Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Azokkal az idős, lebetegedett...

Azokkal az idős, lebetegedett emberekkel mi lesz, akiknek ugyan vannak gyerekei, közeli rokonai, de már sok éve nem tartják a kapcsolatot?

Figyelt kérdés
2023. márc. 9. 12:51
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
94%
Semmi
2023. márc. 9. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
93%
Bekerül a kórházból állami szociális elfekvőbe, azok esetleg perelni fogják a gyerekeket 10-20 ezer forint szülőtartásért, de ennyi.
2023. márc. 9. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
32%
Ami azokkal akik tartják a kapcsolatot a gyerekükkel: otthonba, elfekvőbe kerülnek, mert nem szokása az öregekkel törődni annak sem, aki meg tudná tenni.
2023. márc. 9. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
91%

"nem szokása az öregekkel törődni annak sem, aki meg tudná tenni."


Az én környezetemben azokkal nem szokás törődni, akik nem voltak túl jó szülők, nincs komolyabb érzelmi kapcsolat. Ahol igen, ott a gyerekek odafigyelnek az idős szülőkre.


Tudom, fáj az igazság, de ez az.

2023. márc. 9. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
24%
Az én "környezetemben" meg előbb kerülnek otthonba azoknak a szülei akiknek a seggüket is kinyalták. Megtanulták már gyerekként hogy minden IS értük van, és ami nem kényelmes azt el kell dobni mint a szemetet...
2023. márc. 9. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
95%
Semmi, kórház vagy idősek otthona.
2023. márc. 9. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
94%

"előbb kerülnek otthonba azoknak a szülei akiknek a seggüket is kinyalták"


A seggkinyalástól még senki nem lett jó szülő. Még ezek szerint nevelni sem tudtak, ha kiskoruktól azt adták át a gyerekeknek, hogy bárkit ki lehet dobni, mint a szemetet.


Azt, hogy ki volt valóban jó, szerető, lelkileg támogató azülő, a gyerek fogja tudni, nem idegenek, akik kivülről annyit látnak, hogy "ki lett nyalva" a gyerek feneke.

2023. márc. 9. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
92%
Nekem ki lett nyalva a fenekem (szüleim szerint, magukat be tudják állítani kva tökéletesnek), igazából meg azon kívül, hogy a pénzt marokszám vágták hozzám, totálisan nulla támogatást, szeretetet, érzelmi biztonságot vagy kedvességet voltak képesek adni.
2023. márc. 9. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
91%

Jó kérdés, kórházból gondolom, a gyerekét hívogatják első körben, már ha tudják a telefonszámot (és ha nem szakították meg a kapcsolatot, akkor nyilván tudja a szülő).

Nekem nem szülőmmel volt ez a történet, hanem egy szurkapszka, borzasztó természetű nagynénivel, akivel 15 éve megszakítottam a kapcsolatot. (Anyám húga, de anyám meghalt már, neki pedig se férje, se gyereke, és 74 éves volt, kórházba került, onnan ápolási osztályra 4 hétre, és utána kellett volna dönteni róla, hogyan tovább. Egész életemben csak piszkálni, gáncsoskodni tudott (volt munkahely, ahol ismerte a főnökömet, és konkrétan mocskolódott rám, saját fülemmel hallottam, mert nem látták, hogy a folyosón vagyok). Na mindegy is, soha nem érdekeltem, húgom sem. Amikor férjhez mentünk, meglátogattuk volna, hívtuk magunkhoz, nem jött, de mi se menjünk, gyerekeinkre sem volt kíváncsi, és ezt meg is mondta, így teltek évtizedek. Azért én néha felhívtam, kivéve az utolsó 15 évet. Valamiért az én telefonszámom került látótérbe a kórházban (mivel ugye az, hogy 15 éve nem tartottunk kapcsolatot, nem jelentette azt, hogy én telefonszámot változtattam). Szóval nekem jött a megkeresés az önkori gyámügyi osztályáról, hogy leszek-e ideiglenes gondnoka (gondolom, utána meg minden ment volna a maga útján, ha vállalom). Felhívtam az ügyintézőt, kérdeztem, hogy s mint van ez. Azt mondta, ha nem vállalom, nyilatkozzam le, és akkor hivatásos gondnokot neveznek ki, onnantól az rendezi a dolgokat vele. Neki volt egy szép lakása amúgy nyugatmagyarországi megyeszékhelyen belvárosban, szóval abból azért meg tudták oldani az életét arra a 2 évre, amíg még élt.

Gondolom, ez szülővel is így van valahogy.

2023. márc. 9. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
94%

#3 Ez azért nem ilyen egyszerű. Akármilyen fasza szülő voltál, ha önellátásra képtelen leszel, mentális és/vagy fizikai okokból, akkor nem feltétlenül fognak tudni 0-24 felügyeletet biztosítani.

Nálunk ott van nagymamám, alig tud járni, magáról nem igazán tud már, életében nem igazán dolgozott, csak a házasságáig, utána háztartásbeli volt, tök jól kijött a család a nagyapám fizujából, úgy, hogy volt két gyerek. Akkoriban falun ez volt a norma. Aztán papám, akinek jobb nyugdíja volt, hamarabb halt meg. Onnantól anyu, meg nagynéném anyagilag segítették, később már ház körüli teendőkben is. Aztán beütött a sok baj, egyszerre, nagyon gyorsan. 0-24 ápolás meg nem fér bele. Erre fizetni valakit, az nem jönne ki a két családnak, a melóból senki nem eshet ki, ráadásul két emberes meló ellátni. Ma már egyszerűen egy átlag családnak nem fér bele, hogy a beteg szülő ápolása érdekében valaki otthagyja a munkáját. Egy fizuból a falun sem feltétlenül jön ki egy család élete. Nahynéném tanár, a férje nyugdíjas. Anyám rokkantnyugdíjas, mellette dolgozik, minimálbérért, apám szinten minimálbér közeli fizuért dolgozik, plusz ők még szinte teljesen eltartanak engem, mert nem tudok egyetem mellett annyit dolgozni, hogy kijöjjek.

2023. márc. 9. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!