Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan kezeljük így az apa-any...

Hogyan kezeljük így az apa-anya viszont?

Figyelt kérdés
Exem elhagyott mostmár egy hónapja. Egy hónap mulva maximum megszülök. 2 hete vagyok kórházban, már most le sem szarja az egészet se ő se az anyja. Mikor bekerültem kb elérni sem lehetett őket, ezután fokozatosan elengedtem én is az ügyet velük és már nem akartam hogy bejöjjön exem mivel tenyleg csak leszart mar miota bejott vna ha be akar.. tegnap besokalltam mikor azt mondta nem vagyok nő és hogy rossz anya leszek.. mikozbe neki az elso a pin@ most is, en meg mindent megteszek a picikem egeszsegeert. Tegnap az anyjaval elkezdtek engem fenyegetni hogy mehet a hivatalos utja ennek meg ilyenek mert hogy en nem vagyok hajlando beszelni, elveszik tolem a gyereket stb. pedig annyit mondtam neki h ha latni akarja majd a minimum h fizet + viselkedik illetve hianyzik 1-2 cucc (25e ertek osszesen) . persze egybol sorolta o mennyi mindent vett mar neki ( kb 30-40ezer ertek.. ennel a gyerektartas tobb..) es hogy en alljak lefele. Mi anyagilag jol allunk ( vagyis szuleim inkabb, akik persze tamogatoak ) ok viszont szegenyesek, mennyi eselyuk van ellenem? nem akartam eddig fajulni, de szerintem mindenkinek jobb ha ezek nem johetnek a kicsi kozelebe.. mondtam neki hogy lehet nem is tole van a gyerek ugyhogy fizetheti az apasagit is ha akarja meg ilyenek (nyilvan tudom h tole van) csak valahogy szeretnem oket kiiktatni .. van erre lehetoseg? persze ha megjavulna a szitu nem lennek ellene, de egyenlore nem birnam elviselni ot a kozelunkbe se en se a csalad hisz mindenkinek pofáztak, fenyegettek telefont nem veszik fel stb
2023. febr. 23. 02:44
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
38%

Úgy írnak itt egyesek mindha 10 év után nem lenne pl vallás. Egy élet nem elég kiismerni valakit...


Kérdező. Nem kell foglalkozni velük. A bíróság majd dönt és kész.

2023. febr. 23. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
82%

Sehol NEM írta a kérdező hogy házasok lettek volna...és így a gyereknek bárki lehet az apja ha nincs róla apasági nyilatkozat (erről sem írt a kérdező).

Addig semmilyen joga nincs az apának amíg nincs bizonyítva hogy ő lenne az gyerek apja (ha nincs apasági nyilatkozat, vagy később DNS teszt ha meglesz a gyerek stb). Úgyhogy ha nincs nyilatkozat akkor pattoghat apuka...

2023. febr. 23. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom nem vagytok házasok.

1.) Felvállalod, hogy ő az apja: Lesz gyerektartás de lesz kötelező láthatás is.

Ehhez kell részéről is egy apasági nyilatkozat.

2.) Nem vállalod, hogy ő az apja: Se gyerektartás, se láthatás. De ezt bíróságon megtámadhatja, ha nagyon küzd a gyerekért.

2023. febr. 23. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
78%
Én nem kérnék tőle egy fillért sem(amúgy sincs pénze, nem fog nektek fizetni soha, ellenben egy állandó stresszforrás lesz az életedben, mert pereskedned kell vele a gyerektartásért is majd) . Szóval inkább abban maradnék vele, hogy nem ő az apa. És felnevelném egyedül (max. a családom segítségével)a gyereket.
2023. febr. 23. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
78%
Mondd hogy nem az övé a gyerek. De komolyan.
2023. febr. 23. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
20%

26-os, es akkor mi tortenik? Vagod ugye, hogy hiaba hazudja azt, hogy az apa ismeretlen, a kerdezo exe majd indit szepen egy pert, ahol dns vizsgalattal kiderul majd, hogy o az apa.

A kerdezo pedig fizetheti a perkoltseget, mint a katonatiszt.


Szoval ennyit erne vele. :D

De persze, mondja nyugodtan. Kellemes lesz egy csecsemovel a birosagra jarkalni meg pereskedni es tobb szazezret fizetni, a szulei penzebol ugye, mert neki nincs.

2023. febr. 23. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 A kérdező kommentje:
nincs apasagi, mivel korhazba kerultem nem tudtuk igy elintezni, elotte pedig nem siettettuk az ugyet
2023. febr. 23. 15:55
 28/29 anonim ***** válasza:
38%

Akkor egyszerűen hagyd békén őket, és reménykedj hogy ők is így tesznek hogy ne kelljen gyerektartást fizetni. Nincs apasági nyilatkozat, így ha megszületik a pici és kérik az apaságit mondjad azt, hogy ismeretlen az apa.

Ilyen családdal jobb, ha nem lesz a kicsinek kapcsolata, ráadásul neked is könnyebb ha nem kell mindenhez az ő aláírása (iskolai beiratkozás és hasonlók).

2023. febr. 23. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim válasza:

Házas voltam és várandósan maradtam egyedül, azóta évek teltek el. Pár dologra nagyon figyelj, mert megütheted a bokádat.


SOHA nem tiltd el a gyerektől, soha ne mond hogy nem láthatja stb. mert bíróságon rossz fényt vet rád. Pénzhez se kösd azt, hogy mikor láthatja és írásban ilyeneket soha ne írj le. Mindent gondolj át mielőtt leírod és elküldöd.

Ha ő az apa és apaságit indít a vesztes félnek kell fizetnie tudtommal. (Nálunk ilyen nem volt.)

Ha papíron szerepel, mint apa, akkor minnél előbb indítsd el a gyerekelhelyezést, gyerektartást, láthatást és legyen leszabályozva minden. Különben bármikor elviheti és mivel ugyanolyan jogai vannak nem köteles visszaadni neked.

Ha pedig nem keres, mert nem érdekli a gyerek akkor engedd el. A gyereknek jobb ha nem keresi, mintha azért megy érte, mert "kötelező" aztán ha lesz valakije akkor majd miatta nem keresi. A te teendőd annyi, hogy engeded találkozni őket úgy hogy a te időd ne sérüljön, ezért jó ha szabályozva van a kapcsolattartás. Viszont ha papíron nem apa akkor nem köteles a gyerektartást sem fizetni. Ha viszont papíron apa lesz akkor kötelezettségei és jogai is lesznek amivel ha nincs jó kapcsolatotok szivatni is lehet a másikat. Ha apaságit akar akkor viszont inkább legyél együttműködő, minthogy neked kelljen sokat fizetni.

Én a helyedben felkeresnék egy ügyvédet is ha olyannak érzed a szituációt.

Ha egyéb kérdésed van szívesen válaszolok, amennyiben tudok segíteni.

2023. febr. 27. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!