Hogy fogadjam el a párom gyerekét? Valakinek van hasonló tapasztalata?
2 éve vagyunk együtt, 1 éve együtt élünk 3an az én lakásomban, a gyerek 15 éves, én 26. Imádom a párom, soha nem szólok rá a gyerekre, ha problémám van, a páromnak szólok. Tisztelet téren nincs gond a gyerekkel, soha nem mond rosszat nekem. Viszont soha nem csinál magának reggelit, házi munkából a része,hogy a saját szobájában havonta egyszer kitakarít, de nem törli le a port. A telefont, laptopot nyomogja egész nap, és úgy tűnik eléggé figyelemhiánya van. Bármi problémája van, egy szúnyogcsípés, egy kiütés, mindennek akkora jelentősége van, mintha életveszélyes lenne, mindennel rohanni kell az ügyeletre. Tegnapelőtt éjszaka az apja nála aludt, mert sírt, mert fájt a feje... Akkor úgy éreztem, mintha valójában az apja figyelme kellett volna neki, csak így próbálta megszerezni... Egyébként minden nap édességeket kap, a kaja elé van téve az asztalra. Iskolából ahogy tud, kimarad, soha nem tanul, a párom nem szól rá soha, hanem inkább megértő. Ha rászól és megharagszik rá a gyerek, még ő érzi magát rosszul és megy bocsánatot kérni. Én nem szólhatok bele, ez a tudtomra van adva, véleményt mondhatok, de nem biztos hogy számítani fog. A párom szerint nem szabad szigorúnak lenni a gyerekkel, mert akkor még rosszabb lesz, így legalább elmond mindent neki a gyerek, és nem cigizik, nem iszik. Ezért azt is megengedi, hogy ne járjon iskolába, akkor is, ha tudja, a gyerek hazudik. A gyerek nem mos el maga után egy csészét, nem kent magának soha egy szelet kenyeret, a palacsintát nemrég tanulta meg megkenni, és almát hámozni is. Mindent meg kell helyette csinálni, nem is gondolkodik egyedül, és nehezen tudom elfogadni, mert aggódok, hová vezet ez a nem-nevelés. Anyuka más országban dolgozik, egy éve nem találkoztak a gyerekkel, nem neveli. Igazából senki nem neveli,szabad akarata van. És kezd úgy tűnni, hogy manipulatív. Szívem szerint lépnék, de a párom az első igazi Szerelmem. Nem tudom mit csináljak. Úgy érzem így sosem leszek boldog. Se szavam, se jogaim. Vagy én dramatizálom túl?..
Ez az első ilyen tapasztalatom, és bevallom, könnyebbnek gondoltam, mert nem így képzeltem el egy tizenéves fiút, meg nem számítottam ennyi kompromisszumra sem.
Tehát azt, amit érted, neked tesz.
És nem gondolod, hogy vastagon benne van abban, hogy a fia ilyen lett? Egy diszfunkcionális családban nő fel a gyerek.
Te meg attól félsz, hogy nem találsz mást, nincs önbizalmad.
Terápia kellene nektek. Mert nincs eszközötök.
De ha beleszólhatnál a nevelésébe akkor nem hagynád el?
Szerintem az nem baj ha nem töröl port a szobájában. A tinik nagyrésze így van. És ha nem ken egy szelet kenyeret vagy nem mos el poharat. Akkor ezt csinálja meg apuka helyette.
Ha te nem szólhatsz semmiért akkor remélem nem is végzel rá házimunkát, nem mosogatsz utána, nem mosol. Mert ez így működik.
Szerintem te fiatal vagy egy tini gyerekhez. Nem kell nevelőanyjának lenned, de nem is kell készítened neki, nem kell ellátni. Ott az apja.
Mi az hogy attól fél hogy megharagszik? Mert mi lesz ha megharagszik? Semmi. Apuka teszi tönkre ezzel a viselkedéssel.
Nem kell nagy dolgokat várni egy tinitől. De ha szombat délelőtt elmosogat és felmos akkor azért nem fog megszakadni. Ennyit lehet kérni tőle.
Ez nehéz helyzet mert egyrészt megértem hogy téged mi zavar ebben, de gondolj csak bele a gyerek helyzetébe. Anyja elhagyta (ani baromi nagy törés), apjának új nője van, akivel ha akar ha nem együtt kell élnie és te vagy az idősebb szóval alád van rendelve bizonyos értelemben.
Azt hiszem nekem is fájna a fejem a helyében, és tényleg nem baj ha az apjába kapaszkodik néha napján.
Egyébként a kamaszok sose csinálják a házi munkát, de én felnőttként se gyakran törlök port, de ettől még senkinek nem lett baja soha.
Sajnos a férjeddel jár ez a csomag, én nem választanék olyat akinek már van gyereke mert sok konfliktust okoz, és a gyerek is csak sérül.
A kamaszkor amúgy is a lázadás időszaka, még a saját anyjával, apjával is állandóan veszekszik az ember ilyenkor, feszegeti a határokat.
Tanácsolni nem sokat tudok. Bírd ki, beszélj többet az apukával arról hogy mit érzel, mit lehetne tenni stb. Mást nem tudsz igazából max lelépni. Elfogadásban segít ha beleképzeled magad a gyerek helyzetébe.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!