Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Lehet minden a régi újra?

Lehet minden a régi újra?

Figyelt kérdés
Fiatalok vagyunk, 1 éve vagyunk együtt, 9 hónapja együtt is élünk. Az utóbbi hónapokban azonban a szexuális életünk sem olyan mint régen (nem napi 1-2,hanem heti 1-2 alkalom) és a feszültséget is hazavisszük a munkahelyről,suliból. Hogyan lehetne ebből kitörni,hogy minden olyan szép és jó legyen,mint "régen"?Hiszen még nem is vagyunk olyan régen együtt..
2010. okt. 7. 08:54
 1/9 anonim ***** válasza:
77%

A heti 1-2 alkalom elképzelhető, hogy megmarad, gondolom, ezer a dolgotok.

Odafigyeléssel megoldható ez a probléma, próbáld meg nem hazavinni a problémákat, és ragaszd rá is át ezt.

2010. okt. 7. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
54%
Nalunk is ugyan ez van, csak az a bibi hogy rajottem i a probi: allarcot viselt amit megunt, eldobta es most latom csak ki is valojaban.
2010. okt. 7. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
50%

A szex már csak ilyen dolog... Nem úgy mint a fogmosás, amit minden nap kell. Persze az emberek is különféle szexuális igényűek. Szerintem csak jó, ha a szex ünnepnappá válik, nem pedig napi rutinná, vagy pláne: "de nekem kell" kielégítéssé.

A feszültségek hazahordása, és effélék... ez bizony olyan gond, aminek megoldásához lelki intelligencia szükségeltetik. De mivel föltetted a kérdést, lehet, hogy megvan benned az erre való hajlam. Talán Eckhart Tolle a neked való taítómester (You tube: Eckhart Tolle) angolul beszél, de van hozzá magyar felirat, vagy keresd a könyvesboltokban magyarul. Az EGO az, amiről tanulni kell. Ez hosszas téma, több könyvnyi irodalma van. Nagyon jó Colin C.Tipping Sorsfordító megbocsátás c. könyvében is az ego használatáról szóló részlet. Rövid kis beindító cikkeket itt is találsz:

[link]



[link]


[link] /A_l%C3%A9lek_%C3%A9s_a_test

2010. okt. 7. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
50%

Én ugy tapasztaltam magamon és a környezetemben élőkön is hogy ideglenesen helyre lehet hozni,egy darabig minden ok lesz aztán megint jönnek a szürke hétköznapok...

Kiléphetsz,de a következővel és mindegyikkel ilyen lesz a kapcsolat egy idő után.Örökké tartó tüzes szerelem,szenvedélyes kapcsolat csak a filmekben van..Álomvilág.Ha a szeretet megmarad akkor semmi gond.A szex pedig általában mindig csökken ha csak nem szexmániás mindkét fél.

2010. okt. 7. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Igen ez ilyen. Nem marad minden úgy mint ez elsö napokban, hetekben. Sok fele tud egy kapcsolat idövel alakulni. Meg kell igazán ismernetek egmást, és ezt csakis lakva lehet. A mindennapi problémák, stressz a munkahelyröl, suliból meg stb. az mindíg is meg lesz az életetekben, de le kell zárd magaddben, miután végzel, nem szabad hazavinned.

A heti 1-2 alkalom hosszú távon igen is elég, nem lóverseny az egész. Szociológusok szerint is az a legegészségesebb.

A szabadidöben olyan programkat kell csinálni ahol nyugodtan kettesben vagytok, ami mindkettötöknek jót tesz, kikapcsoltok, és egymásra figyeltek, élvezitek az együttlétet.

2010. okt. 7. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Jól mondják az előző válaszolók. Mi 2 éve vagyunk együtt, 9. hónapja lakunk együtt és nekünk is már csak heti 2-3 alkalommal van együttlét. Pedig 20 és 22 évesek vagyunk. De nekünk ez így megfelel, nem kell minden nap d*gni mint a nyulak...már elnézést. Legalább jobban megkívánod a másikat. :) Eleinte furcsa lesz neked is, de majd hozzászoksz. A munkahelyi/iskolai dolgokat pedig meg kell tanulni kizárni az otthoni életedből. Mi is próbáljuk ezt tenni. Ugyanaz, mint amikor az otthoni problémáidat se hurcolod be a munkahelyedre/iskolába.
2010. okt. 7. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
65%

*De nekünk ez így megfelel, nem kell minden nap d*gni mint a nyulak...már elnézést. Eleinte furcsa lesz neked is, de majd hozzászoksz.


Már megbocsássatok, ez egy baromi szar hozzáállás. Ha a kérdező többre vágyik és többet igényel, miért kéne hozzászoknia? A kapcsolatban nem csak a másik igényei léteznek, hanem a kérdezőjé is.

Semmi nem gyilkolja jobban a kapcsolatot, mint az, ha az egyik (vagy mindkét fél) tartósan kielégítetlen. Erre nem lehet azt mondani, hogy nekem is elég a heti 2, mert ha neked elég (ahogy írtad, nektek jó!), mert te te vagy, a kérdező meg többre vágyik.

A probléma meg, kedves kérdező, nem az, hogy nincs szex, mert hazaviszitek a stresszt, hanem az, hogy azért van stressz, mert nincs elég szex. Ennek nincs más ellenszere sajnos, csak az, hogy csináljátok. Valóban normális, hogy a kapcsolat elején napi több van, utána meg csökken a mennyiség, de nem normális, ha annyira csökken, hogy az egyik fél elégedetlen. Remélem, érted a különbséget, nem az a baj, hogy heti 1-2 alkalom kevés, hanem az, hogy NEKED kevés.


Azzal sem értek egyet, hogy a szex legyen ünnepnap, és nem a kielégítés legyen a célja. Hanem mi? A szex egészséges fiatal embereknél fizikai szükséglet (mindamellett, hogy lelkileg is feltölt), mint az evés, az ivás, az alvás. Én nem csak vasárnap szoktam ebédelni. Mindemellett azt is nagy hülyeségnek tartom, hogy ne a kielégülés legyen a cél: a szex kölcsönös örömszerzésről kell, hogy szóljon, kérdezem, hogy mit kap az, aki nem elégül ki (legtöbbször a nő). Lehet örülni annak, hogy legalább a másiknak jó volt, de egy idő után kicsit uncsi és az embernek elmegy a kedve az egésztől.


Kedves kérdező! Egyet tudok javasolni, hozd a párod tudomására, hogy neked ez kevés. Kezdeményezz, amikor úgy érzed, hogy szükséged van rá. Ne tartson vissza, hogy fáradtak vagytok, ha belekezdetek, úgyis megjön a kedvetek, utána pedig pihentetőbb az alvás. Könnyebb lesz elviselni a munkahelyi stresszt.

Sajnos azt kell mondjam, ha folyamatos visszautasítába ütköznél, akkor nem érdemes több időt pazarolnod a kapcsolatba, mert előbb-utóbb vége lesz, csak addigra lecsökken az önbizalmad és egymás idegeire is mentek. Vagy azért lesz vége, mert a kielégítetlenség miatt folyton veszekedtek, vagy azért, mert valamelyikőtök máshol keresi, amit nem kapott meg.

Ha többet igényelsz, nem szabad lemondani róla, nem éri meg! Főleg ilyen fiatalalon, és főleg 1 év után.


33 házas nő

2010. okt. 7. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó!

Az talán jobb, ha rágja a párjának a fülét, hogy dugjanak, miközben hulla fáradt és pihenni szeretne?? De akkor hajrá, de ne csodálkozzon majd, ha ki lesz vágva, mint a macska a dolgát végezni...

Mert eleinte nekem is rohadtul szar érzés volt, hogy a párom ad egy puszit és elfordul, rögtön elalszik, én meg ott vagyok, szeretném ha átölelne...de mindegy, úgysem érdekel ez senkit, meg nem is ez a lényeg.

Meg kell érteni, ha valaki egész nap dolgozik és fáradt. Én megértettem, és szó nincs itt megcsalásról meg arról, hogy már nem szeret. Egyszerűen csak FÁRADT!!

2010. okt. 7. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Nem arról van szó,hogy én konkrétan többször akarnám - mármint gondolati síkon akarnám,de a testem nem... inkább azt a vágyat szeretném visszakapni. Lehet hogy fogamzásgátló miatt van,nem tudom,nem akarom csak arra fogni,de régen nem volt ilyen jellegű problémám se. Még mindig nagyon szeretjük egymást, de a munkát/sulit leszámítva 24/7 együtt vagyunk és néha úgy érzem,mintha nem 1 éve,hanem legalább 5 éve lennénk együtt.

2010. okt. 7. 10:01

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!