Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A 2 havonta ott alvás vajon...

A 2 havonta ott alvás vajon megoldható lehetne suli miatt? Egyszer a szüleimnél, egyszer barátom szüleinél lennék.

Figyelt kérdés
Úgy néz ki, hogy páromat át tudják helyezni egy másik városba, tőlünk jó 120 km-re. Tavasszal, a próbaidőre oda is költözik, és ha minden jól megy, tetszik neki, akkor maradna is. Ha úgy alakul mennék is majd vele, de mivel levelezőn még tanulok így még messzebbre kellene ingázzak. Havonta 3 nap (cs-p-sz) van oktatás, és az jutott az eszünkbe, hogy ne kelljen annyit utaznom, egyik alkalommal az én szüleimnél lennék kb 2 estét, másik alkalommal meg párom szüleinél. Utóbbi az ő ötlete volt, nem én találtam ki. Ha sikerül elköltözni és valóban fennáll ez az eset, megérdeklődjük a szülőket (itt és ott is), hogy a 2 havi 2-3 este belefér e nekik, beleegyeznek e. Mivel még van vissza pár évem a suliból ez csak időszakos megoldás lenne, ha találok egyszerűbb módot, pl kolit vagy egy szállót, akkor a későbbiekben azokat venném igénybe. Míg semmi sem biztos nem hozzuk fel a témát, nem akarunk felesleges köröket futni, csak rágódunk rajta, hogy mihez kezdjünk.
2023. jan. 31. 20:27
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
100%

Tehát, ha jól értem, te szüleid és az ő szülei ugyanazon a településen laknak; az iskolád onnan 60-80 km-re van, te és a párod pedig az iskolától 180 km-re laktok.

Ez esetben nem értem, miért nem mindig (havonta egyszer) a szüleidhez mész. A szüleid nyilván csak örülnek, ha havonta egyszer 2 estét velük töltesz (gondolom, normális a viszonyod velük). A barátod szüleitől meg mégiscsak szívesség lenne.

2023. febr. 1. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:

Nem egy településen élünk. Ők 45 perccel közelebb laknak vonattal a sulimhoz, mint mi. Eddig meg tudtam oldani, hogy a szülővárosomból ingáztam, mert egy vasútvonalon van a városom és barátom szülőfaluja.


De ha elköltözünk így nézne ki a felállás: az új városból kéne még felmennem Pestre, ott átszállni, lejutni Pszabolcsra, még kb másfél-kétórát utazni a csomópontig és onnan eljutni az egyetemi városba.

És így néz ki most az ingázás: a szülővárosomból levonatozni a csomópontig (ez 1 óra vonattal), ott átszállni és a második vonattal elmenni az egyetemi városba (kb félóra). Barátomék kb 15-20 percnyire laknak a csomóponttól.


Ha elköltözünk talán 4-5 órát minimum utazhatnék a rossz közlekedés miatt. Ha szüleimtől indulnék 2 óra alatt lent lennék, ha barátoméknál lennék abban a pár napban, akkor csak másfél óra.


Szüleim is persze segítenének, de ők korosabbak, már "nehezebb" lenne nekik, ha annyit otthon lennék, barátom szülei fiatalabbak, de mivel nem rokonok nem akarok annyi szívességet kérni, és annyit náluk időzni.


Kicsit hosszú lett a magyarázat, de hátha valakit érdekelne az idő is és talán tisztul bennük a dolog.

2023. febr. 2. 18:42
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!