Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Baj ha nem tudok nemet mondani?

Baj ha nem tudok nemet mondani?

Figyelt kérdés
sziasztok. szoval sose tudok nemet mondani.. de nem cigi pia ilyennek..hanem hogy ha elkérnek-kérnek valamit mindig oda adok mindent meg teszek mindent..és sose mondom hogy nem..szerintetek ez baj?
2010. okt. 9. 18:30
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
neked baj... tudom imlyen, én is ilyesmi vagyok, de már edzem magam:D
2010. okt. 9. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
71%
Nem, nem baj.Adsz nekem ajándékba 10 millió forintot? :)))))))
2010. okt. 9. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk nem baj, de te ebből még rosszul is kijöhetsz.
2010. okt. 9. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
94%
Igen, baj. Előbb vagy utóbb durván ki fognak használni, sőt már most is azt hiszik, hogy te vagy a "csicska". Én is ilyen voltam régen, mára már megtanultam nemet mondani.
2010. okt. 9. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem szerencsés viselkedés, mert kihasználhatnak. Mindig mérlegelj az "igen" előtt, ha valóban szüksége van a kérelmezőnek a segítségedre, legyen. Azonban minden más esetben udvariasan háríts.
2010. okt. 9. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
89%

Az olyan jellegű "nem tudok nemet mondani" helyzet a baj, amit utólag megbánsz.

Arra vigyázz, hogy a túlzott jószívűségednek ne idd meg a levét utólag!

2010. okt. 9. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Tudnod kell nemet mondani, mert jogod van önmagadra. Nagyon jó és szép dolog, hogy segítőkész vagy, és segíts továbbra is. De a segítségnyújtásnak nem szabad felemésztenie téged. Ha úgy érzed, már kihasználnak, visszaélnek a jóságoddal, nyugodtan mondj nemet, mert ezzel csak magadnak ártasz. Kinevetnek a hátad mögött, hogy ezzel mindent meg lehet tenni.

Van idő, energia ami csak a tiéd, azaz: tarts fenn magadnak időt, amikor csak azt teszel, amit te szeretnél.

2010. okt. 9. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez baj. Valószínűleg neked is megfelelési kényszered van (nekem is ez volt). Ez azért van, mert úgy érzed, ha mindenkinek megteszel mindent, akkor majd szeretni fognak. Ez nem így van. Ki fognak használni és nem fognak jobban szeretni.

Mindig gondold végig, mire mondasz igent. Főleg abba gondolj bele, mi van akkor, ha nemet mondasz. Semmi. Megértődik? Kit érdekel, majd megbékél. Nem fog szeretni? Kit érdekel, majd szert más. Nem lesz a barátod, többé? Na és, majd lesz másik.

Tanulj meg nemet mondani. Te is jobban fogod magad érezni.

2010. okt. 9. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy meg nézted az Igen ember című filmet?

Nem abból kéne ki indulni!Ha még nem látad kérlek nézd meg és akor majd meg látod önmagadat...ha igen akkor tudod, hogy milyen egy balf..z volt benne Jim!!

2010. okt. 9. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim válasza:

Igen baj, csúnyán megfogod szívni, világ nem, de magyarország végképp nem olyan hely, ahol ezt értékelnék, itt ezt kihasználják.

Elöbb te aztán a család, aztán a többiek.

2010. okt. 9. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!