Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért hisznek inkább egy...

Miért hisznek inkább egy felnőttnek, mint egy gyereknek, hogyha logikátlanságokat mond?

Figyelt kérdés

Mostohaapám miatt 2 évre apámhoz és mostohaanyámhoz, féltestvéremhez kerültem.


Ott igazából a mostohaanyám kikészített, folyton rám lőcsölte a húgomat, mindig csak a húgom akaratának kellett érvényesülni, nekem kellett mindig kussolni, "meghúzni magam", és a drága édesapám se tett semmit, néha odaszólt, de sose védett meg, állt ki mellettem konkrétan.


Akkor telt be a pohár, amikor a mostohaanyám elérte, hogy szakítson velem az akkori barátom, akit nagyon szerettem, szeretek most is a mai napig (a szüleinek mondott mindenfélét rólam). Volt egy per, anyámhoz kerültem ismét (akkor már nem volt ott a mostohaapám), és azóta is vele élek.


A régi barátaimnak, szomszédaimnak, ismerőseimnek az lett mondva, hogy én voltam az elviselhetetlen, és arra ment ki a játékom, hogy ők apámmal szétmenjenek.


2023. márc. 11. 07:47
 1/4 anonim ***** válasza:
95%

Nálunk is ez volt. Felnőttem, nem érdekel, gondoljon mindenki, amit akar, hogy mi történt akkor ott azokban az években.


Egy ideig küzdöttem az igazamért, de beláttam, hogy teljesen értelmetlen, mert hiába mondok bármit, a "felnőttek" szava a szent.

Oké, semmi baj, de a családom se akarjon tőlem semmit, és itt a felesleges "lelkizős" beszélgetésekre is gondolok.


Szoros biztonsági hálóból nagyjából kétév alatt "ismerősökké" váltak, akiknek már 10 éve nem mondok magamról semmit. Tepernének? Hogyne. Nem izgat.


Akkor kellett volna segíteniük, amikor szükségem volt rájuk - nem tették, innentől kezdve le lehet rólam szállni.

2023. márc. 11. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
37%
Ezt a volt párodtól kérdezd meg.
2023. márc. 11. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
24%

Ha a barátod szeretett volna, az Isten se tudott volna tőle elvalasztani.

Amúgy pedig simán lehet hogy valóban te voltál az oka a válásuknak es ehhez a világon semmit se kellett tudatosan tenned. A masik gyereke sokszor váló ok.

Ha q barátaid és ismerőseid emiatt megszakítjak veled a kapcsolatot, akkor két eset van: vagy az igazat mondták rólad apadek vagy mindenki hülye és befolyasolhato

2023. márc. 11. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
19%
Miben hátráltat a jelenelgi életedben hogy kinek hisznek? nem kell velük foglalkozni simán.
2023. márc. 11. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!