerint hamarosan.


Nincs autizmusom, se semmi ilyesmim. Ha az embernek igénye lenne megbeszélni a problémát, de csak ordítanak vele, szidják, hogy idióta, barom, hülye, tudatlan, hülye segg és társai, aztán a kiabálás után rá öt perccel már mi a baj, lépj tovább, és ez megy sok éven át + azért is kritizálás ér, nem is akármilyen, mert kiejtesz egy üvegpoharat a kezedből, előtte pedig teljes nyugalom volt, de akkor következik az odafigyelés teljes hiánya, és hogy a világ mennyivel egyszerűbb és jobb lenne, ha az emberek figyelnének a másikra, és te beleszrsz az egészbe, azért veszed ilyen lazán... és ezer más, szinte minden probléma, minden kritika... Elismerésem annak, akinél máshogy lenne. Én belerokkantam lelkileg, hogy több kiabálást és lehúzó szót, kritizálást - ami nem kritizálás, csak elmondja a véleményét - hallottam, mint dicséretet. A kollégáitól, ismerőseitől azt hallom vissza, hogy milyen büszke rám, csak jókat mond rólam, ehhez képest én ebből morzsányit vettem észre. Régen rajongásig imádtam, sokkal nyugodtabb volt, nem beszélt velem úgy, ahogy később, nem volt ingerlékeny. Több volt gyermeki csodálatnál, visszagondolva is jól csinálta és jókat mondott. Aztán kezdett az lenni, hogy a régi hibákra, amikre legyintett, legyek óvatos legközelebb, már morgott, szitkozódott. Aztán nagyobb lettem, nem követtem vakon őt, és minél többet hibáztam szerinte, semmiségek voltak, annál rosszabb lett. Igyekezetem, hogy legyen jobb, beszélgetés, levelet írtam, igyekeztem közös hangot találni, ahol indulhatunk, sosem sikerült. Levelemet elfelejtette, el sem olvasta, a tiszta lapra azt mondta, hogy nincs tiszta lap, a beszélgetések vége pedig mindig az volt, hogy nekem kéne belátnom.


Szerintem teljesen érthető, miért vannak ezek nálam, nem kell ebben autizmust és mi egyebet látni.

2023. máj. 10. 14:47
 10/25 anonim ***** válasza:
35%
5 Biztos, hogy van. Keress egy másik szakembert. Tuti, hogy van.
2023. máj. 10. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!