Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kresztény-ateista konfliktus:...

Kresztény-ateista konfliktus: Párom sógornője emiatt haragszik rám, ez jogos?

Figyelt kérdés

Ő keresztény, jár hitgyülekezetbe, nagyon fontos számára, a családja is ilyen.

Én ateista vagyok, teljesen más a világnézetem, mint neki. Ebből különösen nagy vitánk nem volt, pár súrlódás volt emiatt, de balhé eddig nem volt (például amikor az unokatestvérem meghalt, akkor azt mondta, hogy "Isten eddig tervezett vele, több dolga nem volt a földön", pedig két kisgyereke is volt).


Most az ő gyerekükre vigyáztam, és amikor a gyerek elaludt, akkor levettem egy könyvet a polcról, mert fogalmazást kellett írnom (kanapén ülve, kényelmesen elhelyezkedve írtam, a könyvet a füzet alá tettem). Aztán emiatt összeveszett velem, mert egy bibliai könyvet tettem a füzet alá. Pedig tényleg semmi rossz szándék nem volt bennem, és nem is néztem milyen könyv az, csak hogy vékony de kemény fedeles legyen. Emiatt olyan balhé lett, hogy átjött a szomszéd is, hogy halkabban legyünk.


Nem lett a könyvnek semmi baja, nem csináltam vele semmit, csupán be lett téve a füzet alá, miközben egy 20 mondatos röpke fogalmazást írtam.


2023. márc. 6. 20:58
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
79%
Mond meg sogornödnek hogy aki keresztény tanúsítson ön uralmat,és aki igaz keresztény az nem veszekszik még jóval nagyobb problémán sem nem hogy egy ilyen semmiségen,
2023. márc. 6. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
77%
Ennek szerintem nem sok köze van ahhoz, hogy Te ateista vagy.
2023. márc. 6. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
78%
Mondjad neki, hogy ne sértegessen ateizmusodban, mert baj lesz.
2023. márc. 6. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
6%

Valószínűleg valami teljesen más baja volt, és ott jött ki. Bocsáss meg neki, és felejtsd el.

Az ősellenség szívesen járatja le Istent a tökéletlen emberek tökéletlen tettei által. Ezekből nem tudják leolvasni a reménykedők, hogy Isten nagyon, végtelenül szereti őket. Téged is.

2023. márc. 6. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
80%
Az ateista nem hisz istenben, semmilyen módon nem beszél róla, nincs lejáratás, nincs teremtés, nincs általa szeretet. Normális értelmezhető élet van. emberi szeretettel, szabadon és bűntelenül.
2023. márc. 6. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
96%

Bocsi, de én ebben nem nagyon látok keresztyén-ateista konfliktust. Elég nehéz lenne beleerőltetni. Nem a hited hiányával volt baja, hanem hogy hozzányúltál a könyvéhez, neked pedig nem azzal, amiben ő hisz, hanem, hogy úgy reagált mint aki nem normális. (Mondjuk, ha ebből patáliát csap tényleg komoly gond van vele) Mégis mi volt annyira különleges azon a könyvön, hogy nem lehetett megérinteni? Komolyan érdekel, mert ötletem sincs.

Egyébként ha újra feljön a téma közöld vele, hogy ennyire fontosnak tartani egy tárgyat konkrétan bálványimádás. Kérdésedre válaszolva pedig nem jogos, hogy haragszik, bár ettől hogy ezt most elmondjuk nem sok minden fog változni.

2023. márc. 7. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
13%
Nem lehet, hogy valamit nem mondasz el, ami ezt váltotta ki belőle? Ez így nehezen hihető nekem.
2023. márc. 7. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
88%

Hitgyülis NEM egyenlő kereszténnyel. a legtöbb hitgyülis - elnézést agymosott idióta.


Nem járnék hozzájuk, és nem tartanám vele a kapcsolatot.

2023. márc. 7. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
76%

Ordas nagy kamu.


Ellentmondások:

- A leírtaknak köze nincs az ateista-vallásos ember konfliktusához, ahogy 16-os kiválóan leírta.

- Ha valaki rá van szorulva arra, hogy a gyerekére vigyázz, egy ilyen apróságból biztos nem csinál konfliktust. Világos, hogy ezek után az illető többet nem vigyázna a gyerekére, ő meg meg lenne lőve. Érdekes egyébként, hogy egy szóval sem írtad, hogy emiatt többet nem vigyáznál a gyerekére.

- Magam is hívő ember vagyok és semmi problémát nem látnék abban, ha a Bibliámat erre használnád, föltéve persze, hogy nem írsz a papírra olyan erővel, hogy átnyomódik és megkarcolja a könyv borítóját. De akkor bármely könyvemnél bosszús lennék emiatt.

2023. márc. 7. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!