Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy tudnám jobban kezelni a...

Hogy tudnám jobban kezelni a stresszt? Nagyon rossz szüleim vannak kb óránként ordítanak ha itthon vannak és kezd kicsit sok lenni. Itthonról nem mehetek el de ez mégis csak rossz így

Figyelt kérdés
2023. máj. 9. 21:27
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm
2023. máj. 9. 22:21
 12/20 anonim ***** válasza:
77%

Bocsi 8-as vagyok elírtam illetve kihagytam ami fontosnak tartok.

Tehát:

Átérzem a helyzetedet. Hasonló cipőbe jártam mint te. Nekem az segített hogy igyekeztem minél kevesebbet otthon lenni. Tanulni is inkàbb kimentem természetbe. Sokszor iskola után nem mentem haza csak egy smst írtam kések. Ilyenkor altalába barátoknál húztam meg magam. Barátok ès családjuk ismerték háterem és segítőkészek voltak. Továbbá édesapám húgára is számíthattam. Sokszor neki panaszkodtam szüleimre. Ha pedig otthon voltam füles a fejemre helyeztem ne halljam őket.


Ha segít írj privit nyugodtan! Talán könnyebb ha egy tapasztalttal megbeszéled ami szüleid miatt szíved nyomja.

2023. máj. 9. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
82%

Azért mert otthon a szülők üvöltöznek egymással nem fogják a gyereket elvenni a szülőktől.

A családsegítő akkor tud segíteni ha a szüleid is szeretnének változást és tenni is hajlandóak érte.

2023. máj. 9. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
100%

7-es nincs igazad! Családsegítő akkor lép közbe, ha szülök megtagadják kiskorú/ fiatalkorú ellátását illetve veszélyeztetik az életét. Veszekedés miatt hívod ki kiröhögnek. Énis annak idején probáltam több oldalról hivatali segítséget kérni. Szinte kinevettek.

Ismét 8-as vagyok.

2023. máj. 9. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
30%
13, családsegítőtöl függ. Van akit kisebb okból is elvesznek.
2023. máj. 9. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
100%
14, nálunk így történt, és velem nem kiabált senki, 1 évig idejárt a nő, de értelme nem volt :) Szóval de, igazam van, de nyilván nincs így minden egyes esetben
2023. máj. 9. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
100%
Nagyszülőkhöz tudsz menni legalább iskola után délután/hétvégén?
2023. máj. 9. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
100%

Mondjuk én még egy intézetben is jobban éreztem volna magam, mint a folyamatosan üvöltöző szülőkkel, de kinek mi.


Érzelmileg teljesen kicsinált, és azóta is félek, amikor valaki megemeli a hangját, hiába jártam felnőttként pszichológushoz.

2023. máj. 10. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
100%

Mennyi hulyeseget hordtok össze. Nyilván egy 16 éves gyereket emelnek ki a családból veszekedesek miatt.

Ő tud ajánlani ingyenes szakszolgalati pszichológust illetve önkéntes alapon igénybe vehetitek sszolgalattol az alapellatast, ami azt jelenti, hogy jár ki alkalmanként hozzátok, segítő bestelgetessel, eletvezetesi tanacsadassal tud szüleidnek segiteni, ha ok6is akarják.

2023. máj. 10. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
2023. máj. 10. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!