Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért nincsenek igaz barátaim?...

Miért nincsenek igaz barátaim? Más is van ilyen helyzetben mint én, esetleg velem van gond?

Figyelt kérdés

Előre elnézést, amiért hosszú lesz. De betelt nálam a pohár.


Nem akarom elhinni, hogy nekem nincs egy rendes barátom sem. Ennyire nem lehetnek "szemetek, jellemtelen senkik stb." az emberek. Karácsony alkalmából is mindenkit köszöntöttem. Most direkt az utolsó pillanatig vártam, mert ők sosem gondolnak rám.... Sokan még csak nem is reagáltak, pedig sok embert köszöntöttem!!! Kb 2-3 "barátom" mondott rá annyit, hogy: kösz, neked is.

Az egy dolog, hogy születésnapomra se küldenek egy sort se ( pedig tudják mikor van ez 100%ig biztos) de ha én küldök arra SE válaszolnak!!! Ilyenkor azt gondolom biztosan haragszanak rám, de nem mert utána ha találkozunk az utcán beszélgetünk meg minden, mintha mi sem történt volna. Most akkor ők ennyire neveletlenek és bunkók vagy én vagyok hülye már?

A másik pedig, hogy sokan csak nyafognak DE az én bajom nem érdekli őket. Pedig nekem is lenne olyan, amit ki szeretnék beszélni valakivel. Nekem is van gondom. Sokkal több mint nekik. Merthogy nekik mennyi gondjuk van, és emiatt minden nap felhív és siránkozik... A szülei a s*gge alá teszik az új házat, új autót, mindene megvan. Nekem semmim sincs, a szüleim a hitelt próbálják visszafizetni, hogy a házunkat ne vigyék el. Sokszor kajára nem jut, nemhogy egy nap 20ezreket elkölteni kajára,italokra,édességre,hülyeségekre. Szüleimmel is rettenetes a kapcsolatom, de tényleg nem túlzok, bántalmazások, veszekedések szinte mindennaposak stb. Mégsem nyafogok ennyit! Én is szeretném néha megbeszélni a gondjaimat, de ha én mondok valamit úgy csinálnak mintha meg sem hallanák. Semmit sem mondanak rá!! Közbevág, hogy vele mi történt. Én adok neki tanácsokat, vigasztalom próbálok segíteni, elmondom mit gondolok stb. De őket nem érdekli csak sírnak tovább.


Pedig szerintem egy szavuk nem lehetne, mert kedves vagyok, igyekszem rendesen viselkedni, meghallgatom őket, segítek ha tudok. Akármikor ha elfoglalt is vagyok, szólnak hogy segítsek AZONNAL ugrok, és mindent elintézek nekik, (köszönetet azért várnék, ha mást nem...) utánajárok és segítek mert nem bírom megtenni, hogy ne mikor egy pillanat alatt meg tudom csinálni nekik.

Mindent kölcsön adok, ha kérik. És itt nem egy tollról vagy egy zsebkendőről van szó, hanem drága dolgokról.

Kedves, aranyos próbálok velük lenni, ha szüleikhez megyünk illedelmesen viselkedem. Azért lehet velem bulizni, hülyülni is. Benne vagyok sok durva dologba, de mégis felelősségteljes vagyok, mégha sokszor nem is tűnik úgy. Lehet bennem bízni és őszinte vagyok. Mindig kiállok a barátaimért, akkor is ha esetleg ő a hibás. Kötelességemnek érzem, hiszen a barátom. Jóban-rosszban együtt.

Ezzel szemben... régen volt egy nagyon jó barátnőm, de történt egy dolog. Megvádoltak valamivel, ami nem volt igaz. Azt hittem több évnyi barátság, és ekkora hatalmas őszinte szeretet után bízik bennem. De nem... amikor rákérdezett, hogy "de tényleg nem te voltál?" egy világ dőlt össze bennem. Hatalmas ocsmányságról volt szó, amit sosem tettem volna. Ő pedig el tudta rólam képzelni :( nem értem miért, pedig mindig kedves voltam hozzá, nagyon szerettem. Úgy látszik nem érdemelte meg...


Egyszerűen nem értem már ezt az egészet. Velem van gond? Tudom, nehéz velem de szerintem kevés olyan igaz barát van mint én. A barátok nagyon sokat jelentenek nekem. Szerintem a barátság szent, de tényleg. Egymás szerelme tabu. A barátság sokkal többet ér ennél. Mások nem így gondolják úgy látszik... és nem csak velem, a többi barátjukkal is ilyenek úgy veszem észre.


Minden barátom más korosztály, máshonnan ismerem őket más az érdeklődési körük stb. És mégis mind ilyen kétszínű szemét senki. Már elnézést, hogy ilyet írok, de ideges vagyok. Annyira próbálok megfelelni nekik, kiteszem értük a lelkemet mert szeretem őket. De ez már több a soknál, végeztem. Én is úgy fogok velük bánni, ahogy ők velem. Nem csinálnak belőlem bolondot, ez már szánalmas, hogy mindent megteszek értük.

Ne haragudjatok, hogy sok lett. remélem volt olyan aki elolvasta. Nagyon köszönöm neki. Nektek mi a véleményetek? Szerintetek mi a baj velem? Tudom, hogy nem vagyok olyan mint más, nem nevezném magam átlagosnak, sokszor nem könnyű velem de azért szerintem ezt már én sem érdemlem.


2008. dec. 29. 16:35
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
100%
Szia röviden: Azok "barátok" nem is barátok akiket leirtál a leirtál, lelki szemetes láda vagy nekik. Sajnos nehéz a mai világban igazi baráto találni. tudom ez már közhely. Ha akkarsz velem tudsz beszélgetni. De ne keseredj el, ne tedd meg nekik legalább ezt a sziveséget! oké?
2008. dec. 29. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
100%

Szia, ez se fog feltétlen tetszeni amit írok.


Túl sokat adsz, és még többet vársz el. Nem veszed észre hogy azért adsz, mert cserébe akarsz valamit! De ez nem így működik! Mivel Te rohansz a barátaid után, így nem csoda ha semmibe vesznek. Tégy meg magad mindent a magad boldogságáért, hogy elégedett legyél, mással szemben ne elvárást támassz, ha mégis kapsz valamit azért légy hálás.


A boldogság kulcsa csak a te kezedben van, hogy Te hogy látod a világot, te hogy látod az embereket. Ahogy az írásodból kiderül Neked szinte mindenkivel gondod van, mindenkiben a hibát látod? Miért nem a pozitívat próbálod meglátni az emberekben? hmmm? mindenkiben van valami pozitív. Meglátod, ha megváltoztatod a gondolkodásod saját magadról és a világról, máris jobban érzed magad.


De amíg másokat teszel felelőssé a boldogtalanságod miatt.... sok jóra ne számíts az életben.

2008. dec. 30. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 A kérdező kommentje:

KÖSZÖNÖM A VÁLASZOKAT MINDENKINEK!


Mindegyikben volt igazság, köszönöm hogy írtatok.


Arra jutottam, hogy nem érdekel az egész. Úgyse lesz időm barátokra ha mondjuk úgy, beindul a karrierem :) ha olyan emberrel találkozok aki megérdemli, hogy barátkozzam vele azt észre fogom venni.


Lehet, hogy önző vagyok meg még sok más, de ez nincs mindig így. Másrészről pedig úgysem tudok megváltozni amíg én nem érzem szükségét.


Azzal, hogy én mindenkiben a rosszat látom vitatkoznék. Próbálom magamnak mondogatni, hogy nem baj minden kapcsolatban (akár baráti) vannak ilyen dolgok senki sem tökéletes én sem vagyok stb. De egy idő után ezt már magam sem hiszem el. És mások olyan dolgokat tesznek sokszor ami kicsapja nálam a biztosítékot. Én ilyet nem teszek (rá is kérdezek, hogy velem van-e hasonló jellegű probléma)

És egyszerűen nem értem, hogy ha én képes vagyok rá, akkor mások miért nem. Pedig nem nehéz.


Na ennyi. Köszönöm, hogy meghallgattatok és köszönöm hogy írtatok. Sajnos úgy döntöttem, hogy inkább már nem érdekel az egész. Fussanak utánam mások. :( bocs, csak tényleg azt érzem hogy inkább mégse kell nekem ez az egész. Szeretném de ez így nem megy.


KÖSZÖNÖM MINDENKINEK, BOLDOG ÚJ ÉVET NEKTEK! SZIASZTOK.

2008. dec. 30. 13:57
 24/32 anonim ***** válasza:
szerintem sem veled van a baj. viszont volt 1 osztalytarsam aki mindenkivel kedves volt, segitokesz, de vhogy nem volt nepszeru. igy sokan hozza se szoltak mert "ego" lett vna. a tobbiek kozul pedig akik ugyanabba a helyzetbe vtak mint o, azokkal jol egyezett. en is probaltam baratkozni vele, nagyon aranyos volt de vhogy nekem tul omlengonek tunt, allandoan elarasztott az erzeseivel es mindig o keresett engem. szoval 1 ido utan az agyamra ment. pedig nem hinnem h baj lett vna vele. de 1es embereknek neha az kell h ok rohanjanak vki utan, h ne legyen minden talcan. talan ez a baj?
2008. dec. 31. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
100%
az 1ik "legjobb" baratnomet 3 eve hajkuraszom. mikor van kedve hozzam vagy szuksege van ram akkor minden tunemenyes, mikor nem, akkor nem er ra. a masikkal "csak" 2 eve ez a helyzet. mikor szakit ram idot minden ok, de maskor kerkeperec kijelenti h most nincs kedve/massal kell talalkozzon. pedig mind2 egykor tenyleg a legjobb baratnom volt.
2008. dec. 31. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
78%
Szánj egy kicsit több időt magadra! Esetleg a hóvégeken próbálj meg egy kicsit félretenni, hogy egyszer kényeztethesd egy kicsit magad.
2009. jan. 2. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
67%

Nekem nincsenek ilyen gondjaim, szerencsére. De viszont már sokszor találkoztam ilyen esettel. Az én régi osztályomban is voltak néhányan akik a barátaimnak tartották magukat de viszont ha valamiből rossz jegyet kaptam majd kiugrottak a bőrükből örömükben. Szerencsére, én ki tudom szűrni az ilyeneket és nem is foglalkozom velük. Igazából szánalmasnak tartom őket, mert nem tudnak őszintén örülni annak ha engem boldognak látnak.Bezzeg én...

Az igazi barátokat nagyon nehéz megtalálni, szerencsére nekem már sikerült.

2009. ápr. 10. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:
100%

Szia!Én sajnos hasonló cipőben járok.Rájöttem,h a gyerekkori legjobbnak vélt barátnőm a világ leggonoszabb,legaljasabb embere,egy utolsó senki.Mindenkit ellenem fordít(mióta összeveszett velem-teljesen ok nélkül)azért a párja se semmi,gondolom részben a drága barátnőm,részben saját"jóságából" kifolyólag jelenleg azon munkálkodik,h szétrombolja a párommal való kapcsolatomat,úgy,h tömi a fejét minden hülyeséggel,meg olyan kijelentést tesz neki,h akk fog vele újra barátkozni,ha elhagy engem,meg nehogy lekötelezze már magát-úgy tesz,mintha én eltiltanám tőle,holott mondom,az egésznek semmi alapja nincs,sosem bántottam egy barátomat sem,egyszerűen az drága egykori barátnőm,az ő barátnője tömi a fejét.Szóval most azért drukkol,h szakítsunk...nekem csak a barátom van egyedül,aki szeret(apám elhagyott minket,anyám alkoholista,útál mindenkit)és ezt a bnőm nagyon jól tudja,mégis ezt teszi.Szerinted?hát köszönöm,de én nem kérek több barátot.A párom a legjobb barátom is egyben.Tedd te is ezt,keress egy rendes fiút,akivel mindent megoszthatsz...barátokba nem érdemes ennyi energiát fektetni.Keress embereket,akikkel hetente,2hetente összejössztök pletykáltok egy jót,de ne tegyél bele annyi odaadást,szeretetet...felesleges.

20/L

2010. jan. 1. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 A kérdező kommentje:

tegnap 22:47 köszi a tanácsod, megfogadom!

Már el is feledkeztem erről a kérdésről, tavaly ilyenkor írtam ki :)))

Most pontosan ez a helyzet, van pár barátom, barátnőm de nem mondok el nekik semmit amit később felhasználhatnak ellenem, csak a semmiről beszélgetünk... illetve van egy legjobb barátom aki talán több is, egyedül benne bízom meg. Bár azért óvatos vagyok...


Én is rájöttem, hogy nem érdemes annyi energiát fektetni bele, most is több barátnőm hagyott faképnél mert férfi lépett a képbe. Nem is érdekel, a legtöbb barátnőm mind ilyen volt...


Azért szerintem még nem kell végleg elzárkózni az igaz barátság elől, fiatalok vagyunk ( egyidősek :)) még lehet, hogy megváltozik az életünk...


Boldog Új évet egyébként! :)

2010. jan. 2. 07:57
 30/32 anonim ***** válasza:
100%
Hopp,már 2010 van :D,nem is vettem észre,h 1 éves kérdés:) na nem baj.Sok sikert és Boldog Új Évet kívánok!(utolsó vtam)
2010. jan. 2. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!