Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Meghívnád az esküvőre az...

Meghívnád az esküvőre az egyik rokonod régi exét a lenti esetben?

Figyelt kérdés

A menyasszony nagybágyjának gyerekének az anyjáról van szó. Huszonévesen volt ez a rövid kapcsolata, ahol a nő terhes lett és mindenképp meg akarta tartani a babát. De nagyon rövid idő múlva szétmentek, el is mérgesedett a viszony, mert a nő folyton betámadja a férfit, fenyegetőzve kér pénzt dolgokra. Az apa a gyereket el szokta hozni, ad is pénzt mindig a kötelezőn felül,de az anya mindenből kizárja, pl óvodai ballagás, ünnepek. Az anya a férfi egyik rokonával sem tartja a kapcsolatot, nincsenek baráti viszonyban. A menyasszony anyja szerint viszont meg kell hívni őt is a lagziba. Pedig a testvére ettől ki lesz akadva, hogy ott az exe is, mert rossz a viszony.

Szerintetek mi ebben az esetben a helyes, és miért?

A férfi most szingli, lehet hogy abban reménykedik az örömanya, hogy összejön a pár megint? Vagy kizárólag a közös gyerek miatt akarja meghívni a nőt? Korrekt ez a dolog a férfival szemben, hogy meghívást kap?


2023. máj. 6. 16:34
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
89%
#15: Nem annyira bonyolult, csak a kérdező fölöslegesen kacskaringósan fogalmazott. A menyasszony unokatestvérének anyjáról van ugyanis szó. (nagybácsi gyereke = unokatestvér)
2023. máj. 6. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
88%
Spórolni akarnak. Nem kell vőfély, nem kell zenekar, a balhés exrokon ingyen is elszórakoztatja a násznépet,😁
2023. máj. 6. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
100%
8, tudom, hogy nem vérszerinti, és nem érdekel, hogy hivatalosan ángy a neve, senki nem használja már ezt a szót. Hívhatod ángynak, ha nagyon kötözködni akarsz, a lényeg, hogy akkor rokon lenne, de nem voltak házasok, ezért nem rokon.
2023. máj. 7. 03:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
100%

Vagy nem moderálják magukat, és tönkrevágják az esküvőt, ugyebár.


Senkit nem hívnék meg, akiről tudom, hogy képtelen viselkedni, és nem érdekel, hogy az én családtagom, vagy a vőlegényemé, ha várhatóan balhés, nincs ott a helye.


Ha pedig a vőlegényemnek nem tetszik, hogy nem akarom ott látni a piás nagybácsit, vagy a fixen félpercen belül összevesző elvált szülőket, akkor maradunk a kéttanús esküvőnél.


Udvariasságból a mi családunk is meghív boldog boldogtalant, na, igazán csodálatos alkalmak lesznek belőle.


- van egy nagybácsi, ő állandóan harmonikázik, fullra nem érdekli, hogy az emberek beszélgetni akarnak

- unokatesóm minden alkalommal matarészegre issza magát (ő nem a békés piás, sajnos)

- egyik házaspár 0-24 ordít egymással, már mindenki azt várja, mikor válnak végre el


Szóval igazán remek. Az esküvőmön ezek közül egyiket sem szeretném látni, pont.

2023. máj. 7. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy hívnám meg
2023. máj. 7. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
100%

Komolyan majdnem el kellett kezdenem családfát rajzolni, hogy mégis mi a f/sz van?

Aztán rájöttem, hogy ez hülyeség, a te esküvőd a te életed, a te boldogságod/kényszered, azzal osztod meg, akivel akarod. Függetlenül attól, hogy ki kivel kefélt évekkel korábban

2023. máj. 7. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 A kérdező kommentje:

26#, annyira jót nevettem 😂


Én az egyik közeli családtagja vagyok a menyasszonynak. Ő és az örömanya meg akarják hívni az említett nőt. Szívük joga, nem is vitatom. Csak szerettem volna érteni, hogy mi értelme ennek, hiszen így a saját rokonukat hozzák kellemetlen helyzetbe, az örömanya öccsét, mert az ő régi exéről van szó. Az öccsel jó a viszony, a nővel meg nem, évekig nem is találkoztak, a közös gyerekkel sem nagyon. Szóval csak valami logikát keresek a dologban.

2023. máj. 7. 17:17
 28/28 Laylah ***** válasza:
Ha annyira zavar, szólj a nagybácsinak, hogy mi várható.
2023. szept. 5. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!