Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy lehet bírni a kritikát...

Hogy lehet bírni a kritikát rokonoktól házvétel esetén?

Figyelt kérdés

Nagyon sok fikázást kapunk a családtól, hogy miért vettünk olyan házat, amire még vagy 15 milliót ráfogunk költeni (meg még többet) a következő években. Aztán felhozzák példának xy-t, hogy bezzeg ő falun milyen házat vett xy forintért, amire már költeni se kell. Ez minket nagyon bánt, de senki nem képes felfogni.

A mi házunk is beköltözhető minimális ráfordítás mellett, nem repedt a fal, nem süllyed, jó a szerkezet stb. De mi nem akarjuk úgy hagyni a régi ablakokat, a régi csempét, a régi konvektorokat, vezetékeket, vízcsöveket stb. De mi ezzel tisztában voltunk, szerencsére sok szaki ismerősünk is van a családban. Most akarunk rákölteni, amíg még több a bevételünk (gyerek sincs még). A rokonok szerint ez felesleges pénzköltés, meg rongyrázás, hogy nekünk nem jó úgy ahogy van. Meg minek kellett ilyen ház, ezek szerint jó sok pénzünk van (ami nem igaz egyébként, nem 1 év alatt fogunk tudni mindent megcsinálni.) Ha meg ezt mondjuk, akkor meg azzal bacogatnak, hogy akkor meg minek vettünk ilyen házat, ha csórók vagyunk.


Hogy lehet ezt bírni, azon kívül, hogy már mi érezzük xarul magunkat tényleg a saját házunk miatt.

Valami frappáns válasz?


2023. ápr. 22. 10:59
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
91%
De miért nem csin@ljátok azt, amit a 2-es ír?
2023. ápr. 22. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
100%

Én is több helyről kaptam rosszalló megjegyzést. Szülőktől, értékbecslőtől (aki vagyonos volt 20 éve is, ő könnyen beszélt).

Aztán amikor felújítottuk szépen mindenki dicsérte. Nem egy palota, de nekünk ennyire tellett, a mi kis fészkünk, vendégségbe mindenki szeret hozzánkjönni.

2023. ápr. 22. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
100%

Egy ház kiválasztása teljesen szubjektív dolog. Én azt vallom, hogy csak abba szabad beleköltözni, amiben azonnal otthon érzed magad és el tudod képzelni, hogy ott éled le az életed!

Annak idején amikor a házamat vettem, a családom - akik egyébként végtelenül jóindulatú emberek - kifeküdtek a választásomtól, mert valóban a legrosszabb állapotú házat vettem meg, bár statikailag az is rendben volt és ez nagyon fontos

Annyira szerettem azt a házat abban a pillanatban, hogy beléptem oda, hogy

tovább más már nem is érdekelt. Pedig előtte 100-at is megnéztem, tipptop állapotúakat, de vagy konkrétan taszítottak, vagy csak simán nem akartam őket. A választásomra a megérzésen kívül nem volt más magyarázat.

Amikor kérdeztek erről a hozzátartozóim, akkor ugyanígy elmondtam nekik és ezzel nálunk ez a téma lekerült a napirendről.

2023. ápr. 22. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 qkker1 ***** válasza:
90%
Először próbálnám finoman leállítani őket, ha az nem működik, akkor közölné velük, hogy van segglukuk is és véleményük is, de egyikre sem vagyok kíváncsi+
2023. ápr. 22. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
89%

Nagyon ismerős a helyzet.

Ezt úgy lehet kibírni, hogy minimalizálni kell velük a társalgást! Minden lépésetekről mélyen hallgatni kell, ha pedig kérdeznek terelni kell a szót és csak àltalánosságban válaszolni. Semmi konkrét és fontos információt ne mondjatok. Akkor nem fognak tudni kötekedni és előbb- utóbb leszállnak rólatok, ha nincs min csámcsogni.

Ezt nem csak a ház kapcsán, hanem minden területen érdemes megfogadni!

Ha gyereketek lesz, majd a nevelésben akarnak kiokosítani.

Nem szabad hagyni!

2023. ápr. 22. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
91%
Nem kell ilyenekkel a kapcsolatot tartani Minket azért b@szogattak,mert hitelt vettünk fel,mikor házat vettünk.Hogy mi hülyék vagyunk hogy eladósodunk,stb.De azt senki nem tudta megmondani,hogy akkor mit kellett volna csinálni,mert a szülők segíteni nem tudták,az én szüleim örültek,hogy magukat ellátták,betegek is voltak,a férjemnek meg eleve csak az anyukája élt már.Kevesebbet kellett fizetni 15 évig a hitel törlesztőre mintha albiba mentünk volna,3s már a miénk.Közben lett 4 gyerkőc is,és nem kellett senki nyakán élni.Most meg ezek az okosok sírnak,mert ők még próbaltak spórolni házra,csak ugye albérlet mellett nehéz is,meg nem is annyiba kerül már egy ház mint akkor.Akkor ki is volt a hülye?Ja,nem mi.Mi ezekkel a megmondó emberekkel nem tartjuk a kapcsolatot.A barátaink meg nem szólnak bele semmibe,örülnek az örömünknek.
2023. ápr. 22. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
89%
Teljesen fölösleges szép állapotú venni többért, ha úgysem a te ízlésed. Szerintem nem illik más pénzügyeiben turkálni. Ennyi. Borzalmasak az ilyen rokonok.
2023. ápr. 22. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
18%

"Borzalmasak az ilyen rokonok."

Meg az olyanok, mint a kérdező, aki nem tudja előre, hogy bármit csinál az életben, mindennel kapcsolatban lesznek olyanok, akik egyet fognak érteni vele, meg olyanok is, akik nem, és nem tudnak túllépni rajta, ha mások valamit máshogyan gondolnak, és nem éljeneznek minden mozdulatukhoz. Az ilyenekkel még a saját rokonaiknak sem lehet őszintén beszélniük, minden szavukat hatszor meg kell gondolniuk, nehogy valamivel megsértsék, kicsit sem érezhetik jól magukat a társaságában, mert sose lehet tudni, hogy min fog megint megsértődni akár hónapokra. Iszonyat fárasztó az ilyen.

2023. ápr. 22. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
14%
Ozd ki őket a francba!
2023. ápr. 22. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
92%
Soha nem vennék olyan házat, amit felújítottként hirdetnek. Egyrészt nem tudom, hogy a falakon belül mi van, ott is végeztek-e felújítást,ha igen akkor szakmunka volt-e vagy házi barkács, egészen biztos, hogy a falak színétől kezdve a burkolatokig, a konyha elrendezésétől kezdve a füdőszobáig semmi sem találkozna az én ízlésemmel.Akkor a drága pénzen vett "felújított" házat kezdjem szétverni? Akkor inkább veszek olcsóbban egy felújítandót, és a magam ízlése szerint alakítom ki.Szerintem igaza van a kérdezőnek, a megjegyzéseket meg ennek tudatában figyelmen kívül kell hagyni.
2023. ápr. 22. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!