Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kresztény-ateista konfliktus:...

Kresztény-ateista konfliktus: Párom sógornője emiatt haragszik rám, ez jogos?

Figyelt kérdés

Ő keresztény, jár hitgyülekezetbe, nagyon fontos számára, a családja is ilyen.

Én ateista vagyok, teljesen más a világnézetem, mint neki. Ebből különösen nagy vitánk nem volt, pár súrlódás volt emiatt, de balhé eddig nem volt (például amikor az unokatestvérem meghalt, akkor azt mondta, hogy "Isten eddig tervezett vele, több dolga nem volt a földön", pedig két kisgyereke is volt).


Most az ő gyerekükre vigyáztam, és amikor a gyerek elaludt, akkor levettem egy könyvet a polcról, mert fogalmazást kellett írnom (kanapén ülve, kényelmesen elhelyezkedve írtam, a könyvet a füzet alá tettem). Aztán emiatt összeveszett velem, mert egy bibliai könyvet tettem a füzet alá. Pedig tényleg semmi rossz szándék nem volt bennem, és nem is néztem milyen könyv az, csak hogy vékony de kemény fedeles legyen. Emiatt olyan balhé lett, hogy átjött a szomszéd is, hogy halkabban legyünk.


Nem lett a könyvnek semmi baja, nem csináltam vele semmit, csupán be lett téve a füzet alá, miközben egy 20 mondatos röpke fogalmazást írtam.


2023. márc. 6. 20:58
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
86%
Bocs, ha hitgyülis, akkor nem keresztény. Németh Sándor gazdasági vállalkozásának csak a nevében van köze a valláshoz...
2023. márc. 6. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
89%

Szerinte gáz, ha megharagszik legközelebb nem kell a gyereére vigyáznod.

Ennyi, te jártál jobban.

2023. márc. 6. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
90%
legközelebb nem mész hozzá, ennyi az egész.
2023. márc. 6. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
87%

Na persze, a fanatikus vallásos, de az alapvető felebaráti szeretetet azt bezzeg nem fontos neki produkálnia, de rikácsol egy könyv miatt.

Nevetséges. Ezt vágd a képébe, hogy akkor mutassa meg, hogy kell példamutatóan élni ne rikácsoljon. Ez az ő hite, nem a tied.

2023. márc. 6. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
83%
Menekülj!
2023. márc. 6. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
87%

Hitgyülis? Akkor tényleg nem keresztény, hanem csak egy agymosott szerencsétlen szektás. Akár sajnálni is lehetne.

Persze ha katolikus lenne ilyen hozzáállással, az is gusztustalan lenne. De a hitgyüli az mégis súlyosbító tényező.

2023. márc. 6. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
80%
A leginkább összeférhetetlen és intoleráns emberek, akiket ismerek, bigott vallásosak (nem keverendők az ép személyiségű hívőkkel, akiket tisztelek, pedig magam nem vagyok vallásos). Te is tudod, hogy nem volt igaza a nőnek, és nyugodtan meghúzhatod a határokat, nem kell elviselned, hogy üvöltsenek veled. Legközelebb pedig szerezzen más ingyen gyerekcsőszt (az ilyen fajta rendkívül békülékeny lesz, ha megint vigyázni kell majd a gyerekre, de te ne legyél amnéziás).
2023. márc. 6. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
87%
Ahogy előttem is írták nem keresztény (a hitgyülinek nem sok köze van Krisztushoz),másrészt meg egy vallási fundamentalista. Szóval nem sok köze van a keresztény erkölcshöz.
2023. márc. 6. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
87%
Ez szerintem sem keresztényi. Én hívő keresztény vagyok, szégyellném magam ilyen kicsinyesség, haragoskodás miatt. Aki emiatt ordít, az nem épelméjű, hitétől függetlenül. Bár az tény, hogy a Hit gyülekezet tagjaival kapcsolatban nekem is rossz tapasztalataim vannak. Nem keresztényi, hanem agymosott viselkedés az ilyen.
2023. márc. 6. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
5%
Igen, elvileg igaza van, mert más holmijához engedély nélkül nem nyúlkálunk, de azért durva, hogy emiatt haragszik rád.
2023. márc. 6. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!