Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek melyik a fontosabb?

Szerintetek melyik a fontosabb?

Figyelt kérdés
Van ket testver, egy kozos autot hasznalnak, a fiu testver 1 hetig volt az autoval a baratnojenel, ezutan hazament. Masnap reggel kiderul hogy a fiu testver meg 1 napot tolthetne a baratnojenel ( aki 25kmre lakik) , de ugyanekkor a lanytestvernek mar kellene az auto hogy reggel bemenjen az egyetemre es este 8 kor hazajojjon onnan ezzel elkerulve a tomott buszon valo nyomorgast es gyorsabban be is érne.(a lanytestver 20p alatt er be tomegkozlekedessel) Kinek van igaza? Kinek kell valojaban az auto jobban? Kinek adnatok az autot?
2023. márc. 21. 13:55
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:
1 fontos tenyezo meg kimaradt az hogy a kozos autot az elmult 3 evben a fiu hasznalta 99 szazalekban kb bar ritkan odaadta a fiu a lanynak ha kerte de valojaban ugyan annyi joga lett volna hasznalni mint a fiunak.
2023. márc. 21. 14:35
 12/20 anonim ***** válasza:
100%
Ha meg volt beszélve, hogy aznap a lányé az autó, akkor egyértelműen a lányé. Ez nem fontosság, vagy kényelmesség kérdése. Ha közös és meg van beszélve, hogy ki mikor használja, akkor azt önkényesen ne bírálja fülül egyik se. Kérni lehet és ha a másik jó fej, akkor majd enged, de ha nem akkor nem. Ilyen közösködésnél csak úgy kerülhető el a veszekedés, ha szépen mindenki tartja magát a megbeszéltekhez. Ahogy megindul az alkudozás, meg a méricskélés, hogy kinek a dolga fontosabb, akkor hamar elszabadulnak az indulatok.
2023. márc. 21. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
97%
Nyilván mindenkinek a saját dolga a fontosabb. Itt egyedül az számít, hogy hogy egyeztek meg. Ha azon a napon a lány számít az autóra mert úgy egyeztek meg, akkor ő viszi el.
2023. márc. 21. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
100%
OFF: ezért is értelmetlen autót KÖZÖSEN venni, mert ebböl csak stressz van, vagy az egyik fél nem jut a használathoz.
2023. márc. 21. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
100%

A lánynak

De egyik se nagy cucc, a leírás alapján a lány és a fiú is kb annyira rugalmas, mint a betonút

Ha szar környéken sötétben kell átmenni, akkor nincs kérdés: a lányé

2023. márc. 21. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
73%

A közös, itt mit jelent? Mert ha nagyrészt a fiú használja, akkor gondolom nagyrészt ő is tankolja pl.



Egyébként meg, ha meg van valami beszélve, nem szeretem, ha keresztül húzzák a terveimet. Rugalmas vagyok, de helyzettől is függ.


Én is van, hogy este nyolckor végzek az egyetemen, csak nekem 1,5 az út haza, 3 átszállással őszintén nem szívesen battyogok ilyenkor a városban, testvérként nem is hagynám ezt. (Főleg ha esténként ritkán jár.) Amúgy hazaviszem a kocsit, visszamegyek busszal, és hazavisz majd a másik. (f)


Vagy azt mondom, hogy oké ez volt megbeszélve, nem írom át a terveidet.(f)


Vagy azt mondom, hogy nem halok bele 20p buszba érezzétek jól magatokat. (l)


Kicsit bolhából elefánt, mert nem lételeme egyiknek sem, hogy busz helyett kocsikázzon, vagy a barátnőnél +1 napozzon. Ha a barátnő 100km-re lenne, az egyetem meg egy órára busszal, 25 percre kocsival azt mondom, de így, hát na, örülök, hogy egyébként más probléma nincsen, mert az egy jó dolog.


De ez nem is közös kocsi, csak egyik használhatja ugyanúgy, mint a másik, lehet a tulajdonjog meg a költségek a szülőkön vannak még.

2023. márc. 21. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
83%

Fogadok, hogy a szülők nevén van az autó és az ő pénzükből lett véve. Ők jó fejek akartak lenni, és mikor újat vettek, akkor ezt nem adták el, hanem közös használatra odaadták, hogy a két gyereknek legyen egy autója. Csak ott rontották el a dolgot, hogy két ilyen gyereket neveltek fel. Ahogyan valaki nagyon találóan írta: mindketten olyan rugalmasak, mint a betonút.


Az egy további probléma, hogy a fiú (ha igazat ír a kérdező) gyakorlatilag kisajátította az autót. Ha én a szülők helyében lennék (és valóban én adtam volna nekik az autót közös használatra), akkor a következő döntést hoznám: az autót eladnám, árát elfelezném köztük. És mindenki azt csinál a pénzzel, amit akar. Akinek annyira fontos, hogy a feneke alatt autó legyen (eszerint a fiúnak igen), az vehet a fele pénzből egy bontószökevényt. Fizetheti rá a javításokat és a hatósági díjakat. A kérdező meg évente néhányszor taxival hazamehet. Állítom, előbb fejezi be az egyetemet, minthogy ezt a pénzt elfogyasztaná. És ő nem fizetne semmire javítási, fenntartási költséget.

2023. márc. 21. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy érdekes kérdés. Mivel a másiknál volt egy hétig, a lányra szavaznék .


De 20 perc tényleg nem vészes, én pl 40-50 perceket utaztam oda vissza tömött járatokon egyetemre, az autó alom volt kb :D


De ettől értem a problémát. Jogosan tartanal rá igényt . A testvéred pedig el tud menni szinten tömeggel .


Próbáljátok fixalni ezt az egy-egy hetet, vagy le szögezni a fontos dolgokat előre. ( tudom nehéz …) de egy vitat nem ér ennyi. Régen ha valami miatt nem tudtam találkozni a paromnal én is ideges lettem, hiába voltunk együtt 3-4 napot egyfolytában … de szarul tud esni. De a te helyzeted is értem . Szóval szerintem itt ne idegenben próbáljunk szavazni, hanem ezt nektek kell megbeszélni egymás közt . Ki mennyire tiszteli egymást, inkább erről szól a kérdés :)

2023. márc. 21. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
12%
Neked, írd nyugodtan E/1-ben. A 20 perc buszozás egy fiatal lánynak elviselhetetlen fájdalom, ahhoz képest plusz 1-2 numera nem lehet szempont. Menjen a rohadt kis kujon dugni busszal
2023. márc. 22. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
100%
Fiú beviszi a lányt reggel nyolcra az egyetemre, elmegy a barátnőjével utána ide-oda, és este 7.57-kor az egyetem előtt járó motorral várja a lánytestvért, akivel ezután hazamennek.
2023. márc. 28. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!