Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mekkora előny egy jó családba...

Mekkora előny egy jó családba beleszületni?

Figyelt kérdés
Itt nem feltétlenül az anyagiakra értem, hanem arra, hogy érzelmileg egy kiegyensúlyozott háttérrel mennyivel könnyebb mint anélkül? Nagyon sokat számít? Ti mit gondoltok erről?

2023. márc. 21. 18:23
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Rengeteget számít! A gyerek az alapján fejlődik, hogy mit tapasztal/lát otthon. Természetesen máshogy viselkedik egy tini, aki úgy nőtt fel, hogy a szülei mindenben támogatták, a problémákat megbeszélték egymással, nyitott gondolkodásúnak nevelték, stb., mint az, aki a legkisebb hibáért is csúnyán kikapott, vagy arra ment haza mindig, hogy a szülei veszekednek...

Persze, a későbbiek folyamán mindkét véglet változhat vagy pozitív, vagy negatív irányba, de az alapokat mindenki otthon, a családban szerzi meg.

2023. márc. 21. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
97%
Nagy.
2023. márc. 21. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Csak az számít.

Az anyagi javak a másodlagosak. Egy pszichésen rendben lévő, nagyobb összefüggéseket látó család a pénzszerzés normális mederben történő megszerzését is tudja.

Nem úgy fognak emlékezni senkire, ha meghal, hogy hú, ennek az embernek Teslája volt, hanem hogy milyen ember volt.

2023. márc. 21. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
18%
Semmifajta előnyt nem jelent, mert végső soron ha egyedül vagy úgyis mindent a nulláról kell kezdened. A gazdagsággal járó lehetőségek megismerése mindössze a sorrendet módosíthatja.
2023. márc. 21. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Sokkal nagyobb mint akár az anyagi dolgok.
2023. márc. 21. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Nagy előny és sokat számít.
2023. márc. 21. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
8%
Nincsenek "jó" családok.
2023. márc. 21. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Rengeteget számít és a legfontosabb dolgokat alapvetően meghatározza.

Először is a társas kapcsolatok minősége eléggé befolyásolja, hogy hogyan érezzük magunkat, hogyan tudunk teljesíteni. Egy nem szorongó gyerek kezdettől fogva sokkal jobban fog teljesíteni az iskolában következésképpen több esélye lesz normális munkahelyre. Arról nem beszélve, hogy valószínűleg a család támogatja a tanulást is, nem zavarja 18 évesen dolgozni.

Egy ilyen családban felnőtt gyerek sokkal jobban boldogul a párkapcsolatok terén is, mert egyrészt van előtte egy normális minta ami miatt kevesebb valószínűséggel megy bele bántalmazó kapcsolatba, másrészt mivel tudja, hogy a család támogatja, ha mégis belefut egybe könnyebben kilép belőle.

Ami még nagyon fontos, hogy egy ilyen családi háttér hihetetlen nagy biztonságérzetet ad az embernek. Ha tudod, hogy ha nagyon elromlanak a dolgok a családodhoz még mindig hazamehetsz sokkal bátrabban állsz neki vállalkozni vagy mersz kilépni mondjuk egy szar melóhelyről, mert nem az van, hogy ha nem indul be azonnal az üzlet vagy nem találok munkát két hónapon belül akkor mehetek az utcára és végleg lecsúszok.

2023. márc. 21. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Hatalmas előny.Régebben én azt hittem mindenkinek olyan remek családja van,mint nekem.Mi mindent megbeszélünk,anyunak elsírhatom magam bármikor és meghallgat.Nekem a középsuliban kellett rájönnöm,hogy nem jól gondoltam.Az osztályt konkrétan megkérdezték,hogy szeretnek e otthon lenni a szülőkkel és csak én mondtam,hogy igen.Elmondtam az okait is és én lettem hülyének nézve meg még megbélyegezve csak azért,mert remeg a családom.Sokaknál alap,hogy azt se tudják miket csinál a gyerek és hol van.A szülő a gyereken vezeti le a stresszt és állandóan vita van.Sokkak jobb,ha normális családi háttered van,mint egy olyan ahol vita,pofonok és büntetések sorozata van.
2023. márc. 21. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 Metionin ***** válasza:
100%
Nagy. Legalábbis én díjaztam volna, ha nem a ordítozás, verés, piálás stb. megy otthon egész nap. Sokáig el sem tudtam képzelni, hogy milyen az, ha valakinek a szülei jóban vannak és pl. beszélgetnek otthon. Azt hittem, ez csak ilyen klisé, ami a filmekben szokott lenni.
2023. márc. 22. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!