Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért nincsenek igaz barátaim?...

Miért nincsenek igaz barátaim? Más is van ilyen helyzetben mint én, esetleg velem van gond?

Figyelt kérdés

Előre elnézést, amiért hosszú lesz. De betelt nálam a pohár.


Nem akarom elhinni, hogy nekem nincs egy rendes barátom sem. Ennyire nem lehetnek "szemetek, jellemtelen senkik stb." az emberek. Karácsony alkalmából is mindenkit köszöntöttem. Most direkt az utolsó pillanatig vártam, mert ők sosem gondolnak rám.... Sokan még csak nem is reagáltak, pedig sok embert köszöntöttem!!! Kb 2-3 "barátom" mondott rá annyit, hogy: kösz, neked is.

Az egy dolog, hogy születésnapomra se küldenek egy sort se ( pedig tudják mikor van ez 100%ig biztos) de ha én küldök arra SE válaszolnak!!! Ilyenkor azt gondolom biztosan haragszanak rám, de nem mert utána ha találkozunk az utcán beszélgetünk meg minden, mintha mi sem történt volna. Most akkor ők ennyire neveletlenek és bunkók vagy én vagyok hülye már?

A másik pedig, hogy sokan csak nyafognak DE az én bajom nem érdekli őket. Pedig nekem is lenne olyan, amit ki szeretnék beszélni valakivel. Nekem is van gondom. Sokkal több mint nekik. Merthogy nekik mennyi gondjuk van, és emiatt minden nap felhív és siránkozik... A szülei a s*gge alá teszik az új házat, új autót, mindene megvan. Nekem semmim sincs, a szüleim a hitelt próbálják visszafizetni, hogy a házunkat ne vigyék el. Sokszor kajára nem jut, nemhogy egy nap 20ezreket elkölteni kajára,italokra,édességre,hülyeségekre. Szüleimmel is rettenetes a kapcsolatom, de tényleg nem túlzok, bántalmazások, veszekedések szinte mindennaposak stb. Mégsem nyafogok ennyit! Én is szeretném néha megbeszélni a gondjaimat, de ha én mondok valamit úgy csinálnak mintha meg sem hallanák. Semmit sem mondanak rá!! Közbevág, hogy vele mi történt. Én adok neki tanácsokat, vigasztalom próbálok segíteni, elmondom mit gondolok stb. De őket nem érdekli csak sírnak tovább.


Pedig szerintem egy szavuk nem lehetne, mert kedves vagyok, igyekszem rendesen viselkedni, meghallgatom őket, segítek ha tudok. Akármikor ha elfoglalt is vagyok, szólnak hogy segítsek AZONNAL ugrok, és mindent elintézek nekik, (köszönetet azért várnék, ha mást nem...) utánajárok és segítek mert nem bírom megtenni, hogy ne mikor egy pillanat alatt meg tudom csinálni nekik.

Mindent kölcsön adok, ha kérik. És itt nem egy tollról vagy egy zsebkendőről van szó, hanem drága dolgokról.

Kedves, aranyos próbálok velük lenni, ha szüleikhez megyünk illedelmesen viselkedem. Azért lehet velem bulizni, hülyülni is. Benne vagyok sok durva dologba, de mégis felelősségteljes vagyok, mégha sokszor nem is tűnik úgy. Lehet bennem bízni és őszinte vagyok. Mindig kiállok a barátaimért, akkor is ha esetleg ő a hibás. Kötelességemnek érzem, hiszen a barátom. Jóban-rosszban együtt.

Ezzel szemben... régen volt egy nagyon jó barátnőm, de történt egy dolog. Megvádoltak valamivel, ami nem volt igaz. Azt hittem több évnyi barátság, és ekkora hatalmas őszinte szeretet után bízik bennem. De nem... amikor rákérdezett, hogy "de tényleg nem te voltál?" egy világ dőlt össze bennem. Hatalmas ocsmányságról volt szó, amit sosem tettem volna. Ő pedig el tudta rólam képzelni :( nem értem miért, pedig mindig kedves voltam hozzá, nagyon szerettem. Úgy látszik nem érdemelte meg...


Egyszerűen nem értem már ezt az egészet. Velem van gond? Tudom, nehéz velem de szerintem kevés olyan igaz barát van mint én. A barátok nagyon sokat jelentenek nekem. Szerintem a barátság szent, de tényleg. Egymás szerelme tabu. A barátság sokkal többet ér ennél. Mások nem így gondolják úgy látszik... és nem csak velem, a többi barátjukkal is ilyenek úgy veszem észre.


Minden barátom más korosztály, máshonnan ismerem őket más az érdeklődési körük stb. És mégis mind ilyen kétszínű szemét senki. Már elnézést, hogy ilyet írok, de ideges vagyok. Annyira próbálok megfelelni nekik, kiteszem értük a lelkemet mert szeretem őket. De ez már több a soknál, végeztem. Én is úgy fogok velük bánni, ahogy ők velem. Nem csinálnak belőlem bolondot, ez már szánalmas, hogy mindent megteszek értük.

Ne haragudjatok, hogy sok lett. remélem volt olyan aki elolvasta. Nagyon köszönöm neki. Nektek mi a véleményetek? Szerintetek mi a baj velem? Tudom, hogy nem vagyok olyan mint más, nem nevezném magam átlagosnak, sokszor nem könnyű velem de azért szerintem ezt már én sem érdemlem.


2008. dec. 29. 16:35
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
100%
Ismerős.Mondjuk én csak 13 éves vagyok.De már csalódtam megfogadtam hogy majd ha lesz olyan ember aki normális,rendes,hasonló hozzám akkor engedem csak közel magamhoz addig maradnak ezek a haverságok.
2008. dec. 29. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 yuda ***** válasza:
100%

Talán nem fog vígasztalni,de legtöbb embernek nincs igazi jó barátja,mert az tényleg ritka,mint a fehér holló.

Jó haverok,ismerősök lehetnek,de egy igaz barát,akire számíthatsz többségében és ő is viszont,ilyen alig akad.


Legelterjedtebb az iskolás korból származó barátság-felnőtt korban még ennél is nehezebb.Ha abból a közegből nem maradt legalább egy,akkor már kevesebb az esély.


Ha úgy találod jónak,érdemes ilyen fórumokban is barátkozni,sokszor jobb kapcsolat alakul ki a virtuális világban,mint egyébként-tegyük fel pl.ha nekem írsz,biztos visszaírok,mert barátkozós természetű vagyok.


Már olyat is hallottam,hogy valaki ilyen fórumokon ismerkedett és párkapcsolat lett a vége-pl.konkrétan az öcsémnek is így van éppen....ilyen is előfordul.

2008. dec. 29. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Elolvastam a kérdésedet elejétől a végéig. Sajnos (vagy nem sajnos?), sok a közös vonás bennünk - annyi eltéréssel, hogy én már tudom lazábban kezelni a kérdést, mert azt adom vissza mindenkinek, amit megérdemel. Szerencsére vannak egészen jó barátaim is, de hát "tökéletes" nincs, összekapunk néha ezen-azon, viszont általában hamar kibékülünk. Engem is becsületességre és őszinteségre neveltek, csak hát sajnos a világ nem becsületes és őszinte, ezért mi, akik azok vagyunk, sokkal többet koppanunk, mint a "kedves" ismerőseink, akik felismerték, hogy az érdekeik azt kívánják meg, hogy szemetek legyenek és törtetők, mert így sokkal hamarabb érnek célt, mint emberi hozzáállással.

Én úgy "adom vissza" a szemét viselkedést, hogy falat húzok az illető ember és saját magam közé. Tudod, a rossz barátoknak is szükségük van barátra, és nekik is fontos, hogy legyen valaki, akinek mindent elmondhatnak és aki tanácsot ad nekik. Ha te rendes vagy és megbízható, akkor hozzád fordulnak - mint ahogyan azt a mellékelt ábra is mutatja.

Van egy "barátnőm", akit egyre kevésbé szeretek, mert én nem szoktam hozzá ahhoz a viselkedéshez, ami őt jellemzi. Régebben sok mindent elmondtam neki (gondolataimat, terveimet), ő azonban csak felszínes dolgokat, meg panaszáradatot zúdított rám, és fontos dolgokról nem beszélt. Olyan fontos dolgokat értek ez alatt, ami számomra is hasznos infó lett volna, de ő elhallgatta, csak azért, hogy nehogy én is részesüljek a "jó dolgokban". Durva elhallgatásai voltak - egyenesen sértők, amikből egyértelműen kiderült, hogy ő versenyzik velem, mindenben jobb akar lenni nálam, és nem barátnak tekint, sokkal inkább ellenfélnek, akivel látszólag jóban van. Mi küldözgetünk egymásnak képeslapot ünnepekkor, de ez egy látszat-dolog, tudom jól, hogy nem bízhatok meg benne, mert hazudik és csak a saját érdekeit nézi. Úgyhogy, most ott tartok, hogy érzékeltetem vele, hogy nem tetszik a viselkedése, és egyre keményebben kérdőre vonom, amikor szemétségen kapom. Emellett nem keresem a társaságát, és e-mailen is csak akkor beszélek vele szünetekben, amikor muszáj.

És azt kell mondanom, hogy sokkal jobb nélküle, mint vele! Felszabadultabb vagyok és boldogabb, amikor nem találkozunk.

Tudod, nem jó barátok nélkül élni, de ennél már csak egy rosszabbat tudok elképzelni: hamis barátokkal bájcsevegni, bennük megbízni, és tőlük bármit is remélni.

Inkább tartsd magad távol tőlük! Előbb-utóbb lesznek igazi barátaid is, ... addig pedig ne idegesítsd magad a hamisak miatt.

2008. dec. 29. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
100%

A hideg ráz ki, mert ugyanezt én is leírhattam volna!!!!ugyanez van velem is...a legjobb barátnőim támadtak hátba, nem egyszer és nem egyszerre..amikor elöször megtörtént azt gondoltam hogy huh..kifogtam 1 ekkora szemetet..másodjára kiborultam...harmadjára sírtam..azóta már nem szamolom az "igaz barátokat".. ami a legviccesebb hogy a legutóbbi ilyen barátnőm, állandóan kéérdezi h miért vagyok ilyen szomorú mostanában.. pffff... annyira sokat csalódtam,hogy ha újra hátbatámadnak már megsem lepősm..annyit sírtam már emiatt...de engem már nem érdekel..:( amibe nem haunk bele, az csak erősebbé tesz..ugyhogy fel a fejjel!!:)))

boldog karácsonyt is utolag mindenkinek!:)

2008. dec. 29. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
92%

Na szia Kedvesem.

1. Én is küzdöttem ezzel a problémával, és megtaláltam a módját, hogy ne kergessen az őrületbe, szóval ha most le is hordalak, kérlek azt is fogadd meg.

2. Fiú és lány között nincs barátság ezt tanuld meg, és nincs kivétel sem. Aki azt mondja, h van, annak a barátsága nem tart régóta, vagy próbaképpen próbáljon meg beszélni neki hogy milyen tisztasági betétet használ, és h hüvelyi folyása van, állítom, vagy soha többet nem látod. Vagy: le akar fektetni.

3. Ne add oda még a szívedet is (meg semmi mást sem), míg nem látod, hogy ő képes lesz adni úgy, hogy nem vár érte semmit! Az égadta világon semmit!

4. Ne rohanj utánuk. Ha olyan értékes ember vagy, nekik kell rájönniük erre, és nekik rohanni utánad.

5. Nem veszed észre, de a "túl sok csalódás" sajnos olyan emberré tett, hogy nem tudod, de senki nem tudna neked már megfelelni. Nem tudjuk, milyen ocsmányságról volt szó, amivel megvádoltak, de lehet, h nem az zavarta volna, hanem az, hogy nem mondtad el neki. (habár a sztorit nem ismerjük)

6. A szüleim engem is bántalmaztak, mégis szeretnek. A sok adósság, a gürizés, hogy talpon tudjanak maradni, az elidegeníti egymástól az embereket, és igen előfordulhat, h mivel már hivatalosan is felnőtt vagy, úgy érzik, kevesebb energiát kell rád szánni. De elhiheted nekem, h miattad, és az esetleges testvéreid miatt csinálják az egészet!Nem hiszem, h karácsonyra nem kaptál semmit tőlük, az meg, h nem adnak jóéjt puszit... Könyörgöm, ha igényled, menj te érte, meglátod még meg is hatja őket.

7. És ez a legfőbb: Neked is meg kell változnod méghozzá gyökeresen. Hogy írhatod, h mindent megteszel értük, mikor a barátság abból áll, h olyannak fogadjuk el, amilyen? (akár plázacicának, akár vegetáránusnak, akár leszbikusnak, stb...) Hisz nem sikerült, mert máris "utálod" őket, pedig hogy úgy mondjam a legfőbb hibájuk, h nem hallgatnak meg, és nem bombáznak sms-sel. Az hogy félbeszakítanak, nem jelenti azt, h TE véletlenül, észre sem veszed, de legalább annyiszor megteszed, ha meg zavar, mért magadat őrlöd, és mért nem szólsz nekik?


És az utsó: (és tényleg ne sértődj meg, de ezen nagyon kérlek gondolkozz el,) ne tartsd őket önzőnek, míg meg nem számoltad hosszú-hosszú leveledben hányszor szerepel az Én, az Enyém, és az ez járna nekem....


Sok sikert az önelemzéshez. Ha le is pontoztok, akkor is rá fogsz jönni, ha máskor nem, hát évek múlva, h ha nem is teljesen igaz, de ezeket az alap dolgokat mindig minden körülmények közt be kell tartani. És hirtelen lesznek barátaid. Nem zsákszámra, de ha már gondolkoznod kell, hogy jöjj ki a pénzedből, h annyit vegyél neki karácsonyra, amennyit megérdemel, az már tökéletes.


Szia, és Boldog Új Évet!

2008. dec. 29. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
92%

Szia!

én is hasonló helyzetben vagyok mint Te...

viszont az utolsó válaszolóval nem teljesen értek egyet,vagyis nagyon nem,főleg abban,hogy igazi barátság nem létezhet fiú és lány között,mert van kivétel...

szerencsére:)

2008. dec. 29. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim válasza:
100%
igaz rendes baratot nehez talani.ilyen barat amilyen neked sok van nagyon sok,csak nem mindenki veszi eszre ezt.te mindent megteszel ertul ok meg a kis ujjuat se mozditjak meg.ha szeretnel valkivel dumalini en szivesen meghallgatlak sot tanacsot is adok ha szeretned.az a baj hogy te tul jo vagy szerintem.es tul segitokesz,valogasd meg nagyon jol kivel baratkozol meg.az emailcimem a kov:halici@citromail.hu, irj batran nekem.
2008. dec. 29. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 A kérdező kommentje:

Köszönöm, hogy ilyen sokan írtok :)

Akkor sorban válaszolgatok:


Én akkor utáltam meg egyik barátnőmet nagyon, amikor helyettem egy másik lányt választott. Valami sulis marhaság volt és nálam nem volt kérdés, hogy mi együtt leszünk. Mondjuk nála sem volt kérdés, mert már eldöntötte h nem engem választ :D Én meg álltam ott egyedül... pff de jó is volt.

Nem mintha nem tudnék egyedül lenni, de ha valakiben bízok és a barátomnak hiszem... hát azt gondoltam ez kölcsönös.


Én még hiszek benne, hogy létezik igaz barátság. Csak nekem nem jön össze :(


Én se kölcsönt adtam :DD mármint nem hitelt,pénzt. Hanem kölcsön adtam dolgokat ha kérték.

Nálunk versengés helyett irigység ment. Ha ő kapott valamit én szívből örültem, vagy ha kicsit irigykedtem is nem mutattam mert vagyok annyira intelligens-szerintem. Ha én kaptam valamit ( sőt én nem is kapok a szüleimtől, hanem magamnak veszem meg! spórolok rá basszus!) akkor irigyek voltak és sokszor nem szóltak hozzám, és szemetek voltak velem. Ennyire nem lehet valaki idióta...

Engem sem ismer egyik barátom sem igazán. De még a szüleim sem. Nincs egy olyan ember sem aki minden oldalamat látta már. De az a baj, hogy ha szembesülnek vele hogy én ennél több vagyok megijednek tőlem vagy nem tudom. Nem támogatnak semmiben, állandóan ezt kapom, hogy "úristen! úristen!" "úristen de megváltoztál!" "jaj de más vagy" Pedig mindig ilyen voltam csak eddig nem tudták mert nem figyeltek.... reménytelen az egész :(


Olvastam a : Mindenki számára haszontalan vagyok? A lényeg: nagyon egyedül vagyok, nincs senki akiben mgbízhatnék, nem kellek senkinek. kérdést, megértelek részben nálunk is ez van. Azért az durva, hogy anyukád nem adja vissza a naplódat. Szerintem nálatok sem veled van baj, hanem inkább a szüleiddel. Ne gyötörd magad, mert nem érdemes.


A 17:08-as válaszolónak külön meg szeretném köszönni, amit írt. Nem nagyképűségből de valahogy én is így érzem.

Egyébként mindenki másnak is köszönöm, aranyosak vagytok. :)


Tudom. És sokaknak nem is kellenek barátok. Körülöttem is sok ilyen ember van.

Csak az a baj, hogy nekem a család ugye kiesik mert tőlük inkább menekülök. Párkapcsolatom sincs soha, nem bírom a kötöttséget, futó kapcsolataim vannak. Egy ember van akit úgy érzem szeretni tudnék (sőt feltétel nélkül szeretek) de ő már elkelt, fogalmazzunk így :)

Tehát nekem csak a barátok maradnak. Hiába játszom meg magam, hogy kemény vagyok és egyedül is megy minden. Néha azért csak kell, hogy valaki álljon mögöttem és ha visszanézek emlékeztessen a céljaimra hogy ne adjam fel. Enélkül értelmetlen csinálni bármit is.


Én is lazábban kezeltem már, csak most nagyon elegem lett. Már nem érdekel, nem szégyen ha őszinte vagyok. Ezelőtt sose írtam volna ide egy sort se, főleg nem ennyire őszintén. Mert egyedül is képes vagyok bármire. Csak most elegem lett, hogy nincs egy olyan ember se akivel kölcsönösen számíthatnánk egymásra.

Hát én őszintén nem tudom már hogy melyik a jobb ha hamis barátokkal szenvedek és összetörnek, vagy ha egyáltalán nincsenek és azt érzem nincs miért élnem mert nincs kihez egy szót szólnom. Egyik se túl mesés.


Szomorú, hogy ennyi emberrel történik ez. Nem is gondoltam volna.

Boldog Karácsonyt Neked is/Nektek is!.


Szerintem van barátság fiú és lány között. Nekem van egy olyan ami több éve tart. Neki elmondhatom ha pl. menstruáció alatt fáj a hasam :)) ad tanácsokat, hogy tegyek a hasamra párnát és 5 percenként kérdezgeti, hogy jobban vagyok-e. Barátnője nem tudom ehhez mit szól amúgy. Igazából ő az egyetlen akiben sosem csalódtam. Csak mostanában azt érzem eltávolodtunk. Rajtunk kívülálló okokból.

De ő tényleg kiáll mellettem.

Ln nem rohanok utánuk. Elmondani sem mondok el mindent, lehet ők azt hiszik de én úgy érzem ez az összesnek még a fele sincs, szóval azért beszélgetek velük ennyire bátran.


Megfogadom amiket írtál és elgondolkozok rajta és köszönöm. De! Nekem meg tudna felelni bárki, aki őszinte és nem ilyen köpönyegforgató. Nem várok sokat. Aztán ha én meg tudom tenni, hogy olyan vagyok mások se halnának bele. Csak olyat várok el másoktól ami már bennem is megvan.

Hogy mondhattam volna el neki amikor nem is tudtam semmiről? Félrehívták őt és elmondták neki hogy én mit csináltam. Holott semmit sem csináltam, valaki aki utált kitalálta és terjesztette. És a nevemben tett dolgokat. De mindegy.

Szüleim sosem törődtek velem, régen sem fordítottak rám energiát. Őszintén szólva nem is értem ahhoz képest én hogy lettem ennyire rendes. Nem róluk vettem példát az biztos. Megérdemelnék, hogy itt hagyjam őket egy szó nélkül én mégis maradok és próbálom helyrehozni az egészet. Mert a család azért valamennyire tartson össze.

Karácsonykor az ajándékot szó szerint hozzám vágták. És apám még csak ide sem jött. Lent feküdt részegen az asztalon- leírom már akkor így konkrétan. De ezen nem sírom el magam, az vigasztal hogy van tehetségem(nagyon remélem) és egyszer majd nagyon gazdag leszek és lesz saját házam és többet nem kell visszajönnöm már ide.

Nem hiszed el, hogy hányszor próbáltam. Minden nap kedves vagyok velük és próbálom megoldani azokat a dolgokat amik nem is az én feladataim lennének. De hiába csak leordítanak. Velük nem lehet semmit sem kezdeni, mások is mondták.

Én aztán elfogadok mindenkit, azt nem lehet mondani h nem. Ők nem fogadnak el engem mert biszexuális vagyok. Sokan nem is tudják mert hánynak az ilyesmitől úgyhogy inkább meg sem említem.

Nem nem bombáznak sms-el egy darabot nem kapok tőlük SOHA. Figyelj én elfogadom őket, csak már elegem van hogy ők engem nem és nem viszonozzák amit értük teszek. Nem arra gondolok hogy ha segítek nekik adjanak egy autót. Mert nem azért segítek, hogy viszonozzák. De amikor nekem kell segítség és ott vagyok a sz..-ban ne hagyjanak már ott hanem segítsenek. Akárhogyan. Én szinte bármit megteszek értük ha kell ők meg semmit. Ez így nem működik. És évek óta ez van. És emiatt gyűlöltem meg őket. Mert csak elvesznek belőlem. Nem kéne vesztegetnem az időmet ilyen emberekre, mégis megteszem. Nem lehet mást mondani már, hülye vagyok.

Én sosem szakítok félbe senkit és vágok a szavába. Erre mindig figyelek. (kivéve ha valakivel veszekszem vagy ideges vagyok. de ők viszont nem barátaim)

Hiába szólok nekik nem értik mivel van bajom. Meg mondják hogy de én szeretlek, és örülök hogy vagy, úgy érzem jó barátok vagyunk. Bárcsak érezném.... nem a szavak számítanak szerintem, felesleges az egész monológ ha tettekben nem nyilvánul meg. Csak részemről.


Azért szerepel ennyiszer az én meg stb. mert nekem van gondom velük magamról írok. És nem az ő nevükben beszélek.

Egyébként meg azon is el lehetne gondolkozni, hogy miért vagyok ilyen. Ha valaki csak a rosszat kapja nem lesz az örökkévalóságig kedves. Főleg nem hálás.

Nem is ajándékozunk mert ők nem gondolják úgy... nem azért mert szerintük a szeretet elég... hanem mert: minek? . Na de mindegy

Köszönöm, hogy írtál és én tényleg át fogom még olvasni amit írtál és elgondolkozok rajta. Ja egyébként ez a 18:23-asnak szólt, csak már olyan sokat írtam :DDD

2008. dec. 29. 19:47
 19/32 A kérdező kommentje:

Szerintem is túl segítőkész vagyok már... de azért mert nekem ez nem fáradtság és alap dolognak érzem. Nem mindenkivel, de a barátaimmal igen. Különben meg milyen ember lennék ha nem segítenék mikor lehetőségem van rá és sok időbe sem telik és nem érzem tehernek...


Köszönöm, lehet majd fogok írni :) Most kicsit összeszedem a gondolataimat és megnyugszom még.

2008. dec. 29. 19:49
 20/32 anonim válasza:
100%

Jó tudni , hogy nem vagyok egyedül

Át tudom érezni a helyzeted, velem is hasonló történt :S [mit hasonló, 95%ban ugyanez]

2008. dec. 29. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!