Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tehetnék? Arról lenne szó...

Mit tehetnék? Arról lenne szó hogy a lányom 2 hete kapta meg a jogosítványát.

Figyelt kérdés

Na de már olyan gyorsan vezet, hogy már traffipax is lekapta, kellett fizetni is. Mondtam az a lányomnak

hogy elveszem tőle a jogsit és nem vezethet amíg nem vesz vissza a tempóból, erre jött az apja hogy adjam neki vissza.. had vezessen stb.. Lányom meg azzal fenyeget hogy elköltözik az apjához így meg úgy teljesen elkeseredtem. Köszönöm a válaszokat.! 42 N


2010. okt. 9. 16:38
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:

Tényleg csak ennyi kell, hogy ne fizesd be neki, és az apja se fizesse be. Hiába hisztériázik, neki kelljen pénzt szereznie rá nehezen. Kell hogy érzékelje a dolog súlyát, mert most nem érdekli hogy ki mit dumál neki.


Azt kell elintézni, hogy mély nyomot hagyjon benne a dolog, így legközelebb mikor rálép a gázra, eszébe fog jutni az eset, és vissza fog venni magából. Később meg már rutinná fog válni, és nem lesz gond. Ilyen dolgok fölött nem szabad elsiklani csak úgy. Beszélj az apjával is, és mondd el, hogy ez nevelés, ezért vegye ő is komolyan, és álljon melléd ebben.

2010. okt. 9. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:

Persze, visszaadod, azért szerezte. Ennek vannak feltételei. Csak őrajta áll, hogy mikor teljesíti, és már adod is.

Nála a labda. Nem hisztizéssel tudja visszaszerezni, erre rá fog jönni magától is.


Ne dőlj be mindennek, csak mérgében - ijedtében - beszél hülyeségeket, Légyzümmögés a fülednek.

2010. okt. 9. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:

Mondd meg hogy tudod, még nem érzékeli jól a sebességet. Előfordul, hogy nem veszi észre az ember friss jogsival. Megtörtént - jó hogy nem lett nagyobb baj. Vezethet majd - ahogyan te jónak látod. Még gyakoroltok. Biztos vagy benne, hogy meg tudja tanulni a megfelelő sebességet is - szeretnéd egyelőre ellenőrizni. Ez nem magyarázkodás - arra nem vagy köteles - csak tájékoztató.


Előfordul. Pláne életében először. Még nem tudta. Na de nehogy már neki álljon feljebb! Visszakapja, igen. Ahogyan biztonságban tudod őt.

2010. okt. 9. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
Ismerősöm pont így járt. A fia friss jogsival gyorsan vezetett, kamionnal ütközött a belvárosban. Most a temetőben nyugszik, az anyja azóta búskomor, nem tudja megbocsátani magának az engedékenységét.Én 16 évesen kaptam jogsit, több mint 30 éve PAV-val lehetett korkedvezménnyel vizsgázni, kb. 2 évig csak akkor vezethettem, ha édesapám mellettem ült. Többet tanultam tőle az alatt a két év alatt, mint a tanfolyamon. Soha egy koccanásom se volt, sportosan vezetek, de a szabályokat mindig betartom. Mi lesz a lányoddal később, ha már most is ennyire éretlen? Engedd az apjához, de jogsi nélkül. Hidd el, néhány hét után ész nélkül rohan vissza.A kocsi, amit vezet , a sajátja? Ő dolgozott meg érte? Mert akkor nyugodtan törheti, ne törődj vele.
2010. okt. 9. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
költözzön az apjához, meg fizesse az apja a csekket is....;)
2010. okt. 9. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
100%

Mond el neki, hogy a közlekedés egy sokszereplös társasjáték, ahol a túlzott bátorság mások életöbe kerülhet és az övébe is.

Gondolom a lányod 17 éves és pont megkapta a jogsit...

Biztos nem adnék 20 alatt senkinek jogsit.


1 napja engedtek haza a kórházból mert egy "rutinos" 18 éves kislány a barátnöi elkápráztatása érdekében csak úgy hopp, kivágta magát a kocsisor mögül és elözni kezdett. Hogy elkerüljem a bajt helyette is és ne haljunk meg mindannyian, félrerántottam a kormányt. Kiütöttem egy fát, majd 3 átfordulás után értem földet.

Miközben gyakorlatilag vérben fürödtem és pár rendes ember nagy nehezen kibontott az autóból, addig Ök 4-en próbálták megmagyarázni, hogy a másik volt a hibás.....No comment.

A térdemet nem fogom tudni többé teljes értéküen használni, nem tudok többet focizni a gyerekekkel vagy biciklizni menni, arról nem is beszélve, hogy az oviban sem tudom leguggolva vagy letérdelni várni Öket, hogy a nyakamba ugorjanak.

Ugyanakkor örülök, hogy élek.

2010. okt. 9. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
20.38-as, teljesen igazad van. Az ilyen felelőtlen tinik miatt van annyi baleset. Én is korhoz kötném, és minden vezetni akaróval megcsináltatnám a PAV-ot. Maximum a vizsgázók ötöde tudná éetenni, és akkor még sokat mondtam. Nagyon sajnállak, bár tudom, ettől még nem jön rendbe a lábad. Remélem a kislányt rendesen megbüntették.Bár én előbb a szüleit venném elő.
2010. okt. 9. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
0%
Nézd sohasem lehet tudni. Voltak már lányok, akik tudták, hogy ők a kerékre születtek. Küldd el a lányt egy versenyző iskolába, ki tudja, bármi lehet. Az igazi tehetségeket nem lehet korlátozni, ki tudja.
2010. okt. 10. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!