Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Milyen szülő az aki ilyeneket...

Milyen szülő az aki ilyeneket mondd a gyerekének?! .

Figyelt kérdés

Szóval az alapsztori az,hogy elkezdtem idén a fősulit,olyan megfontolásból,hogy ebből a szakmából majd jól meg tudok élni. Csakhogy nemrég "megvilágosultam" és rájöttem,h nem akarom ezt tanulni,és rájöttem h mit szeretnék (ami mellesleg régen is érdekelt,csak nincs benne jelenleg nagy pénz,de jövője az van!)és inkább azt szeretném csinálni amihez értek és kedvelem,mint azt amibe pénz van és nem érdekel.Mellesleg én fizetem a sulimat!

Szval anyumnak mondtam ezt pár napja,persze hallani sem akart róla.

Ma átjött egy ismerős és azt mesélte pont,h a fia elkezdte tavaly a fősulit és otthagyta és stb h milyen hülye..stb..én meg közbe szóltam,h lehet én is ott fogom..na most anyám akkora hepajt rendezett h szégyen komolyan és sajnos igen vissza szóltam mert már nem bírom hallgatni hogy folyton beleszól és SOSEM hallgat végig... már előtte kijelenti h szar amit gondolok meg hülye vagyok...

Szval elment az ismerősünk és kitört a III.világháború...

elkezdte mondani h én egy "szemét vagyok",h "más előtt megalázom" (de amúgy az ismerősünk tökjó ötletnek tartotta amit mondtam,anyám persze végig sem hallgatta csak kiabált)

folytatta azzal h én "önző egoista" vagyok...hogy "egy faiskolát nem tudtam elvégezni" (ezt az okj képzésre értette,amihez kellett nyelvvizsga,amit sajnos nem sikerült letennem-ja amiről az a véleménye h "még az 50éves munkatársa is le tudta tenni" és kb úgy beszél a nyelvvizsgáról mintha tudná,hogy mit kell ahhoz tudni és, h milyen k*rva egyszerű-.-)

meg mondja h "oda ész kell ahova menni akarok"-ami nekem nincs...

"oda tanulni kell és nem lődörögni"

akkor elkezdett hasonlítgatni hogy "ugyanolyan vagy mint az XY..."

közben aranyos kis megjegyzések még:

"Rohadt utolsó aljadék, leszarlak"

"semmit nem fogok innentől kezdve csinálni"

"elbasztuk az életét,senkik vagyunk"(a tesómmal)

és még sorolhatnám szebbnél szebb szeretetteljes megnyilvánulásokkal.

Nem értem ezt a fajta türelmetlenséget és közönségességet..

Én a gyerekemet sosem oltanám le,ha azt mondaná,anya beszéljünk a jövőmről és mondd el szépen a véleményed...

én tuti meghallgatnám és Szépen elmondanám azt is ha s*ar ötlet...nem úgy mint anyám h üvöltözik meg idegbetegeskedik..egy nyugodt szép megnyilvánulása nincs felém...mintha én mindig csak rossz döntéseket hoztam volna és már inkább nem is akarja hallani a következőt...

köszönöm akik elolvasták.


2010. okt. 6. 18:00
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
50%
Anyád idióta már boccs de hogy pontos válszt tudjona dni bárki lécci mondmár meg minek akarsz menni amiért otthagynád a sulit... mert anélkül nehéz értelmezni
2010. okt. 6. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
57%

hogy a kérdésedre válaszoljak:

rossz szülő!

de amúgy meg ha tényleg ezt csinálja akkor én a helyedben pár hónapig nagy ívben elkerülném.......

2010. okt. 6. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
75%

Ismerős, csak nekem apám mondott ilyeneket, amikor összevesztem vele. Közölte, hogy nem vagyok a lánya, sőt velem veszekedett, de azt mondta, hogy neki csak 1 gyereke van (amikor 3man vagyunk testvérek...a kis öcsémet is "kitagadta"). Mi azért vesztünk össze, mert elmondtam anyunak, hogy apu miket csinált a háta mögött. Azt is mondta, hogy reméli, hogy 100szorosan kapom vissza amit vele csináltam (amúgy nem lett belőle semmi). Közölte, hogy egy "hülye féreg" vagyok, és hogy el fog tiltani a barátomtól, de ha ellógok itthonról (ami nem szokásom), akkor se fog megütni, mert "undorodik" hozzám érni. Szóval vannak ilyenek... Ha anyud normális, és csak pillanatnyi elmezavar volt, akkor próbáld meg vele megbeszélni, hogy mégis miért mond ilyet rád...Ha mindig ilyen az már nehezebb...Akkor csak túrni fogsz, de ne add fel az álmaidat miatta, ez a te életed.


16/L

2010. okt. 6. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
50%
*akkor csak tűrni tudsz
2010. okt. 6. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:

Folyton ezt csinálja...

nem tudom elkerülni sajna elköltözni sem...

már totál ki vannak az idegeim...:S

De amúgy nem csak tanulási kérdésekben ilyen...az élet minden terén...pasi,szórakozás,mindenről megvan a szöges ellentétes véleménye...nekem folyton lelkiismeretfurdalásomnak kell lenni és folyton ebben az érzésben kell lennem h tényleg elbas*om az életem meg rossz vagyok meg minden...

amőgy közgazdasági fősuli és ahova szeretnék az természetgyógyász.. világ életemben csak ez érdekelt és nem tudom miért nem olyan helyre jelentkeztem és anyám látta is h mindig ilyeneket olvastam folyton ilyenekről beszéltem csak nemm voltam agyilag érett h rájöjjek basszus ez nem csak hobbi nekem,de a szülő mondjuk erre ilyenkor rávezethetné a gyerekét,h "sztem menj ilyen suliba mert látom ez érdekel" közben meg...aztmondja "tegnap" találtam ki...Ennyire ismer!

2010. okt. 6. 18:15
 6/20 anonim ***** válasza:
59%
Valamiben igaza van. Egy nyelvvizsga nem nagy szám. Én egy jobb gimibe jártam és volt aki már elsőbe úgy jött hogy van neki, de 2-3.ra szinte a fél évfolyamnak megvolt.
2010. okt. 6. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:

most is mondja h nem vagyok normális és ezt hajtogatja...

meg h ő csak főz meg mosogat mint egy állat...

és közben én ku*vasokat segítek de tanulnom is kell meg dolgozom nem érti meg!!

Utolsó- hát ez egy nagy hülyeség amit mondasz h nem egy nagy szám a nyelvvizsga...nem vagyunk egyformák.valakinek van érzéke valakinek nincs és én nem jártam olyan jó suliba ahol jó tanárok lettek volna sőt végig beszélgette a tanár az órát..külön tanárra meg nem volt pénzem,így egyedül tanultam ami hát úgylátszik nem volt kellőképp hatásos..

2010. okt. 6. 18:34
 8/20 anonim ***** válasza:
85%

Szóval elkezdted szeptemberben és már nem akarod... Kicsit megfontolatlan vagy. Ja és diplomához is kell nyelvvizsga.

Azt meg könnyen mondod, hogy te ezt meg azt tennéd, meg olyan tökéletes szülő leszel, hogy csak na... De anno szerintem erről ő is így vélekedett.

Bizonyára megvan az oka, hogy kiborult, de valóban nem volt szép tőle. Ettől viszont még nem lesz rossz szülő, szerintem minden családban vannak ilyen dolgok. És kettőn áll a vásár, abban biztos vagyok, de csak az egyik oldalt ismerjük.

És ha nagyon akarsz, akkor el tudsz szerintem költözni, nem kisgyerek vagy már, viszont amíg nála laksz, úgy kell táncolnod, ahogy ő fütyül.

A terveidhez sok sikert és kitartást.

2010. okt. 6. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
71%

Talán nemcsak anyukád viselkedésén gondolkodhatnál el, hanem a sajátodon is.

Egy nyelvvizsga igenis nem nagy dolog!

Ha még erre sem vagy képes, akkor ugysem fogsz diplomát kapni sosem!

Nemlehet, hogy azért akarsz másik iskolába menni, mert ez nem megy?

Ha másik sem megy akkor, mész egy harmadikba, mert a következő évben meg fogsz "világosodni", hogy mégsem ez érdekel?

A szüleid meg tanittassanak még 10 évig?

Mi az, hogy ki vagy idegileg? Akkor édesanyád mennyire lehet ki?

Persze ő nem számit, csak te!

2010. okt. 6. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
47%
Amatőr. Az ilyen gyerekes drámázást nem lehet komolyan venni.
2010. okt. 6. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!