Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy lehet bírni a kritikát...

Hogy lehet bírni a kritikát rokonoktól házvétel esetén?

Figyelt kérdés

Nagyon sok fikázást kapunk a családtól, hogy miért vettünk olyan házat, amire még vagy 15 milliót ráfogunk költeni (meg még többet) a következő években. Aztán felhozzák példának xy-t, hogy bezzeg ő falun milyen házat vett xy forintért, amire már költeni se kell. Ez minket nagyon bánt, de senki nem képes felfogni.

A mi házunk is beköltözhető minimális ráfordítás mellett, nem repedt a fal, nem süllyed, jó a szerkezet stb. De mi nem akarjuk úgy hagyni a régi ablakokat, a régi csempét, a régi konvektorokat, vezetékeket, vízcsöveket stb. De mi ezzel tisztában voltunk, szerencsére sok szaki ismerősünk is van a családban. Most akarunk rákölteni, amíg még több a bevételünk (gyerek sincs még). A rokonok szerint ez felesleges pénzköltés, meg rongyrázás, hogy nekünk nem jó úgy ahogy van. Meg minek kellett ilyen ház, ezek szerint jó sok pénzünk van (ami nem igaz egyébként, nem 1 év alatt fogunk tudni mindent megcsinálni.) Ha meg ezt mondjuk, akkor meg azzal bacogatnak, hogy akkor meg minek vettünk ilyen házat, ha csórók vagyunk.


Hogy lehet ezt bírni, azon kívül, hogy már mi érezzük xarul magunkat tényleg a saját házunk miatt.

Valami frappáns válasz?


2023. ápr. 22. 10:59
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
31%

Miért érdekel?

Nem kell meghallgatni, ha zavar.


Ingyért pedig fixen nem vállalnék családtagnak munkát, bocs, mert ebből lesz az, hogy x órákat áldozok az életemből nulla forint nélkül, enni meg kell.


Vagy ha hétvégén kell segíteni, tök szuper, ja, nem, bocs, és ez nem fillérbszás, egyszerűen józan paraszti ész, hogy a hétközbeni napi 8 óra meló után hétvégén nem INGYEN akarok maszekolni.

2023. ápr. 23. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
100%

"a hétközbeni napi 8 óra meló után hétvégén nem INGYEN akarok maszekolni"

A gyerekednek is kiszámlázod, ha megeteted?...

2023. ápr. 23. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, én már azt sem értem, miért publikus az a rokonság felé, hogy mennyiért vettétek a házat? Semmi közük hozzá, itt kezdődik.
2023. ápr. 23. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
69%
Nekem is meg akarta mondani egy rokon (külföldön él), hogy mit hogy kéne. Mi újépítésű lakást vettünk amúgy. Én megmondtam neki, hogy nem kérdeztem a véleményét, és amíg én nem szólok bele, hogy ő hol és hogyan éljen, addig ő is tegye meg ezt.
2023. ápr. 25. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!